کد خبر :5666 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  ۲۱:۱۸
عباسي:
نقطه عطف تغيير رويکرد شهرداري ها از خدماتي به فرهنگي، مشارکت مردمي است

عضو شوراي اسلامي شهر کرج اظهار داشت: تغيير از رويکرد شهرداري ها از خدماتي به اجتماعي و فرهنگي کاملا قابل لمس بوده و سبب افزايش مشارکت مردمي شده است.

امير حسام عباسي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري ميريت شهري کرج با بيان اين که شهرداري کرج فعاليت هاي عمراني و خدماتي بسياري در شهر طي چند سال اخير انجام داده است، اظهار داشت: در کنار اين فعاليت ها، رويکرد اجتماعي، فرهنگي و هنري شهرداري و نيز توسعه فضاهاي فرهنگي بسيار چشمگير بوده است.


وي گفت: به طور کلي شهرداري در سال هاي اخير، بيشتر به دنبال ساز و کارهاي فرهنگي براي شهر بوده است، يکي از رويکردهاي جديد شهرداري ، تغيير رفتار شهروندي در حوزه شهرنشيني و آموزش در اين زمينه بوده است.


عضو شوراي اسلامي شهر کرج خاطر نشان شد: به همين دليل براي قشر جوان بايد برنامه هاي فرهنگي، آموزشي و ترويجي مشخص داشته باشيم و نقش جوان در مشارکت در اداره شهر را پررنگ تر کنيم تا موضوعات فرهنگ شهروندي ملموس تر شود.


وي با بيان اين که مشارکت هرچه بيشتر شهروندان در کارها و در جريان قرار گرفتن در روند امور مختلف شهري، روي ديدگاه آن ها در مورد عملکرد مديريت شهري بسيار تاثير گذار خواهد بود، افزود: رسانه ها نيز با انتقال رويدادهاي شهري به مردم و نيز انعکاس اخبار درست و جلوگيري از انتشار اخبار کذب، نقش مهمي در افزايش رضايت شهروندان ايفا مي کنند.


عباسي عنوان کرد: تجارب کشورهاي منطقه و فرا منطقه حاکي از آن است که دولت به تنهايي قادر نيست بار سنگين توسعه فرهنگي را بر دوش بکشد، از اينجاست که موضوع لزوم مشارکت مردمي در توسعه فرهنگي ضرورت پيدا مي کند، پس بايد به اين نکته توجه نمود که مردم، خواه ناخواه در حوزه فرهنگ حضور دارند.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5666

کليد واژه ها :
امير حسام عباسي,عضو شوراي,اسلامي شهر کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني