کد خبر :5684 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۲/۲  ۸:۱
يونسي: مردم در انتخابات آينده حضوري گسترده و آگاهانه خواهند داشت

کرج-ايرنا-دستيار ارشد رئيس جمهوري در امور اقوام و اقليت هاي ديني با گراميداشت ياد وخاطره آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت:مردم انقلابي ايران در انتخابات سال 96 بدون توجه به تبليغات مايوس کننده ، حضوري گسترده وآگاهانه خواهند داشت.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام علي يونسي عصر يکشنبه در مراسم چهلمين روز ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني در مسجد حضرت رسول اکرم (ص) کرج افزود:ملت ايران نه با تبليغات برخي، بلکه گوش به فرمان مقام معظم رهبري در انتخابات آينده با وحدت و همدلي حضوري گسترده خواهد داشت.

وي به ابعاد مختلف شخصيت آيت الله هاشمي رفسنجاني اشاره کرد و بيان داشت:ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني به جامعه و ملت ايران شوک بزرگي وارد کرد و جهان را در بهت فرو برد.

يونسي گفت: بيش از 40 روز از ارتحال شخصيتي مي گذرد که هم حياتش مايه برکت و سازندگي بود و هم ارتحالش موجب انسجام، بيداري، تحرک و عبرت شد.

وي اضافه کرد:هاشمي رفسنجاني سرمايه بزرگي براي ملت ايران، انقلاب، نظام و يار و ياور مقام معظم رهبري و پشتوانه محکمي براي دولت بود.

يونسي گفت:اين شخصيت بزرگوار آينده را به خوبي مي ديد، خطرات را پيش بيني و تهديدها را به بهترين شکل به فرصت تبديل مي کرد، هاشمي تنها از نظر فيزيکي از بين ما رفته و ملت ايران هميشه از اين وجود بهره مند خواهد بود.

دستيار ارشد رئيس جمهوري در اموراقوام و اقليت ها در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه شهيدان بزرگوار آيت الله بهشتي ، آيت الله مطهري و مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در بين مردم هميشه زنده اند، ادامه داد:بسياري از شخصيت ها بعد از مرگ خود سرآغاز جديدي از حيات و حرکت مي شوند و مردماني که در طول حيات اين افراد وجود آنان را ناديده مي گرفتند تازه متوجه مي شوند که چه اشتباهي مرتکب شده اند.

يونسي با اشاره به اينکه امروز هاشمي رفسنجاني در ميان ما نيست و با تمام وجود خلا نبود اين شخصيت را احساس مي کنيم تاکيد کرد:امروز مقام معظم رهبري، ملت ايران و تمام کساني که به ايران علاقه مندند، عزادار هستند و بايد از اين اتفاق ناگوار عبرت بگيريم.

وي اضافه کرد:هاشمي يک سرمايه عظيم تمام نشدني بود و با مرگ وي اين سرمايه روز به روز بزرگ و بزرگ تر مي شود.

يونسي افزود:سرمايه ها چه مادي، چه معنوي و انساني چيزهايي هستند که يک ملت مي تواند به آنها افتخار کند.

وي با بيان اينکه هر ملتي با سرمايه هاي خود زنده است و ايران اسلامي از سرمايه هاي مادي و معنوي فراواني برخوردار است.

وي بيان داشت:مردم ايران با وجود سرمايه هاي مادي فراوان نبايد از فقر و نداري رنج ببرند چرا فقر سبب خيلي از فسادها، ناهنجاري ها و جرايم مي شود.

دستيار ارشد رئيس جمهوري در امور اقوام و اقليت ها ادامه داد: سرمايه عظيم بالقوه مادي زماني به فعليت مي رسد که دو سرمايه ديگر يعني سرمايه هاي معنوي که همان فرهنگ، آداب و رسوم و شخصيت ها ، علما و انسان هاي فرهيخته به کمک آن بيايند.

وي گفت: اگراين مهم اتفاق بيفتد و شايستگان مردم و عالمان امت در راس کار قرار بگيرند يقينا کشور شکوفا مي شود.

يونسي افزود: اگر کج انديشان و بدفهمان ديني بر سر کار بيايند ممکن است که مردم را به بي مسووليتي، تهمت زدن ، تنگ نظري و اختلافات تشويق کنند که در اين صورت انسان هاي دلسوز و عالمان به گوشه انزوا پناه خواهند برد.

وي گفت:در سال هاي اول انقلاب ،مقام معظم رهبري ، شهيد آيت الله بهشتي و مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در معرض تهديد و تهمت قرار گرفته و دشمن پيش ازترورفيزيکي با تهمت هاي کثيف و تنگ نظري به نام دين و اسلام به ترور شخصيتي آنها روي آورده بود.

دستيار رئيس جمهوري ادامه داد: شهيدان بهشتي و مطهري رفتند و مدت کوتاهي رنج اين تهمت ها را تحمل کردند اما مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني بيش از سه دهه بار سنگين اين همه تهمت، نفاق و دشمني را تحمل کرد ليکن هيچگاه از انقلاب، رهبري و مردم فاصله نگرفت.

يونسي افزود:هاشمي به دنبال اين بود که ملت ايران در رفاه و سازندگي زندگي کند و کشور را نه تنها از آسيب هاي دوران جنگ بلکه از همه نفاق کج فهمي و بدفهمي بازسازي کند.

وي ادامه داد: اگر امروز داري امور بنيادي چون راه، جاده، مترو و برق هستيم هاشمي با جرات و شهامت و با دست خالي اين راه را شروع کرد و موفق شد.

يونسي گفت:هاشمي رفسنجاني هميشه نگران اين بود که نبايد بين مردم ايران نفاق و دشمني شکل بگيرد چرا که اگر وحدت و انسجام نداشته باشيم به سرنوشت کشورهايي چون عراق و افغانستان مواجه مي شويم.

وي افزود: اين شخصيت وارسته معتقد بود که اين امنيت، آرامش و وحدت هميشه بايد حفظ شود.

دستيار ارشد رييس جمهوري در امور اقوام و اقليت هاي ديني ادامه داد: در تشييع جنازه آيت الله هاشمي رفسنجاني و راهپيمايي 22بهمن مردم ايران نشان داد ند که کساني که آيت الله هاشمي را سه دهه تخريب مي کردند و دروغ مي بستند در راي مردم تاثير نداشته اند.

يونسي گفت: در انتخابات مجلس خبرگان ، مردم بالاترين راي را به هاشمي رفسنجاني دادند و تشييع جنازه هاشمي پس از امام (ره) تاکنون با شکوه ترين بوده است.

وي افزود: پس از انتخابات سال 92 و در روزهاي پاياني عمر، آيت الله هاشمي رفسنجاني بيان کردند که مردم ديگر راه خودشان را انتخاب کرده اند و نگران نيستم و راحت مي ميرم.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5684

کليد واژه ها :
حجت الاسلام علي يونسي,دستيار ارشد رئيس جمهوري,در امور اقوام و اقليت هاي ديني,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني