کد خبر :5651 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۱/۱  ۲۲:۵
فرماندار کرج:
خرد جمعي و مشارکت مردمي دستاوردي ارز شمند در عرصه تعليم و تربيت است

معاون استانداري البرز و فرماندار ويژه کرج گفت: خرد جمعي و مشارکت هاي عمومي دستاورد ي ارزشمند در عرصه تعليم و تربيت است که اين مهم حاصل تصويب قانون شوراهاي آموزش و پرورش در ايران اسلامي است.

علي قنبرزماني روز پنجشنبه درگفت و گو با ايرنا افزود: قانون تشکيل شوراهاي آموزش ‌و پرورش راه مناسبي براي مشارکت مردم و مسئولين محلي در تصميم سازي‌ها و نظارت برامورآموزش ‌و پرورش فراهم شده است.


وي اظهار کرد: آموزش و پرورش يکي از مهمترين و مؤثرترين نهادهاي اجتماعي است که مسئوليت پرورش کودکان ، نوجوانان و جوانان و رسالت انتقال عناصر فرهنگي به نسل ناخواسته را بر عهده دارد.


قنبرزماني، بهره مندي از انديشه ها ، نقطه نظرات و تجارب صاحبنظران و دست اندرکاران تعليم و تربيت در قالب شوراهاي مختلف در اتخاذ ايجاد تصميم هاي بايسته و شايسته را مؤثر و مفيد ذکر کرد.


رئيس شوراي آموزش و پرورش کرج در ادامه به روح و هدف قانون مترقي شوراهاي آموزش‌ وپرورش پرداخت و ياد آور شد: کاستن ازتصدي دولت، واگذاري امور به مردم ، تمرکززدايي در اجرا و توسعه مشارکت مردم از جمله دستاوردهاي مهم اين شورا در عرصه تعليم و تربيت است .


قنبر زماني گفت: قانون تشکيل شوراي آموزش و پرورش در 26دي ماه 1372 از ارزشمندترين قوانيني است که در مجلس شوراي اسلامي در پيرامون آموزش و پرورش به تصويب رسيده است.


وي تصريح کرد: اين قانون تحول اساسي در نظام تعليم و تربيت کشور بوجود آورده است و زمينه استفاده از خرد جمعي و مشارکت هاي عمومي و مطلوب از منابع و امکانات را مهيا کرده است.


وي اضافه کرد: اين قانون با هدف ارتقاء نظام آموزشي و پرورشي ،چالش ها و مشکلات را تبديل به فرصت ها در جامعه اسلامي ايران کرده است.


فرماندار ويژه کرج گراميداشت هفته تشکيل شوراهاي آموزش و پرورش ( 24 الي 30 دي ماه ) را فرصتي مغتنم براي سپاس و قدرداني از زحمات خالصانه و تلاش هاي بي وقفه و ارزنده تمامي فرهنگيان دلسوز و آگاه و مديران سخت کوش و توانمند در عرصه تعليم و تربيت برشمرد.


قنبر زماني از اعضاي شوراي آموزش و پرورش شهرستان کرج که در کمال اخلاص در تعليم و تربيت نسلي انديشمند ، عالم، خلاق ، سخت کوش ، مؤمن ، متعهد و ولايتمدار تلاش مي کنند، قدرداني کرد.


وي تاکيد کرد: در سالي که از سوي مقام معظم رهبري به عنوان'اقتصاد مقاومتي ،اقدام وعمل'نامگذاري شده است از اعضاي شوراهاي آموزش و پرورش ، خيرين نيک انديش و فرهنگيان دلسوز و با انگيزه انتظار مي رود از تمامي منابع و امکانات موجود بهره جسته و قدم هاي موثري براي ارتقاي کمي و کيفي فعاليت هاي آموزشي و پرورشي شهرستان کرج بردارند.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5651

کليد واژه ها :
علي قنبرزماني,معاون استانداري البرز,و فرماندار ويژه کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني