فرم ارسال خبر

نام و نام خانوادگي  
آدرس پست الکترونيکي شما  
آدرس پست الکترونيکي دوست شما  
توضيحات  
 کد خبر : 5656 / زمان مخابره خبر :۱۳۹۵/۱۱/۷ ۲۲:۴۶

درخواست رسيدگي از مسوولان و نهادهاي بازرسي و نظارت:

کانال خبري پزشکان يا کانال توهين و اتهام به پزشکان کرج

اين کانال مجهول و مجعول که اساسا فاقد هرگونه مشخصه براي شناسايي است و معلوم نيست که به کي و کجا وابسته است و بيشتر روي خبرهاي جهت دار پزشکي تمرکز دارد، به تازگي خبري سرتا پا اتهام و توهين را درباره نظام پزشکي کرج روي خروجي کانال خود قرار داده است.


در اين خبر با استفاده از کلماتي چون خيانت، فريب، شنيع، بيشرم، دلال و ... اين کانال به اصطلاح خبري پزشکان تلاش کرده است يک دوره بازآموزي پزشکان در کرج را زير سووال برده و انواع و اقسام اتهام هاي واهي و بي اساس را به آنان نسبت دهد.


اين کانال بي هويت در اين خبر که فاقد هرگونه منبع، مستندات و اظهارنظر مسوولان برگزاري اين دوره بازآموزي پزشکان است و فقط به تخريب و طرح غرض ورزيهاي خود پرداخته است، به عنوان نمونه در بخشي از اين خبر بدون هرگونه مدرک و سندي پس از اين ادعا که دلالي در جامعه پزشکي رسوخ کرده، در ادامه نظام پزشکي را نيز متهم به دادن مجوز براي اينگونه فعاليتها کرده است.


خطاب کردن چند تن از برگزار کنندگان اين دوره در نظام پزشکي کرج به عنوان فروشندگان و دلالان معروف از ديگر عبارتهاي سخيف بکار رفته در کانال خبري پزشکان است و در بخش ديگري حتي با زير سووال قرار دادن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، اين وزات را به نداشتن نظارت و کنترل کافي بر زير مجموعه خود متهم کرده است.


گردانندگان اين کانال ادعا کرده اند، طبق اخبار رسيده اين گروه به همراه تني چند از همفکرانشان، در قالب کميته استتيک انجمن پزشکان عمومي، اقدام به تهيه آيين ‌نامه فيلد زيبايي براي ارائه به وزارت بهداشت نموده است که متاسفانه در آن ورود کليه فارغ‌ التحصيلان علوم پزشکي اعم از پرستار، ماما و پيراپزشک به فيلد زيبايي مجاز بوده و تمام اين افراد براساس اين آيين‌ نامه مي توانند مبادرت به انجام فعاليت‌هاي حوزه زيبايي داشته باشند! و اين يعني اوضاع در بهداشت و درمان کشور در اين حد نابسامان و به هم ريخته است.


باوجود اينکه اطمينان از صحت و درستي خبر از اصول اوليه و وظيفه انکارناپذير منتشر کنندگان است، اين کانال به اصطلاح خبري پزشکان، حتي به خود اجازه نداده که حداقل نظر رييس يا يکي از اعضاي نظام پزشکي کرج يا استان البرز را جويا شود و فقط به طرح اتهام ها و ادعاهاي واهي و به دور از اخلاق خود بسنده کرده است.


هرچند خبرهاي اين کانال فقط به کرج خلاصه نمي شود، اما به هرحال مرور مختصر و اجمالي اخبار اين کانال که حتي عنوان آن يعني " کانال خبري پزشکان " تا حدود زيادي ابهام برانگيز و مشکوک به نظر مي رسد، خود مي تواند گوياي اهداف و دامن زدن گردانندگان آن به ايجاد بي اعتمادي نسبت به قشر زحمتکش پزشکان و تشويش اذهان عمومي در جامعه تلقي شود.


با اين حال، ما نيز به همين ميزان بسنده کرده اما به عنوان اهالي رسانه براساس وظيفه ذاتي و اخلاقي خود، تلاش کرديم با رسانه اي کردن گوشه اي از فعاليتهاي مخرب اين کانال به اصطلاح خبري پزشکان، افکار عمومي بخصوص نهادهاي نظارت و بازرسي را به تبعات و پيامدهاي منفي آن جلب کنيم، بنابراين انتظار مي رود شاهد واکنش مناسبي از سوي مسوولان و مديران کنترل و بازرسي بخصوص در فضاي مجازي باشيم.


واقعيت اين است که اگر گردانندگان اين کانال قصد تخريب، توهين و سلب اعتماد عمومي نسبت به پزشکان از جمله در کرج را ندارند، چرا نبايد هويت و شناسنامه خود را آشکار سازند، از طرفي اگر اتهامي را به يک مجموعه وارد مي کنند، چرا فرصت پاسخگويي به آنان را نمي دهند، چرا اگر هدفشان نقد سازنده است، آنها را با مسوولان و مديران بالادستي در ميان نمي گذارند و چرا اگر نيت خير دارند، خود را در تاريکي و ابهام قرار داده اند که ديده و شناخته نشوند و چرا ...


خلاصه اينکه ما به عنوان اهالي رسانه در اجراي وظيفه حرفه اي به سهم خود اين موضوع و جوسازي هاي کاذب اين کانال را تا رسيدگي مطلوب مسوولان ذيربط ادامه خواهيم داد، ضمن اينکه از پزشکان بخصوص نظام پزشکي کرج نيز توقع داريم و از آنان دعوت مي کنيم که با پاسخگويي، از اينگونه رفتارهاي غيراخلاقي که مي تواند آثار زيانباري در جامعه در پي داشته باشد، جلوگيري کنند.


انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5656