کد خبر :5653 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۲  ۲۲:۱۱
نماینده مجلس:
تحولات بخش درمانی و جذب سرمایه های خارجی درالبرزچشمگیر است

کرج-ایرنا- نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی، تحولات در 2 بخش بهداشتی درمانی و جذب سرمایه های خارجی در استان را چشمگیر توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، محمد جواد کولیوند روز شنبه در نشست با خبرنگاران در کرج افزود: در 17ماه گذشته یک هزارو 50 تخت بیمارستانی به تعداد تخت های موجود در استان البرز افزوده شده است.


وی ادامه داد: این تخت های جدید در بیمارستانهای شهید رجایی، کمالی ، باهنر ، کوثر و... اضافه شد.


نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای جذب سرمایه های خارجی در استان گفت: بیش از405 میلیون دلار سرمایه خارجی طی 11 ماه گذشته دراین استان جذب شده است.


وی ادامه داد: این میزان سرمایه توسط 12شرکت خارجی در البرز سرمایه گذاری شده است.


این نماینده مجلس گفت: تاکنون برخی از طرح های تولیدی از محل سرمایه های خارجی در البرز راه اندازی شده و برخی دیگر نیز فاز نخست آنها فعال شده است.


کولیوند بیان با بیان اینکه نرخ رشد بیکاری در البرز حدود 12 درصد است اظهار داشت: این سرمایه گذاری های خارجی حدود 3 هزارفرصت شغلی در البرز ایجاد کرده است.


این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مزیت های اقتصاد مقاومتی ، افزود: در استان البرز ستاد اقتصاد مقاومتی شکل گرفته و تاکنون 12نشست در ادارات مختلف از جمله ، جهاد کشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت، محیط زیست و غیره برگزار شده است که در خصوص مسائل متعدد تصمیم گیری شده است .


منطقه اقتصادی پیام به هاب علمی دانشگاه پیام نور تبدیل می شود


کولیوند گفت: شاخه بین المللی هاب علمی دانشگاه پیام نور قرار است در منطقه اقتصادی پیام کرج فعال شود و دانشجویان به صورت الکترونیکی از حوزه خلیج فارس و سایر کشورها پذیرش شوند.


وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی موضوعی است که باید به صورت مستمر ادامه یابد و در مقایسه با اقتصاد های دنیا به حدی برسد که مقاوم شود و با هر تلنگری در جهان فرو نریزد.


این نماینده خاطر نشان کرد: ممکن است تا 10 سال آینده نیز اقتصاد مقاومتی استمرار داشته باشد.توجه مسئولان به موضوع قطار شهری کرج


کولیوند با بیان اینکه دولت در بخش پرداخت سهم خود به قطار شهری کرج تا کنون کمتر از 30 درصد عمل کرده است، گفت: طی نشستی که به تازگی در دفتر وزیر تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با حضور مسئولان شرکت شستا ، مسئولان مدیریت شهری کرج ونمایندگان مردم استان در مجلس برگزار شد برای حل این مشکل تصمیم گیری شد.


وی خاطر نشان کرد: قرارداد شرکت سابیر با مدیریت شهری کرج در زمینه اجرای خط 2 قطار شهری کرج باید تغییر قیمت کند.


کولیوند گفت: این شرکت اگر بهترین شرکت جهان هم باشد در قطار شهری کرج با این قیمت نمی تواند کار کند و دلیل آن این است که قیمت به صورت ارزی ریالی بوده که به ریالی مقطوع تبدیل شده است که در ساخت مترو و ایستگاه ها با مشکل برخوردیم و شورای عالی فنی باید این قیمت را اصلاح کند.


وی اظهار داشت: در آخرین جلسه ای که برگزارش شد شرایط به 2 حالت به وزیر کار پیشنهاد شد، نخست اینکه شرکت سابیر 300 میلیارد تومان در حساب مشترک وجه نقد داشته باشد.


وی ادامه داد: درپیشنهاد بعدی نیز می بایست کل مدیریت شرکت سابیر تغییر یابد و ظرف مدت 2 ماه پیشرفتی که مد نظراست را در اجرای کارداشته باشند.


انتقال آب از البرز به تهران تصمیم ملی است


وی در خصوص انتقال آب البرز به تهران گفت: تصمیم گیری برای انتقال آب از سد ها و مخازن آب به تهران ملی است.


کولیوند بیان داشت: در گذشته این قضیه از سوی نمایندگان بزرگ نمایی شده است و اکنون استان البرز می بایست حق آبه را بگیرد.


وی گفت: حق آبه البرز از سد های طالقان و امیر کبیر مشخص است و سالانه 20 میلیون مترمکعب آب از سد امیر کبیر و 40 میلیون متر مکعب حق آبه از سد طالقان به البرز اختصاص دارد که نیمی از آن را هم نمی شود ذخیره سازی کرد.


وی اظهار داشت :اینکه ما نگذاریم آب سد های طالقان و امیر کبیر به تهران منتقل شود یک نظر غیر کارشناسی است.


تسلیت شهادت آتش نشانان در تهران


کولیوند در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت شهادت تعدادی از آتش نشانان در ساختمان پلاسکو تهران گفت : این حادثه بسیار غم انگیز بود.


وی خاطر نشان کرد: برای امداد رسانی و آوار برداری از محل حادثه برای اولین بار از تجهیزات مدرن استفاده شده است .برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در البرز فهرست نمی دهیم


رئیس کمیسیون اجتماعی و شوراهای اسلامی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات شوراها در اردیبهشت ماه سال آینده گفت: طبق قانون نامزدها نمی توانند در مساجد و اماکن عمومی تبلیغات داشته باشند.


کولیوند گفت : ما هیچ لیستی را نمی بیندیم و از هیچ فردی دفاع نمی کنیم و کار نظارتی خود را فدای این کار نخواهیم کرد حتی اگر بهترین فرد هم ورود کند به انتخابات شوراها هیچ یک از نمایندگان استان البرز فهرستی نخواهیم داد زیرا این امر به کار نظارتی ما لطمه می زند.


وی ادامه داد: تا زمان شروع تبلیغات نامزدهای انتخاباتی نمی توانند از اماکن و ابزار عمومی، سالن های عمومی مربوط به شهرداری ها و ورزش و جوانان و غیره استفاده کنند، اما تبلیغ آنان در منازل به لحاظ قانونی منع نشده است .


وی به تعداد اعضای شورا های اسلامی شهر و روستا برای دور پنجم اشاره کرد و افزود: در شهر تهران 21 کرسی ، شهرهای بالای 2.5 میلیون نفر جمعیت 15کرسی ، شهرهای 2 میلیون تا 2.5 میلیون جمعیت 13 کرسی، شهرهای 500 تا 1میلیون نفر 11 کرسی، 200 هزار نفرتا 500 هزار نفر جمعیت 9 کرسی، 50هزار نفر تا 200 هزار نفر 7کرسی و زیر 50 هزار نفر هم 5 کرسی در شوراها خواهند داشت.


وی گفت: در شهر کرج تعداد کرسی ها از 21 کرسی به 13 کرسی کاهش می یابد و شهر فردیس با 9 کرسی شورا مستقل خواهد شد.


این نماینده مجلس اظهار داشت : یک عده موافق جدایی فردیس هستند و عده ای دیگر مخالف جدایی که باید این نکته را متذکر شد که باید فردیس مستقل شود.وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه مجلس در زمینه اصلاح دریافتی بازنشستگان گفت: مجلس شورای اسلامی برای این موضوع وقت بسیار زیادی را اختصاص داده ، به طوری که دولت پذیرفت اختلاف دریافتی بازنشستگان با شاغلان را به 10 درصد برساند.


کولیوند خاطر نشان کرد: افزایش حقوق بازنشستگان در واقع یک انقلاب در رفاهی های آنان محسوب می شود و این احکام در دیگر ارگان ها مانند ایثارگران ، وزارت علوم و سایر ادارات نیز این اتفاق رخ می دهد.


در مسائل مربوط به جاده چالوس قوانین باید رعایت شود


نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث مختلف جاده کرج - چالوس گفت: درجاده چالوس هراتفاقی که بیفتد، دستگاه های مربوطه باید پاسخگو باشند.


وی افزود: در مورد مشکلات مختلف جاده کرج - چالوس جزیره ای عمل می شود که باید مشکلات آب ، برق ، محیط زیست ،جاده و منابع طبیعی و مسائل تجاری آن باید کارشناسانه دیده شود.


کولیوند اظهار داشت : قرار است طرح فاضلاب حاشیه این جاده توسط آب منطقه ای استان و وزارت نیرو به صورت 50 درصدی انجام شود.


شورای برنامه ریزی البرز اختیار تعطیلی موقت پنجشنبه ها را دارد


نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضل آلودگی هوای استان گفت: شورای برنامه ریزی استان این اختیار را دارد که پنجشنبه ها را به صورت موقت تعطیل اعلام کند.


وی ادامه داد:حتی می شود این تعطیلی ها را تمدید کرد اما تعطیلی مستمر پنجشنبه ها در اختیار شورای عالی کشور است که مسئولیت آن با رئیس جمهوری است.


وی گفت: ما از تعطیلی پنجشنبه ها حمایت می کنیم چرا که ثابت شده است که 48ساعت در کنار خانواده ها بودن از بروز بسیاری از آسیب ها جلوگیری خواهد کرد.


کولیوند افزود: ما باید مقدماتی را فراهم کنیم که آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم و نمایندگان مجلس با کمک دستگاه ها تمام تلاش را برای پیشگیری از این موضوعات بگذارند.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5653

کليد واژه ها :
محمد جواد کوليوند,نماينده,کرج و فرديس,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني