فرم ارسال خبر

نام و نام خانوادگي  
آدرس پست الکترونيکي شما  
آدرس پست الکترونيکي دوست شما  
توضيحات  
 کد خبر : 5688 / زمان مخابره خبر :۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۹:۱۹

عضو شوراي شهر کرج:

با تصويب راه اندازي بي .آر. تي يکي از زيرساخت هاي اساسي شهر شکل مي گيرد

سعيد فيروزگاه در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اين مطلب اظهار داشت: تعداد اتوبوس‌هاي کرج جوابگوي نياز ساکنان اين کلانشهر نيست و توسعه حمل و نقل عمومي جهت رفاه حال شهروندان امري ضروري است.


وي ادامه داد: با توسعه زيرساخت هاي حمل و نقل عمومي کرج علاوه برکاهش ترافيک شاهد کاهش آلاينده‌هاي هوا نيز خواهيم بود.


فيروزگاه با اشاره به لايحه افزايش اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومي گفت: بدون شک افزايش اين اتوبوس‌ها در کرج مي‌تواند از تردد شماري از خودروهاي تک سرنشين در معابر و خيابان‌ها جلوگيري کند.


به گفته فيروزگاه ترافيک از معضلاتي است که رفع آن نيازمند چاره انديشي در مقياس هاي کلان استاني و درون شهري مي باشد و عدم آماده بودن ساختارهاي فيزيکي همچنين ساختارهاي ارتباطي از جمله مهمترين مشکلاتي است که در رابطه با شکل گيري ترافيک در سطح شهر مطرح مي شود و حل آن نياز به برنامه ريزي هاي مدون دارد.


عضو کميسيون عمران شوراي شهر کرج افزود: مساله ترافيک در کرج در حال حاضر به يکي از بزرگترين دغدغه هاي مردم و مسئولان تبديل شده که از راهکارهاي عبور از اين معضل ايجاد زيرساخت ها و تقويت توسعه بسترهاي حمل و نقل عمومي در شهر است.


به گفته فيروزگاه سيستم BRT از جمله سيستم هاي حمل و نقل سريع و عمومي شهري است که از مزايا و ويژگي هاي بارزي به لحاظ صرفه جويي هاي اقتصادي، تامين رفاه مسافرين در جابجايي هاي درون شهري، پيشگيري از آلودگي هوا و … دارد و مجموعه اي کامل از تسهيلات و خدمات مطلوب در زمينه انجام فعاليت مربوط به حمل و نقل عمومي است.


اين عضو شورا بر لزوم زمينه سازي براي راه اندازي سيستم BRT در کرج تاکيد کرد و افزود: برنامه ريزي و طراحي صحيح در اين خصوص، امکان بر قراري و راه اندازي اين سيستم کارآمد در نقاط پر تردد شهري را فراهم مي کند و با توجه به اينکه شهرداري اقدام به انجام مطالعات و بررسي در خصوص بايد ها و نبايدهاي اجراي اين طرح را عهده دار است ضرورت دارد تا هر چه سريعتر نتايج مطالعات را به شوراي شهر منتقل نمايد.


وي با تاکيد بر تقويت و توسعه بسترهاي حمل و نقل عمومي در قالب خطوط ريلي مانند مترو، اتوبوس و تاکسي اظهار داشت: برنامه ريزي در اين خصوص از اولويتهاي مهمي است که در دستور کار مديريت شهري و سازمانهاي وابسته قرار دارد و مجموعه مديرت شهري و ديگر دستگاه هاي ذيربط با اشراف بر عدم مهيا بودن زيرساختهاي کرج براي توسعه راه هاي درون شهري حمل و نقل عمومي، اجراي طرح هاي مختلفي را پيش بيني کرده اند که از جمله آن مطالعه راه اندازي خط BRT است.


انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5688