کد خبر :5667 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  ۲۱:۲۲
زين العابديني خبر داد:
اتمام کاشت 50 هزار اصله نهال در معابر شهري تا پايان سال جاري

مدير عامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري کرج نويد اتمام کاشت حداقل 50 هزار اصله درخت را تا پايان سال جاري به شهروندان کرجي داد و آن را عيدي مديريت شهري کرج به مردم ايران کوچک دانست.

به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج،محمد رضا زين العابديني در جلسه کميته هماهنگي سازمان که طبق روال هر هفته در سالن کنفرانس اين مجموعه برگزار مي شود نويد اتمام کاشت حداقل 50 هزار اصله درخت را تا پايان سال جاري به شهروندان کرجي داد و اين امر را حاصل انجام کار گروهي و همدلي بين پرسنل مجموعه سازمان پارکها دانست.


وي به اظهارات پيشين خود در زمينه غرس درختان و قرار گرفتن اين امر در دستور کار اداره نظارت بر حفظ و نگهداري اشاره کرد و بيان داشت: همانطور که قبلا نيز اعلام داشتيم طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته در ابتداي پائيز امسال مقرر شد 40 هزار اصله نهال در معابر اصلي و فرعي، بلوارها، لچکي ها و فضاهاي خالي شهر کاشته شود که خوشبختانه از اوايل آذر ماه سال جاري تا کنون با هم افزايي، تلاش و همت نيروهاي کوشا در اين امر و طي يک روند کارشناسانه و دقيق، تعداد37 هزار و455 اصله نهال در سطح مناطق دوازده گانه ي کرج کاشته شده است.


اين مسئول با اشاره به کاشت گونه هايي نظير توت، نارون، اقاقيا، زيتون تلخ، مگنوليا، کاج تهران، صنوبر، کبوده و ...در معابر شهري اظهار داشت: اين گونه ها طي پژوهش هاي مستند و مطابق با اصول علمي و بررسي شرايط هر منطقه براي کاشت در سطح شهر انتخاب شده اند.


زين العابديني در بخشي ديگر از سخنان خود اظهار داشت: با هدف تسهيل در آمارگيري و حفاظت ويژه از اين نهال هاي تازه کاشت، تمامي درختان غرس شده، داراي شناسنامه و برچسب رهگيري بوده که از اين طريق قابل شمارش و ارزيابي تخصصي مي باشند.


مدير عامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري کرج در پايان سخنان خود نويد اين مهم را به شهروندان حامي فضاي سبز شهر کرج داد و گفت: با برنامه ريزي هاي انجام شده تا آغاز هفته درختکاري در نيمه دوم اسفندماه اتمام کاشت 50 هزار اصله نهال، عيدي مديريت شهري کرج به شهروندان خواهد بود که با توجه به موضوع آلودگي هوا و مشکلات زيست محيطي در سال جاري اين هديه ارزشمند تقديم شهروندان شده تا با فراغ بال و دغدغه کمتر محيط زيستي، سال جديد را آغاز نمايند.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5667

کليد واژه ها :
محمد رضا زين العابديني,مدير عامل سازمان پارکها,و فضاي سبز شهرداري کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني