کد خبر :5682 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۲۷  ۲۱:۵۰
کمبود فضای آموزشی در البرز و کندی روند واگذاری زمین

مدیر کل آموزش و پرورش البرز گفت: برغم کمبود فضای آموزشی در این استان روند واگذاری زمین با کندی مواجهه است و همچنین فضاهای آموزشی که ساخته شده، به آموزش و پرورش تحویل نشده است.

به گزارش ایرنا، خسرو ساکی روز چهارشنبه در دهمین نشست شورای آموزش و پرورش البرز که در استانداری البرز برگزار شد، افزود: واگذاری زمین در شهر کرج به رغم نگاه مثبت شهردار کرج به کندی انجام می شود به گونه ای که در مراحل اداری - اجرایی در سطوح پایین تر آموزش و پرورش با مشکل روبرو می شود.


وی اظهار کرد: کمبود فضای آموزشی با توجه به ساخت ساختمان های بلند مرتبه در شهر کرج نیاز به مشارکت بیشتر مسئولان دارد.


وی با اشاره به تراکم بالای دانش آموزان در کلاس ها، تعداد زیاد دوشیفته بودن مدارس ، علی رغم تلاش دولت تدبیر و امید در ساخت کلاس های درس یاد آور شد: مهمترین محور دهمین نشست شورای آموزش و پرورش البرز به ساخت فضای آموزشی در شهرک های مسکونی، مجتمع ها و مسکن مهر اختصاص یافت.


مدیر کل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان شد: در نشست امروز با دستور استاندار البرز کمیته ای برای بررسی کمبود فضای آموزشی و مشکلات در این بخش فعال می شود.


ساکی تصریح کرد: نبود فضای آموزشی در نزدیکی محل سکونت برای دانش آموزان ، مدرسه ، مدیریت شهری از جمله در بخش سنگین شدن ترافیک درون شهری مشکلات متعددی را به همراه دارد.


وی اضافه کرد: مشکلات ناشی از کمبود فضای آموزشی در این استان به سال های دور بر می گردد که برای رفع آن نیاز به مشارکت همه مدیران استانی و خیرین نیک اندیش داریم.


وی با اشاره به ماده 18 قانون مبنی بر ساخت فضای آموزشی از سوی شرکت های تعاونی و انبوه سازان افزود: در این استان واحد های مسکونی ساخته می شود اما برای ساخت مدرسه که در ردیف نیازهای مهم خانواده ها قرار دارد، برنامه ریزی نمی شود.


مدیر کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: با توجه به کمبود فضای آموزشی در شهر کرج که با مهاجرت بالایی روبرو می باشد ولی جالب است بدانیم که در همین شهر مدرسه ای ساخته شده که پس از گذشت سه سال هنوز به آموزش و پرورش واگذار نشده است.


ساکی در بخش دیگری از سخنانش به مصوبه های نشست شورای آموزش و پرورش البرز پرداخت و یاد آور شد: ستاد بزرگداشت هفته معلم نیز در این استان تشکیل شده تا برنامه ریزی مناسب برای تکریم از معلمان در این هفته انجام شود.


البرز 437 هزار دانش آموز و 25 هزار معلم دارد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5682

کليد واژه ها :
خسرو ساکي,مدير کل آموزش,و پرورش البرز,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني