کد خبر :5647 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۲۹  ۲۲:۲۵
همایش سالانه شوراهای آموزش و پرورش البرز در استانداری برگزار شد

همایش سالانه شوراهای آموزش و پرورش البرز روز چهارشنبه در سالن شهدای دولت استانداری با حضور استاندار ، امام جمعه و برخی از مدیران کل استان برگزار شد.

استاندار البرز گفت: شورای آموزش و پرورش برای آموزش حقوق شهروندی به مردم در سال آینده برنامه ریزی کند زیرا این اقدام موجب آشنایی شهروندان با حقوقشان و همچنین مطالبه گری آنان را به همراه دارد.


سید حمید طهایی افزود: آموزش حقوق شهروندی به خصوص به نوجوانان و جوانان که در مدارس استان مشغول تحصیل هستند باید در اولویت برنامه ریزی شورای آموزش و پرورش قرار گیرد.


وی اظهار کرد: با ایجاد بسترهای آموزشی برای دانش آموزان در زمینه حقوق شهروندی در واقع گامی مهمی برای آشنایی آنان با حقوق خود در جامعه برداشته می شود.


وی بیان کرد: نباید در موضوع مهم حقوق شهروندی در این استان غفلت کنیم و این مهم در حاشیه قرار گیرد.


وی اضافه کرد: در برخی از استان ها آموزش حقوق شهروندی آغاز شده است و در استان البرز نیز باید به این مسائله مهم توجه شود.


استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش خواستار کیفیت بخشی به مصوبات شورای آموزش و پرورش استان در سال 96 شد و تصریح کرد: اعضای این شورا در کنار توجه به کمیت مصوبات باید به کیفیت مصوبات به منظور دستیابی به اهداف پیش بینی شده ، توجه خاصی شود.


طهایی در ادامه به همت بلند خیرین در ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی در این استان اشاره و یادآور شد: حرکت معنوی و خداپسندانه آنان که سرشار از مهر و آرامش است قابل تقدیر است به همین دلیل در این نشست مصوب می شود که یکی از خیابان های کلانشهر کرج به نام این خیرین نیک اندیش نامگذاری شود.


وی به جمعیت 473 هزار نفری دانش آموزی استان اشاره کرد و اظهارداشت: ایجاد زیرساخت ها و خدمات دهی به این آمار جمعیتی کاری دشوار است که به وقت و انرژی بالایی نیاز دارد که خوشبختانه در استان البرز به خوبی مدیریت می شود تا فرزندان برای آینده آموزش ببینند و آماده شوند.


استاندار البرز برتری شورای آموزش و پرورش ساوجبلاغ را در سال 95 نشانه مشارکت و همدلی اعضای این شورا به ریاست فرماندار ساوحبلاغ دانست.امام جمعه کرج: شورای آموزش و پرورش البرز نیاز به رویکرد بومی سازی داردکرج-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: شورای آموزش و پرورش البرز نیاز به رویکرد بومی سازی دارد تا بتواند بر حسب نیاز استان برنامه ریزی کند.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در همایش سالانه شوراهای آموزش و پرورش البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد افزود: در کارها بدون آینده نگری و برنامه ریزی نمی توان به نتیجه مطلوب رسید لذا داشتن چراغ راه برای رسیدن به اهداف و برنامه ها در جامعه ضرورت دارد.


وی اظهار کرد: برای رسیدن به اهداف باید برنامه ریزی ها نیز بر حسب ضرورت ها و نیازهای استان باشد تا به نتیجه برسیم.


وی با اشاره به نقش مهم شورای آموزش و پرورش در فرآیند تعلیم و تربیت خاطر نشان شد: این شورا در کنار برنامه ریزی همیشگی برای پاسخ دادن به نیازهای بومی استان در حوزه آموزش و پرورش نیز اقدام کند.


نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: نگاه کلان شورای آموزش و پرورش این استان به برنامه های کلان کشور و سپس برنامه ریزی برای اجرایی کردن آن در استان با توجه به وضعیت بومی البرز باید در دستور کار قرار گیرد.


حسینی همدانی در ادامه سخنانش به تلاش خوب شورای آموزش و پرورش البرز پرداخت و یادآور شد: ارتقاء 17 مصوبه اجرایی شده در سال 94 به 52 مصوبه در سال 95 از سوی این استان قابل تقدیر است.


امام جمعه کرج در ادامه به روایتی از شیخ طوسی و امام سجاد (ع) در زمینه طلب زندگی از انسان اشاره و اظهار کرد: یادمان بیفتد که این روایات و احادیث باعث نورانیت انسان می شود و به کار بستن آنها در زندگی موجب اصلاح مسیر زندگی انسان می شود.


حسینی همدانی ادامه داد: باید به توصیه های اهل بیت و ائمه معصومین (ع) که سراسر درس است توجه کرده و بهره برداری کنیم.


وی در پایان به رحلت ناگهانی آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره و تاکید کرد: مرگ یک لحظه است که حتی انسان فرصت چشم برهم زدن را نمی دهد پس باید عبرت بگیریم و به واجبات و مستحبات در زندگی توجه کنیم.


خسرو ساکی : شورای آموزش و پرورش تحول ساز شد


کرج-ایرنا - مدیر کل آموزش و پرورش البرز گفت: قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش تحول عظیمی را در نظام آموزش و پرورش را بوجود آورد زیرا زمینه حرکت به سوی عدم تمرکز و مشارکت در تصمیم گیری را در این نهاد مهم فرهنگی در کشور مهیا کرد.


خسرو ساکی عصر چهارشنبه افزود: یکی از ارزشمندترین قوانین پس ازپیروزی انقلاب اسلامی در خصوص آموزش و پرورش، تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در 26 دی ماه 1372 از سوی مجلس شورای اسلامی است.


وی اظهار کرد: تصویب این قانون موجب شد تا با عمومی کردن مسائل آموزش و پرورش در استان ها ، شهرستان ها و مناطق اذهان مدیران ، مسئولان دولتی و عموم مردم با این امر مهم درگیر شود و زمینه حرکت به سوی عدم تمرکز و مشارکت در تصمیم گیری در این بخش فراهم آید.


وی بیان کرد: از آنجا که دولت ها به تنهایی و با صرف اعتبارات کلان قادر به تامین و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز خود نبوده ، دولتمردان و صاحبنظران همواره در تلاشند تا راهکارهای مناسب و قانونمندی را برای حضور و تعامل همه جانبه مردم و مسئولان در عرصه تعلیم و تربیت فراهم کنند.


مدیر کل آموزش و پرورش البرز آگاهی و آشنایی جامع از مفاد این قانون با ارزش و پر محتوا و اجرای کامل آن را یک ضرورت برشمرد و اظهار کرد: این قانون مسائل آموزش و پرورش را جزء لاینفک زندگی اجتماعی مردم قرار داد و با استفاده از فکر، امکانات و قابلیت های همه آحاد ملت ، مشکلات و بحران ها را به تدریج رفع کرد.


ساکی از شوراهای آموزش و پرورش مهمترین عرصه مشارکت و نظارت همه جانبه و همگانی در امور آموزش و پرورش نام برد و افزود: این شورا یک شورای برنامه ریزی و راهبردی است.


وی ادامه داد از آنجا که از طریق مشارکت ، نظم در برگزاری نشست ها ، کیفیت و قابلیت اجرایی مصوبات می توان به اثر بخشی یک شورای برنامه ریزی راهبردی دست یافت ، لازم است اعضای شوراهای آموزش و پرورش به این مهم توجه خاصی داشته باشند.


وی استفاده از خرد جمعی در شوراهای مختلف ملی و محلی را یکی از شیوه های مطلوب مدیریت یاد کرد که این مهم مورد تاکید قرآن کریم ، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار نیز می باشد که پس از سالیان متمادی تجربه بشری ، دانشمندان و علم مدیریت هم بر این شیوه مدیریت که یکی از اثر بخش ترین سبک های مدیریتی است عنوان می کند.


وی گفت: آموزش و پرورش دستگاهی است به لحاظ کمی و کیفی دارای گستردگی، فعالیت های پیچیده ، ظریف ، حساس ، زمانبر ، تدریجی و دیربازده است که با مسائل متعدد و متنوعی روبرو ست.


مدیر کل آموزش و پرورش البرز در ادامه به مقایسه عملکرد مصوبات شوراهای آموزش و پرورش در این استان در سال 94 و 95 پرداخت و بیان کرد: تعداد کل مصوبه های شوراهای آموزش و پرورش این استان در سال گذشته 164 مورد بود که 155 مصوبه آن اجرا شد.


ساکی اضافه کرد: در سال 95 نیز شوراهای آموزش و پرورش استان در زمینه های آموزشی، پرورشی، اداری مالی، عمرانی، رفاهی و خدماتی، پژوهشی و سایر موارد 354 مصوبه داشته که تا کنون 266 مورد آن اجرایی شده است.


وی در پایان عملیاتی شدن مصوبات شوراهای آموزش و پرورش البرز را حاصل نگاه خاص اعضای شورای آموزش و پرورش استان به خانواده بزرگ آموزش و پرورش در این استان ذکر کرد.


البرز 437 هزار دانش آموز و 40 هزار معلم شاغل و بازنشسته دارد و در این آئین از اعضای شورای فعال آموزش و پرورش البرز به مناسبت هفته شورای آموزش و پرورش تجلیل شد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5647

کليد واژه ها :
همايش سالانه شوراهاي,آموزش و پرورش البرز,در استانداري برگزار شد,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني