کد خبر :5631 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۱۷  ۲۱:۵۵
امام جمعه کرج: اجرای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت که حکومت، حاکمیت و مردم در قبال اجرای امر به معروف و نهی از منکر وظایفی دارند و به طور جدی باید برای تحقق این فریضه مهم تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته اضافه کرد: بی حجابی مسبب ده ها معضل اجتماعی و فرهنگی می شود از این رو نباید با غفلت و فتنه گری و تن دادن به فساد مالی و اداری انسان های سست ایمان، نظام اسلامی خدشه دار شود.


امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: در ادارات، دستگاه های دولتی، بیمارستان ها، دانشگاه ها و معابر کرج نیز وضعیت خوبی حاکم نیست، چراکه امر به معروف و نهی از منکر به معنای واقعی محقق نمی شود.


وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از وعده های اثر بخش قرآن کریم، پیروزی است، افزود: هیچ حادثه ای برای ما رخ نمی دهد مگر آنچه خداوند مقدر کرده باشد.


نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به اینکه مساجد خانه هر پرهیزگاری است، ادامه داد: باید خانه خدا را تکریم کرد و اهل تقوا و ایمان ظاهر و باطن مساجد را مرتب و منزه نگه دارند.


آیت الله حسینی همدانی به روایتی از رسول خدا (ص) مبنی بر اینکه کسی که در مسجد صدای اذان را بشنود و بدون سبب خارج شود مشرک است، اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد محافل قرآنی در مساجد فعال شوند چراکه تاکنون توجه کمی به امور مساجد صورت گرفته است.


وی با اشاره به مناسبت های پیش رو افزود: وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) است که به بیان برخی از محققین آن حضرت توسط یک زن پلید مسموم شدند که 17 روز نیز بیشتر طول نکشید و پس از سکونت در قم بر اثر مسمومیت به شهادت رسیدند.


وی خاطر نشان کرد: 8 ربیع الثانی ولادت امام حسن عسگری (ع) است که خلفای عباسی از دوران امام جواد (ع) محدودیت های شدیدی را اعمال می کردند که اوج آن در زمان امام یازدهم بود ولی به برکت تعالیمی که کسب کردند مقتدر بوده و مدت کوتاه زندگی ایشان بسیار پربرکت بود.


وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از پلید ترین ترفندهای دشمنان اسلام برای از بین بردن ارزش های اسلامی، کشف حجاب بود، گفت: این اقدام شنیع توسط انگلیس خبیث در آن زمان اعمال شد تا ارزش های غربی را در ایران نهادینه کند.


حسینی همدانی افزود: برای خانواده های آن دوران زحمات فراوانی داشت چراکه با مقاومت مردم پس از 8 سال این قانون لغو شد ولی آثار شوم آن در مردم باقی ماند و تا این دوران نیز توسط ایادی استکبار در داخل و خارج ترویج می شود.


امام جمعه کرج گفت: انسان های بصیر توطئه ها را در ابعاد مختلف تشخیص می دهند و در جریانات اجتماعی و سیاسی کشور حرف هایی زده می شود که نباید بی توجه از کنار آنها گذشت، چراکه ممکن است به طراحی و برنامه ریزی دشمنان کمک کند.


وی گفت: در 21 دی سال 90 ایادی استکبار دست به جنایتی پلید زده و شهید احمدی روشن را به شهادت رساندند تا در عزم ملت مومن و انقلابی در کشور خلل ایجاد کنند ولی مردم در مقابل این رفتار ها ایستادگی کردند.


امام جمعه کرج با اشاره به دیدار رهبری با نخبگان دانشگاه و خانواده های مدافع حرم اشاره کرد و افزود: نکات قابل توجهی در این دیدار ها مطرح شد که باید نصب العین مردم قرار گیرد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5631

کليد واژه ها :
حسيني همداني,نماينده ولي فقيه در,البرز و امام جمعه کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني