کد خبر :5629 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  ۲۲:۲۴
زمان واگذاري انشعاب برق درالبرز به يک هفته رسيد/ تامين انرژي نو

مديرعامل شرکت توزيع برق استان البرز با بيان اينکه در سال هاي گذشته زمان واگذاري انشعاب برق در استان بين 60 تا 70 روز بود ، گفت: اکنون اين زمان به کمتر از يک هفته رسيده است.

ناصر اسکندري روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: يکي ديگر از اقدامات انجام در سطح استان البرز کاهش ميزان خاموشي ها است و اکنون اين وضعيت بهبود يافته است.


وي ،نصب کنتور هاي فهام هوشمند يکي ديگر از تغييرات در عرصه توزيع برق و انرژي استان ناميد و گفت: اندازه گيري انرژي با استفاده از اين کنتورها به صورت هوشمند انجام مي شود و اميدواريم طرح نصب اين کنتورها در تمام واحدهاي مسکوني ، تجاري و صننعتي استان فراگير شود.


اسکندري تعداد مشترکين برق استان را يک ميليون و 200 مشترک اعلام کرد و افزود:پيش بيني مي شود که امسال بيش از10هزارکنتور هوشمند در سطح استان نصب و راه اندازي شود.


وي توسعه شبکه هاي بالادستي برق شامل پست هاي انتقال و فوق توزيع را از اولويت ها برشمرد و گفت: اين شبکه ها بايد با شرايط استان توسعه يابند.


مديرعامل شرکت توزيع برق البرزافزود:در حوزه شرکت توزيع برق، يکي از بحث هاي جدي کاهش هدر روي برق است که درهمه جاي دنيا وجود دارد و حدود 7درصد انرژِي دريافتي را تشکيل مي دهد.


اسکندري بيان داشت: استفاده غيرمجاز ازبرق و دستکاري ها در شبکه توزيع برق از مشکلات عمده در اين استان است که بايد دراين زمينه حرکت جدي شود.


وي ادامه داد: در سطح استان البرز13هزار کيلومترشبکه داريم که پايش اين همه شبکه نياز به سيستم هاي خاص دارد .


مديرعامل توزيع برق البرزگفت: استفاده غير مجاز از شبکه برق با شيوه هاي مختلف انجام مي شود که يکي از آنها ساخت وسازهاي غير مجاز است .


وي ، استفاده غير مجاز برق در بخش کشاورزي ازديگر مشکلات برشمرد و افزود:پيشگيري از استفاده غير مجاز ز شبکه هاي برق بايد با سازوکار مناسب انجام شود.


اسکندري اظهار داشت: سال گذشته 5 و نيم ميليون کيلوات ساعت انرژي به ارزش ريال 475ميليارد تومان در البرز مصرف شدکه از فروردين تا پايان آبان ماه امسال نيز سه و 9 دهم ميليارد کيلوات ساعت برق به ارزش 230 ميليارد تومان به مصرف رسيده است.


وي افزود: در اين مدت در بخش خانگي 37 درصد، صنعت 28 درصد ، تجاري 11درصد و عمومي و کشاورزي هم 24درصد مصرف برق داشته ايم.


مديرعامل شرکت برق البرز گفت: پيش بيني ما اين است که براي آينده استان شبکه بالادستي بايد تقويت شود و پست 400 کيلو ولت اشتهارد که درسفر اخير رئيس جمهوري به البرز مصوب شد با اعتبار 180 ميليارد تومان در مدت يک سال احداث خواهد شد.


وي به موضوع برق رساني به مسکن مهر اشاره کرد و افزود: البرز دومين استان در کشور است که داراي بيشترين تعداد مسکن مهر است و در شهر جديد هشتگرد با فضاي وسيعي از مسکن مهرمواجه هستيم .


اسکندري بيان داشت: در دولت قبل احداث زير ساخت ها و تامين منابع مسکن مهر توسط سه مرجع شامل وزارت نيرو، دولت و استانداري بود که در البرز به دليل اينکه استاني جديد است يک /سوم سهم استان و يک سوم سهم دولت هم تامين نشد و به محض تغيير دولت معادله قبلي به هم
خورد که در سفر اخير هيات دولت پيشنهاد شدو يکي از مصوبه هاي جدي با ابلاغيه اي که قرار است انجام شود مسکن مهر بهتراز گذشته پرژوه هاي آن انجام شود.


وي افزود: درخدمات رساني به همه واحد هاي مسکن مهر شرکت توزيع برق استان از ديگر دستگاه ها جلوتر و پيشتاز بوده است که البته با توجه به حجم بالاي فعاليت ها به لحاظ تامين منابع مالي نگران هستيم.


مديرعامل شرکت توزيع برق البرزگفت: درسفر اخير دولت بحث استفاده از انرژِ ي هاي نو مطرح شد که سازمان هاي دولتي مکلف هستند طي 2 سال 20 درصد بار مصرفي را کاهش دهند و به سمت انرژي هاي نو بروند.


وي ادامه داد: در اين بخش پيشنهاد داديم که براي همه دستگاه هاي دولتي انرژِي خورشيدي درادارات نصب شود که با کمک سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بخشي از انرژِي سازمان هاي دولتي را از طريق انرژِي خورشيدي تامين کنيم.


اسکندري گفت: در سال 94 مبلغ 88 ميليارد تومان از مشترکان البرزي مطالبه داشتيم که اين مبلغ درپايان آبان ماه امسال به 102 ميلياردتومان افزايش يافته است.


وي اظهار داشت : 26 درصد مطالبات در بخش مشترکان خانگي ، 10 درصد تجاري ، 56درصد مشترکان خاص ، 8درصد صنعت ، 8 درصد عمومي و 4درصد نيزکشاورزي است.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5629

کليد واژه ها :
زمان واگذاري انشعاب,برق درالبرز به,يک هفته رسيد,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني