کد خبر :967 |  زمان مخابره:  ۱۳۸۹/۸/۲۴  ۲۱:۵۲
به قلم / عليرضا فرزانه
بدعت ناميموني که فرصت سوزي مي‌کند/حزب رستاخيز يک نماينده

ديکتاتوري و يکجانبه نگري آفتي است که تفکر و انديشه جوامع را تحت فشار و آسيب رساني خود قرار مي‌دهد و مکتب‌هايي که با سلاح انديشه و با هدف آگاهي بخشي به جوامع بشري پا به عرصه هاي سياسي و اجتماعي مي‌گذارند بيشترين نياز حضور خود را در چنين فضاهاي بسته‌اي مي‌يابند در فرهنگ، ايدئولوژي و تاريخ ما نمونه‌هاي بسياري از رويارويي بزرگانمان با ايدئولوژي‌هاي تماميت خواه يافت مي‌شود ايدئولوژي‌هايي که هميشه مورد نکوهش، تقبيح و گاه برخوردهاي انقلابي هم قرار گرفته‌اند.

انقلاب شکوهمند اسلامي ملت ايران در سال 57 به رهبري امام خميني (ره) بيشترين انگيزه و انرژي خود را از فضاي بسته‌اي مي‌يافت که حکومت شاه به جامعه تحميل کرده بود، فضايي که قطعا اگر روزنه‌هايي براي تنفس و اعلام موجوديت و حيات ديگر گرايشات در خود باقي مي‌گذاشت عمري طولاني‌تر مي‌يافت و صد البته اگر اين فضا به قدر کافي باز و دمکراتيک مي‌بود نه به آن شکل حکومتي مي‌داشتيم و نه نيازي به انقلاب.

همان‌گونه که اشاره شد در تاريخ ما نمونه‌هاي بسياري از اين دست را مي‌‌توان نام برد که قصد تکرار مکررات و يادآوري مجدد آنها را ندارم اما اشارت فوق مطلعي بود به جهت تحليل فضاي سياسي استان البرز که از جهاتي شباهت‌هاي خواسته و ناخواسته‌اي با فضاي ناپسند آن زمان در ذهن‌مان تداعي مي‌کند.

قصد سياه‌نمايي و يا تشبيح فضاي سياسي يکي از استانهاي نظام جمهوري اسلامي ايران را با فضاي تاريک و سياه رژيم ستم‌شاهي ندارم که قياس سپيد و سياه قياسي مع الفارغ است اما گاه لکه اي سياه در بومي سفيد بيش از سياهي تصوير بجاي مانده از ظلمت به چشم مي‌آيد که توقعي جز سياهي از ظلمت نمي‌توان داشت. به هر حال امروز در استان البرز در عين فضاي اميدي که از ارتقاء سطح سياسي و اداري منطقه بوجود آمده است.

نگرانيهايي نيز از‌ آينده اين تحولات در ذهن برخي از پيگيران مسايل شهري شکل گرفته است که بايد براي رفع آن دلايل نقض آورده شود و يا در صورت صحت اين نگرانيها چاره‌اي انديشيده شود.

قطعا شکل‌گيري البرزي بالنده و پر نشاط که بتوانيم در هر جزء از فضاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي آن نشانه‌هاي پيشرفت را لحظه به لحظه شاهد باشيم تحقق نخواهد يافت مگر با مشارکت تمام گروهها و سلايق موجود در استان، باور قالب بر اين است که بهره‌گيري از مديران متخصص و توانمند بومي مهمترين دستور کاري است که بايد مورد توجه تصميم‌سازان استان تازه تاسيس البرز قرار گيرد.

دستور کاري که با رعايت آن ضمن حفظ هويت استاني و تقويت عرق محلي شرايط بيش از پيش براي پيشرفت و آباداني استان فراهم خواهد شد.

هر چند اين عقيده به شرط رعايت اولويت بندي نافي نياز به بهره‌گيري مديران توانمند از خارج استان جهت ترميم و تقويت برخي ادارات نخواهد بود.

اما اين همه طرح شد تا به نکته تاريک و دلايل انتخاب تيتر اين نوشته برسيم، موضوع از آنجا نشأت مي‌گيرد که در چند سال اخير اعمال اختلاف نظرهاي صرفا شخصي که حول محور منافع افراد به وجود مي‌آيد

باعث حذف مديران توانمند با سوابق قابل قبول و مقبوليت عمومي از مناصب شهري و يا عدم پيشرفت ايشان مي‌شود که البته در نگاه اول اعمال سليقه در هر جامعه، زمان و حوزه‌اي امري طبيعي و اجتناب ناپذير مي‌نمايد، اما آنچه که باعث اهميت مضاعف اين موضوع در سالهاي اخير شهرستان کرج و بويژه در اوايل آغاز به کار سيستم سياسي اجتماعي استان البرز مي‌شود غلظت بيش از حد آن است که کام آن‌را براي برخي بيش از حد لياقتشان شيرين و براي برخي خارج از انصاف تلخ مي‌نمايد که در تاريخ کرج و يا شهرستانهاي الحاقي به استان البرز مشابه آن يافت نمي‌شود.

با ريشه يابي اين موضوع به وضوح به نقش يکي از نمايندگان شهر که ظاهرا با دستاويزهاي سياسي و در واقع به لحاظ بي‌مهري به وي روا شده در انتخابات مجلس هشتم که در عدم حمايت از او و ستاد انتخاباتي‌اش بوجود آمده پي خواهيم برد، با مرور شرايط اين نماينده در کوران رقابت‌هاي انتخابات مجلس هشتم موضوعي که بيش از پيش ما را در باور ادعاي فوق مجاب مي‌کند عاقبت به خيري همراهان و اطرافيان قليل يک نماينده در مناصب استان البرز و گوشه‌نشيني بي توجهان بسياريست که به نداي «هل من ناصر ينصرني» ستادهاي تبليغاتي وي وقعي ننهادنده‌اند است.

از همين روست که امروز تحليلها عدم علاقه قلبي وي به بهره‌گيري از مديران شهري را حاصل وقايع دوران انتخابات مجلس مي‌دانند هر چند که عملکرد خود يک نماينده بيش از پيش به اين گمانه‌ها دامن مي‌زند تا آنجا که صداي اعتراض دو نماينده ديگر استان را نسبت به مسايل پشت پرده انتصابات درآورده است.

وقتي موضوع تقديم شده ذهنم را به خود مشغول کرده بود و براي طرح آنرا در ذهن مي‌پروراندم بي‌ربط يا با ربط به ياد حزب رستاخيز شاه افتادم که به توسط آن سعي در يک دست کردن جامعه به نفع سلايق خود را داشت...

حزبي که بيش از پيش عامل دوري مردم از آن تماميت خواه شد!

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 967

کليد واژه ها :
استان البرز / کرج,بدعت ناميموني كه فرصت سوزي مي‌كند,حزب رستاخيز يک نماينده,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني