کد خبر :5665 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷  ۲۱:۱۶
حاج کاظم تاکيد کرد:
ضرورت نگاه ويژه در تخصيص بودجه سال 96 به مناطق محروم

خزانه دار و عضو شوراي اسلامي شهر کرج، گفت: تخصيص بودجه شهرداري در مناطق بايد براساس نگاهي واقع‌بينانه، عادلانه و کارشناسانه باشد تا در طول يکسال از مشکلات آنها کاسته شود.

به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج علي حاج کاظم در يکصد و چهل و پنجمين جلسه کميسيون تلفيق خطاب به شهردار کرج گفت: تعامل و همکاري شورا و شهرداري در طول دوره چهارم بي بديل بوده و اقدامات بسيار خوبي در حوزه عمراني و فضاي سبز در سطح شهر انجام شده است اما هنوز برخي مناطق محروم و کم برخوردار شهر نيازمند توجه بيشتر مديريت شهري هستند که بايد با تخصيص بودجه اي قابل توجه در سال 96 توجه ويژه به اين مناطق داشت.


وي عنوان کرد: انتظار داريم اصل عدالت در لايحه بودجه گنجانده شود و طبيعي است عدالت به معناي تقسيم مساوي نيست بلکه به معناي تقسيم منابع براساس اولويت‌ها و محدويت‌هاي موجود در کلانشهر است.


عضو شوراي اسلامي شهر کرج با اشاره به مناطقي همچون آق تپه، اسلام آباد، کلاک، حيدرآباد و حصارک و ... اظهار داشت: اين مناطق طي سال‌هاي گذشته به علت عدم توجه کافي آسيب‌هاي زيادي را متحمل شده‌اند لذا مديريت شهري بايد به تمامي مناطق رسيدگي و خدمت‌رساني يکسان داشته باشد و عدالت در تمام مناطق رعايت شود تا از عقب‌افتادگي‌هاي شهري کاسته شود.


حاج کاظم افزود: يکي از وظايف اصلي مديريت شهري توجه به مناطق محروم و محله‌هايي است که ضعف‌هاي اساسي دارند و با توجه به اين موضوع بايد در راستاي متعادل ساختن امکانات و فضاهاي شهري گام برداشت که اين مهم مستلزم تخصيص بودجه کافي است.


عضو کميسيون بودجه شوراي اسلامي شهر کرج با تاکيد بر لزوم افزايش سرانه‌هاي ورزشي، فضاي سبز و تفريحي در اين مناطق اظهار داشت: اين مناطق پايه‌هاي مستحکم نظام هستند و توجه و خدمت‌رساني به آنها بسيار ارزشمند و ضروري است.


وي در ادامه با تاکيد بر لزوم احياي بافت هاي فرسوده گفت: وجود بافت‌هاي فرسوده علاوه بر اينکه چهره شهر را نامنظم و نازيبا مي‌سازد خطراتي را نيز دارد و جان شهروندان را تهديد مي‌کند.


حاج کاظم، اجراي پروژه‌هاي احياي بافت‌هاي قديمي شهر را موجب ارتقاي کيفي ساختارهاي شهري دانست و افزود: مجموعه مديريت شهري کرج اهتمام ويژه‌اي در انجام اين مهم دارد و شوراي شهر نيز جهت اجراي اين مهم سياست گذاري و تدابير خوبي انديشيده است که شهرداري بايد همسو با سياست هاي شورا اقدام نمايد.


وي تأکيد کرد: به هر اندازه که طرح احياي بافت‌هاي قديمي در راستاي رعايت مسائل فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي انجام گيرد به همان اندازه موفقيت اجراي طرح تضمين مي‌شود

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5665

کليد واژه ها :
ضرورت نگاه ويژه در,تخصيص بودجه سال 96,به مناطق محروم,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني