کد خبر :5638 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۲۴  ۲۱:۵۸
امام جمعه کرج :
ناديده گرفتن خدمات آيت الله هاشمي رفسنجاني بي انصافي است

کرج-ايرنا- نماينده ولي فقيه دراستان البرز و امام جمعه کرج با تسليت ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت: ناديده گرفتن خدمات اين شخصيت به اسلام وانقلاب اسلامي بي انصافي است.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد محمد مهدي حسيني همداني در جمع نمازگزاران اين هفته نماز جمعه کرج افزود: آيت الله هاشمي رفسنجاني ، مرد حاضر در عرصه هاي مختلف پر فراز انقلاب اسلامي بود.


وي اظهار داشت: گاهي براي معرفي شخصيتي به خطوط فکري ، گاهي اعتقادات ، موضع گيري هاي وبرخوردهاي سياسي و اجتماعي آن در نظر گرفته مي شود.


حسيني همداني ادامه داد: درمورد خصلت ها و صفات انساني و ويژگي هاي رفتاري آيت الله هاشمي رفسنجاني بايد دقيق و عميق مورد بررسي قرار داد.


وي ادامه داد: تفاوت بين تقابل گفتماني و تقابل شخصيتي بايد خوب تشخيص دهيم وگرنه دچار مشکل خواهيم شد.


امام جمعه کرج با اشاره به پيام تسليت مقام معظم رهبري در خصوص ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت: کاملا اين دو تقابل شخصيتي و تقابل گفتماني ايشان از نظر مقام معظم رهبري کاملا از هم جدا مي باشد و مسير درست را در مورد شخصيت ايشان کاملا ترسيم کرده اند.


وي خاطرنشان کرد: اين روزها بايد آيت الله هاشمي رفسنجاني را ازدرابعاد شخصيت و نقش ، مبارزات و ادامه انقلاب و ديدگاه ها و نظرات ايشان مورد بررسي قرار داد.


حسيني همداني تاکيد کرد: مبارزات ، انقلابي بودن و مسووليت هاي مختلف آيت الله هاشمي رفسنجاني قابل تقدير است و مردم قدرشناس هم به پاس همه اين مجاهدت ايشان باعظمت از او ياد کردند و اجازه ضربه و ايجاد فتنه اي از طرف دشمنان ندادند.


وي با اشاره به ' کتاب فلسطين' نوشته آيت الله هاشمي رفسنجاني گفت: اين کتاب يکي از کتاب هاي ارزشمند ضد صهيونيستي و شناخت صحيح از صهيونيست است.


وي با اشاره به خدمات آيت الله هاشمي رفسنجاني به اسلام ، قرآن و نظام اسلامي گفت:آيت الله هاشمي رفسنجاني روحاني خدوم بوده که اگر کسي بخواهد اين را ناديده بگيرد بي انصافي کرده است.


امام جمعه کرج تاکيد کرد: اختلاف نظر هميشه بين مجتهدين در امور مختلف ممکن وجود داشته است و اين امر طبيعي است و در مقام بيان همه مي توانند نظرات خود را مطرح کنند و اين از محسنات نظام اسلامي ايران است.


وي تاکيد کرد:آن چيزي که در مقام عمل اهميت دارد اين است که حرف ولي فقيه بايد عملي شود و خود آيت الله هاشمي رفسنجاني اعلام کردند من نظراتم را مي گويم ولي در مقام عمل از فرمايشات رهبري پيروي مي کنم.


امام جمعه کرج دربخش ديگري از سخنانش گفت: رهايي از وابستگي ها و عقب ماندگي ها تکليفي بزرگ است که رهبر معظم انقلاب تحقق آن را بر عهده همه مردم و مسئولان قرار داده است.


امام جمعه کرج در بخش ديگري از اظهاراتش با اشاره به بيانات رهبري معظم انقلاب با مردم شريف قم درباره عناصر چهارگانه اقتدار اسلامي گفت:ايمان و معرفت ديني، قدرت علمي ، اقتصاد مقاومتي و حفظ عزت ملي از مواردي است که مقام معظم رهبري بر آن تاکيد داشته و تحقق آن براي همه دستگاه ها لازم الاجرا است.


وي تاکيد کرد: نتيجه رعايت عناصر چهارگانه که مقام معظم رهبري برآن تاکيد دارند اقتدار نظام اسلامي را بيش از پيش را در برخواهد داشت.


وي خطاب به مسئولان فرهنگي کشور گفت: برنامه ريزي و امور فرهنگي بايد طوري پيش برود که ايمان و معرف ديني جوانان ما تقويت شود.


حسيني همداني اظهار کرد: در ساختن فيلم، سينما ، تلويزيون ،نوشتن کتاب و فضاي مجازي بايد برنامه ريزي درستي داشته باشيم و بي اعتنايي به آن اقتدار کشور را ضربه خواهد زد.


وي با اشاره به 27 دي ماه گفت: در اين روز اتحاد و پيروري مردم از رهبري امام خميني (ره )، باعث فرار شاه و فراهم شدن بستر براي و پيروزي انقلاب اسلامي شد که امروز هم هر جا تبعيت کرده ايم و گوش به فرمان باشيم پيروزي از آن ما خواهد بود.


نماينده ولي فقيه دراستان البرز با بيان اينکه براي پيروزي انقلاب اسلامي هزينه هاي زيادي پرداخت شده است، گفت: شهيد نواب صفوي و همراهان وي در سال 1334 زماني که هنوز حرفي از انقلاب اسلامي نبود تنها را نجات کشور را ايجاد نظام اسلامي مي دانستند.


امام جمعه کرج گفت: ايران اسلامي براي ايجاد استقلال، آزادي و بر قراري نظام اسلامي فرزندان زيادي را تقديم کرده و اين عزت و آبرو ارزان به دست نيامده است.


وي تاکيد کرد: هنوز پدران و مادران شهدا، جانبازان و خانواده اين بزرگان در بين ما زندگي مي کنند و ما اين سربلندي را مديون انها هستيم.


حسيني همداني افزود: ما بايد اگاه باشيم و به آمريکاي بد عهد دل نبنديم زيرا خيانت هاي آن در دوران مختلف بر ما آشکار بوده است.


وي ادامه داد: برجام نمونه روشني از خيانت هاي آمريکا به کشور ما است و نبايد دشمني هاي استکبار جهاني را توجيه کرد که در اين صورت اول بدبختي ما خواهد بود.


امام جمعه کرج با اشاره به 29 دي ماه روز غزه اظهار داشت: آزاد سازي حلب از دست تروريست هاي جلاد و سرسپرده استکبار جهاني نشان داد با متحد شدن جوامع اسلامي تحت سلطه مي توان دشمنان را از پا درآورد و سرزمين هاي اسلامي را از زير ستم خارج کرد.


وي تاکيد کرد تا زماني که سران منطقه اهل سازش بوده و نسبت به جنايت هاي اشغالگران قدس بي تفاوت باشند بايد همه روزه شاهد اين جنايت ها بر غزه، فلسطين، لبنان، يمن و بحرين باشيم.


حسيني همداني گفت: صهيونيست هاي گرگ صفت با حمايت آمريکا در پي از بين بردن جوامع اسلامي هستند که بايد همه ما هوشيار و آگاه باشيم.


وي خاطرنشان کرد: تغيير نام معبر در اين استان بدون مصوبه شورا و فرمايشي خلاف بوده حتي اگر همه اعضا شورا هماهنگي خارج از برنامه هم شده باشدکه بعدا مصوبه گرفته شود اين هم خلاف است وحتما باد قانون عمل شود .


وي در بخش ديگر از اظهاراتش تاکيد کرد : در نامگذاري معابر اولويت اصلي هويت البرز در نظر گرفته شود و از نام بزرگان ، شهدا، علما اين منطقه استفاده شود.


خطيب جمعه کرج با اشاره به راه اندازي موتورهسته اي براي کشتي ها و زير دريايي ها بزرگ در کشور افزود: اين عملي قابل تقدير بوده و اين کار شايسته بايد تداوم داشته باشد.


وي با اشاره به مناسبت روز هواي پاک خاطرنشان کرد: استان البرز، هفته گذشته آلودگي شديدي داشت که بايد طرح زوج و فرد از درب منازل انجام شود و ايجاد و توسعه فضاي سبز را در اولويت برنامه هاي اين استان بايد قرار گيرد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5638

کليد واژه ها :
حسيني همداني,نماينده ولي فقيه,دراستان البرز و امام جمعه کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني