کد خبر :5628 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۱۴  ۲۲:۲۱
تعاوني ها نسخه پيشرفت و تحقق اقتصاد مقاومتي هستند

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان البرز با بيان اينکه تعاوني ها در خدمت توسعه توليد، درآمد و رشد اقتصادي هستند، گفت: تعاوني ها نسخه پيشرفت و تحقق اقتصاد مقاومتي و برون رفت از رکود هستند.

به گزارش ايرنا، اسماعيل خليلي روز سه شنبه در جلسه شوراي تعاون استان البرز، افزود: تحقق اقتصاد مقاومتي نيازمند همکاري و همراهي در رفع موانع فراروي ايجاد و توسعه بخش تعاون است.


وي اضافه کرد: استان البرز با استفاده از ظرفيت پژوهشگران دانشگاهي با پالايش تعاوني هاي استان، تعاوني هاي غير فعال را شناسايي و در مرحله انحلال آنها قرار دارد.


خليلي افزود: تعاوني هاي باقي مانده با هماهنگي پژوهشگران و روساي ادارات تابعه چنانچه مشکوک به فعاليت هستند، مجدد پالايش مي شوند و پس از احصاء آمار دقيق از تعاوني هاي فعال و توانمند استان نسبت به برنامه ريزي، آموزش و هدفمندسازي و نيز ساماندهي فعاليت آنان در جهت رونق اقتصادي و اشتغال استان اقدام مي شود.


وي خاطرنشان کرد: اداره کل تعاون استان البرز درنظر دارد براي ساخت برنامه هاي ترويجي بخش تعاون براي معرفي فعاليت ها با انجام برنامه هاي تبليغي وترويجي در بخش تعاون نگاه مردم به ظرفيت هاي بخش تعاون واهميت آن در ايجاد اشتغال را تغيير دهد تا اقبال مردم به بخش تعاوني افزايش يابد.


خليلي يکي از کليدي ترين وظايف اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعي را نظارت بر مديريت تعاوني هاي استان ذکرکرد و گفت: نظارت دقيق بر فعاليت هاي تعاوني‌ها و نيز پيگيري در خصوص برگزاري مرتب مجامع ، آموزش اعضا،بازرسان و مديران با قوانين بروز بخش تعاون ، رصد مشکلات و موانع توسعه و فعاليت تعاوني ها و تشويق مردم به تشکيل تعاوني هاي نوع جديد که مي توانند در بخش اشتغال زايي و رونق اقتصادي استان موثر وکارآمد باشند .

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5628

کليد واژه ها :
تعاوني ها نسخه,پيشرفت و تحقق,اقتصاد مقاومتي هستند,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني