کد خبر :5652 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۱  ۲۲:۸
امام جمعه کرج:
وقوع حوادثي نظير ريزش ساختمان پلاسکو زنگ هشداري براي رفع نقايص است

کرج -ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان البرز و امام جمعه کرج با تسليت جانباختن تعدادي از هموطنان به ويژه آتش نشانان در حادثه فرو ريختن ساختمان پلاسکو تهران، گفت: وقوع چنين حوادثي زنگ هشداري براي رفع نقايص است.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد محمد مهدي حسيني همداني درخطبه هاي نماز جمعه اين هفته کرج، افزود: آتش نشانان و نيروهاي امدادي که زحمت مي کشند، تا جان انسان ها را نجات دهند، اجر اخروي دارند.


وي ادامه داد: مسئولان و مردم بايد از اين اتفاقات درس عبرت بگيرند، مسئولان با جدي گرفتن قوانين مربوط به بيمه، بافت فرسوده و استحکام ساختمان ها، مردم نيز با رفع نواقص.


حسيني همداني گفت: حوادث طبيعي و غيرطبيعي موردي نيست، انتخاب نمي کند بنابراين بايد آگاه بود تا غافلگير نشويم. ساختمان پلاسکو فروريخت و برغم تلاش نيروهاي امدادي شاهد هستيم کار به کندي پيش مي رود.


وي اضافه کرد: مانورهاي بيشتري بايد داشت تا آمادگي ها گسترش يابد و توجه به اين امر در تمام اماکن و مراکز حتي مساجد ضروري است.


امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: مردم نيز اگر توان کمک ندارند نبايد مانع از امدادرساني شوند راه ها براي امدادرساني باز باشد.


وي درادامه به بحث عدالت اجتماعي و تقويت معنويت به عنوان مسايل مهم در ماندگاري انقلاب اسلامي اشاره کرد و افزود: نظام براي ماندگاري بايد در ترويج معنويت و تقويت مباني ديني و معرفتي مردم تلاش کند.


وي با اشاره به فرارسيدن بهمن ماه و اشاره به مناسبت هاي اين ماه از جمله هفت بهمن تحصن روحانيون براي مخالفت با طاغوت، اشغال نظامي فرودگاه براي جلوگيري از بازگشت امام (ره) به ايران اسلامي، گفت: اين اتفاقات مهم زمينه پيروزي انقلاب اسلامي را فراهم کرد.


حسيني همداني اضافه کرد: شهادت سه جوان بحريني نيز شروع حرکت جديدي براي سقوط آل سعود است که اين اميد بخش براي مردم يمن خواهد بود.


امام جمعه کرج درادامه به نشست انجمن دانشجويان اسلامي دراروپا و پيام مقام معظم رهبري دراين زمينه اشاره کرد و ادامه داد: اين پيام حامل موضوعات مهمي بود که از جمله آن اين موضوع را بايد مورد توجه قرار داد که امروز بيش از خودسازي علمي و اخلاقي با گفتار و عمل مي توان تاثيرگذار بود.


وي خاطرنشان کرد: براساس فرمايشات مقام معظم رهبري دشمن درصدد تسخير مراکز تصميم گيري و تصميم سازي است و درتمام طبقات خرد و کلان اعم از انتخابات شوراها و مجلس شوراهاي اسلامي سرمايه گذاري دارد.


حسيني همداني با اشاره به نزديک شدن به ايام برگزاري انتخابات، گفت: امروز آثار تصميمات انتخاب شوندگان دوره هاي قبل را مي توان درشهر مشاهده کرد و با دقت بيشتري افرادي که مفيد به حال جامعه هستند، بايد انتخاب کرد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5652

کليد واژه ها :
حسيني همداني,نماينده ولي فقيه در,استان البرز و امام جمعه کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني