کد خبر :5678 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴  ۲۱:۵۷
افرایش هزینه سفر رئیس‌جمهور به کرج به تصویب اعضای شورای شهر رسید

شبکه خبری کرج به نقل از تسنیم، در جلسه امروز شورای شهر کرج لایحه‌ افزایش اعتبار سفر رئیس‌جمهور از 500 میلیون به مبلغ به میزان یک‌‌میلیارد و 420 میلیون تومان به تصویب رسید.

مصطفی سعیدی سیرایی در جلسه علنی شورای شهر کرج که پیش از ظهر امروز با حضور مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کرج و اعضای شورا و شهردار کرج در صحن شورا برگزار شد، اظهار داشت: ستاد آتش‌نشانی کرج با توجه به اینکه نسبت به دستگاه‌های دیگر کارمفیدتری انجام می‌دهد باید تقویت شود.


وی با اشاره به اینکه حقوق و مزایان کارمندان آتش‌نشانی کرج کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد، افزود: به جای اینکه این افراد در زمان بیکاری خود به آموزش در حیطه کاری خود بپردازند برای امرار معاش و هزینه‌های خود مجبور هستند به شغل دوم مشغول شوند.


سعیدی سیرایی عنوان کرد: تجهیزات آتش نشانی کرج باید مطابق با روز تجهیز و در ردیف بودجه سال بعد اعتبارمناسبی برای آنها در نظر گرفته شود.


باغستانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج در این باره اظهار داشت: متاسفانه زمانی که اتفاق رخ می‌دهد همه به فکر مقاوم سازی و تجهیز تجهیزات در حوزه‌های مختلف می‌افتیم که این کار کارشناسی شده نیست و حتما باید قبل از وقوع حادثه آن را پیش‌بینی و ایمن‌سازی کنیم.


در این جلسه شهرداری کرج لایحه‌ای در ارتباط با هزینه‌های سفر ریاست جمهوری به شورا ارائه داد که با تصویب مبلغ به میزان یک‌ میلیارد و 420 میلیون تومان به تصویب رسید.


وحیدی عضو دیگر شورای شهر کرج با اشاره به اینکه سفر ریاست جمهوری یک موضوع فرهنگی اجتماعی است و هزینه فرهنگی با کار فرهنگی متفاوت است، بیان کرد: برخی از انتظارات ما در سفر هیئت دولت به استان بر آورده نشده است و موضوعاتی مانند تعیین و تکلیف قطار شهری که یکی از معضلات مهم شهر در حال حاضر است به سرانجام نرسید.


وی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجهی از ریز هزینه‌های این سفر قابل دفاع نیست، گفت: من به شخصه با افزایش هزینه‌های سفر هیئت دولت از 500 میلیون تومان به یک میلیارد و 420 میلیون تومان مخالف هستم به دلیل اینکه پیش بینی برآورد هزینه برای این سفر پیش‌بینی درستی نبود و عملا حکایت از این دارد که برنامه‌ریزی درستی در این راستا انجام نشده است.


محمودی عضو دیگر شورای شهر کرج در ارتباط با هزینه سفر هیئت دولت به استان البرز گفت: در بسیاری از موارد چنین هزینه‌هایی شده و موافقت با آن صورت گرفته که از نظر من تصویب این لایحه مشکلی ندارد.


حجت‌الله غلامرضایی رئیس کمیسیون عمران و علی ترکاشوند شهردار کرج هر دو از این مصوبه دفاع کردند و گفتند: هزینه‌های سفرهای مسئولان گذشته هم در همین حدود بوده و این سفر منشا خیر برکت برای استان البرز مخصوصا شهر کرج شده است.


محمدصادق باغستانی به عنوان مخالف این موضوع، افزود: این مصوبه یکبار در صحن علنی شورای شهر عنوان شده و به تصویب نرسیده در نتیجه دیگر لزومی به رای گیری دوباره در این مورد نیست.


وی با بیان اینکه لازم است این اعتبارات در موارد مورد نیاز هزینه شود، ادامه داد: خانواده‌های مدافعان حرم در کرج که برای دفاع از آرمان‌های مشغول خدمت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و بهتر است برای خانواده‌های این افراد که مستاجر هستند تدبیری شود.


وی با بیان اینکه موضوع ارتباطی به یک جناح و حزبی افزود: یک‌میلیارد و نیم هزینه جاری سفر شده اگر مردم این شهر مطلع شوند برای آنها جای سوال است.


سعیدی سیرایی عضو دیگر شورای شهر کرج در ارتباط مخالفت خود برای افزایش میزان هزینه سفر رئیس‌جمهور به کرج گفت: در چهار سال گذشته چندین مدیر بومی را از کرج انتقال دادند، در صورتی که اگر مدیران ما در استان بومی باشند دیگر سر خود کاری انجام نمی‌شود و لازم است برای اداره امور از متخصصان البرز استفاده شود.


وی با اشاره به اینکه ما از استانداری می‌خواهیم از نیروهای بومی استفاده کند، گفت: برخی از کسانی که هم اکنون در البرز مدیر کل شده اند از مناطقی به این شهر آمده اند که حتی رئیس اداره هم نبودند و در اینجا پست مدیرکلی را اشغال کرده اند.


وی با بیان اینکه افراد متخصص و تحصیل‌کرده فراوانی در این شهر از هر نوع حزب و جناحی هستند، افزود: این مدیران وارداتی هیچ تعصبی به شهر ما ندارند.


دبیر شورای شهر کرج تاکید کرد: ما به کسی بومی می‌گویم و کرجی آن را می‌دانیم که حداقل فرزندش یک مقطع تحصیلی را در این شهر گذرانده باشد و نسبت به این شهر تعصب داشته باشد.


در این جلسه همچنین مشکلات ایجاد شده در پل سرحد آباد و لزوم بررسی مشکلات این پل توسط شهردار و اعضای شورای شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


شهردار کرج در این باره، اظهار داشت: آسیب‌هایی که به سازه پل وارد شده سبب نمی‌شود که در 10 سال آینده هم این پل ریزش کند اما به جای مقاوم‌سازی آن که حدود 18 تا 20 میلیارد تومان هزینه در بردارد بهتر است آن را به زیرگذر و 2 دور برگردان تبدیل کنیم.


وحیدی عضو دیگر شورای شهر کرج در این‌باره گفت: در شورای تامین و فضای مجازی این پل سبب مخاطرات روانی برای برخی از شهروندان شده است که توصیه می‌شود مدیریت شهری ظرف 6 ماه آینده برای ایمن سازی این پل اقداماتی انجام دهد.


مریم قهرمانی صارم در مورد لزوم ساماندهی و اتخاذ تصمیم مناسب در مورد پل سرحدآباد بیان کرد: لازم است که تصمیم مناسبی برای ساماندهی این پل گرفته شود.در نامه‌ای به شهردار کرج / 14عضو شورای شهر کرج خواستار جلوگیری از برگزاری نمایشگاه بهاره توسط برخی سودجویان شدند14 نفر از اعضای شورای شهر کرج در نامه‌ای از شهردار کرج خواستار جلوگیری از برگزاری نمایشگاه بهاره توسط برخی از سودجویان در کرج شدند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، محمود دادگو در جلسه علنی امروز شورای شهر کرج نامه 14 نفر از اعضای شورای شهر کرج را به علی ترکاشوند شهردار کرج ابلاغ کرد.


متن این نامه به شرح ذیل است: با همه تلاش‌ها و پیگیری‌های شورا مبنی بر اینکه مجوز برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا به دلیل رکود بازار، همچنین مشکلات برگزاری در فضاهای غیر استاندارد ممنوع اعلام شده است.


فقط نهاد صادر کننده مجوز برگزاری نمایشگاه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز و اتاق اصناف است.


متاسفانه با نزدیک شدن به پایان سال افراد سودجو که هیچ سابقه صنفی نداشته و ندارند اصلا درد مردم هم ندارند و فقط به فکر جیب خود هستند و با لباس خیرخواه مدام به بهانه‌های مختلفی اقدام به برگزاری نمایشگاه می‌کنند که مشکلات، صنفی، امنیتی، اقتصاد، ترافیکی برای شهر به دنبال دارد.


ضمن اعتراض شدید خود به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کالا به هر بهانه‌ای صنایع‌دستی، میراث‌فرهنگی و ارائه مجوز توسط شهردار درخواست داریم هرچه سریع‌تر نسبت به تعطیل‌کردن نمایشگاه عرضه مستقیم تحت عنوان صنایع‌دستی و گردشگری کنار بازار روز لاله اقدام کنید که نه معظلات امنیتی، ترافیکی، اقتصادی و هیچ موجود دیگری صورت نگرفته است و امکان بروز حوادثی را پیش‌بینی می‌شود. همچنین به طور جدی از صدور هرگونه مجوز برگزاری نمایشگاه خودداری کنید.شهردار کرج: نمایشگاه‌های برپا شده در شهر با مسئولیت شهرداری کرج جمع‌آوری شود


شهردار کرج با بیان اینکه مخالف برگزاری نمایشگاه بهاره بدون طی مراحل قانونی هستم و پاسخ کسانی که برای نمایشگاه‌های فروش کالا مجوز صادر کرده‌اند را می‌دهم، گفت: با مسئولیت من تمام این نمایشگاه‌ها باید جمع شود.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،‌ علی ترکاشوند در جلسه علنی شورای شهر کرج و در پاسخ به نامه 14 عضو شورای شهر در مورد جلوگیری از صدور مجوز برپایی نمایشگاه برای افراد فاقد تجربه صنفی و برخی سودجویان اظهار داشت: به صراحت اعلام می‌کنم که استانداری در مقام صدور مجوز در حوزه شهری نیست. هر درخواستی برای برگزاری وجود دارد باید به شهرداری ارجاع شده و بعد از طی روند قانونی اجازه برگزاری این نمایشگاه صادر شود.


وی با بیان اینکه مخالف برگزاری نمایشگاه بهاره بدون طی مراحل قانونی هستم و پاسخ کسانی که برای نمایشگاه‌های فروش کالا مجوز صادر کرده‌اند را می‌دهم، گفت: با مسئولیت من و با تمام قوت این نمایشگاه‌ها باید جمع شود.


شهردار کرج با بیان اینکه اگر هر نهادی به خود اجازه صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاه را صادر کند سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، بیان کرد: اگر صنعت و معدن نیز برای برگزاری نمایشگاه مجور صادر کند شهرداری باید اجازه آن را صادر کند تا نمایشگاه برپا شود.


وی با بیان اینکه همراهی تا به حال ندیده‌ام که استانداری برای کسی مجوز برگزاری نمایشگاه صادر کند، بیان کرد: برخی اقداماتی انجام می دهند که برخی از دستگاه‌ها در عمل انجام شده قرار می‌گیرند.


ترکاشوند با بیان اینکه شهرداری مطلقاً موافق برپایی نمایشگاه بدون طی مراحل قانونی نیست، تصریح کرد: اگر اصناف و صنعت و معدن به این نتیجه برسند که فردی صلاحیت برگزاری نمایشگاه را دارد باید برای اجرا به شهرداری اعلام شود.


شهردار کرج با بیان اینکه از سوی شهرداری هیچ مجوزی صادر نشده است، گفت: حتی معاون خدمات شهری به دادستان کرج نامه‌ای نوشته و از وی خواسته از برگزاری این نمایشگاه‌ها بدون طی مراحل قانونی جلوگیری شود.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5678

کليد واژه ها :
جلسه شوراي,شهر,کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني