کد خبر :5688 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴  ۹:۱۹
عضو شوراي شهر کرج:
با تصويب راه اندازي بي .آر. تي يکي از زيرساخت هاي اساسي شهر شکل مي گيرد

عضو شوراي اسلامي شهر کرج گفت: رفع معضل ترافيک نيازمند چاره انديشي در مقياس هاي کلان است؛ اگر انتظار داريم شهروندان از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده کنند بايد زيرساخت هاي مناسب همچون بي . آر . تي را فراهم کنيم.

سعيد فيروزگاه در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اين مطلب اظهار داشت: تعداد اتوبوس‌هاي کرج جوابگوي نياز ساکنان اين کلانشهر نيست و توسعه حمل و نقل عمومي جهت رفاه حال شهروندان امري ضروري است.


وي ادامه داد: با توسعه زيرساخت هاي حمل و نقل عمومي کرج علاوه برکاهش ترافيک شاهد کاهش آلاينده‌هاي هوا نيز خواهيم بود.


فيروزگاه با اشاره به لايحه افزايش اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومي گفت: بدون شک افزايش اين اتوبوس‌ها در کرج مي‌تواند از تردد شماري از خودروهاي تک سرنشين در معابر و خيابان‌ها جلوگيري کند.


به گفته فيروزگاه ترافيک از معضلاتي است که رفع آن نيازمند چاره انديشي در مقياس هاي کلان استاني و درون شهري مي باشد و عدم آماده بودن ساختارهاي فيزيکي همچنين ساختارهاي ارتباطي از جمله مهمترين مشکلاتي است که در رابطه با شکل گيري ترافيک در سطح شهر مطرح مي شود و حل آن نياز به برنامه ريزي هاي مدون دارد.


عضو کميسيون عمران شوراي شهر کرج افزود: مساله ترافيک در کرج در حال حاضر به يکي از بزرگترين دغدغه هاي مردم و مسئولان تبديل شده که از راهکارهاي عبور از اين معضل ايجاد زيرساخت ها و تقويت توسعه بسترهاي حمل و نقل عمومي در شهر است.


به گفته فيروزگاه سيستم BRT از جمله سيستم هاي حمل و نقل سريع و عمومي شهري است که از مزايا و ويژگي هاي بارزي به لحاظ صرفه جويي هاي اقتصادي، تامين رفاه مسافرين در جابجايي هاي درون شهري، پيشگيري از آلودگي هوا و … دارد و مجموعه اي کامل از تسهيلات و خدمات مطلوب در زمينه انجام فعاليت مربوط به حمل و نقل عمومي است.


اين عضو شورا بر لزوم زمينه سازي براي راه اندازي سيستم BRT در کرج تاکيد کرد و افزود: برنامه ريزي و طراحي صحيح در اين خصوص، امکان بر قراري و راه اندازي اين سيستم کارآمد در نقاط پر تردد شهري را فراهم مي کند و با توجه به اينکه شهرداري اقدام به انجام مطالعات و بررسي در خصوص بايد ها و نبايدهاي اجراي اين طرح را عهده دار است ضرورت دارد تا هر چه سريعتر نتايج مطالعات را به شوراي شهر منتقل نمايد.


وي با تاکيد بر تقويت و توسعه بسترهاي حمل و نقل عمومي در قالب خطوط ريلي مانند مترو، اتوبوس و تاکسي اظهار داشت: برنامه ريزي در اين خصوص از اولويتهاي مهمي است که در دستور کار مديريت شهري و سازمانهاي وابسته قرار دارد و مجموعه مديرت شهري و ديگر دستگاه هاي ذيربط با اشراف بر عدم مهيا بودن زيرساختهاي کرج براي توسعه راه هاي درون شهري حمل و نقل عمومي، اجراي طرح هاي مختلفي را پيش بيني کرده اند که از جمله آن مطالعه راه اندازي خط BRT است.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5688

کليد واژه ها :
سعيد فيروزگاه,عضو شوراي,شهر کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني