کد خبر :5622 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۱۰  ۲۱:۵۶
امام جمعه کرج: فهم عميق سياست اسلامي لازمه عصر حاضر است

کرج-ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به ترويج تفکر دايي دين از سياست در جهان گفت: در اين شرايط ويژه فهم عميق سياست اسلامي لازمه عصر حاضر در جامعه اسلامي و جهان است .

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد محمد مهدي حسيني همداني درخطبه هاي اين هفته نماز جمعه کرج افزود: اين فهم و بصيرت مردم بود که در فتنه سال 88 موجب شد تا حماسه 9 دي شکل بگيرد و سيل خروشان حضور ملت ايران در دفاع از انقلاب اسلامي ، اسلام و ولايت در اين روز بار ديگر آتش توطئه دشمنان داخلي و خارجي که در راس آن آمريکاي جنايتکار قرار داشت را خاموش کرد.


وي با اشاره به اينکه مسلمانان صاحب ديني هستند که براي همه شئون زندگيشان تهيه شده است اظهار کرد: هر چيزي که انسان براي سعادت در دنيا و آخرت به آن نياز دارد در دين اسلام ديده شده لذا تفکر جدايي دين از سياست يک موضوع رد شده است.


حسيني همداني بيان کرد: براي انجام مقدمات و رفتن به يک اردو حداقل از يک ماه قبل به فکر آن هستيم حال چطور ممکن است خداوند در سفر مهم زندگي، انسان را رها کند و در اين فضاي اجتماعي و جهاني براي آن برنامه نداشته باشد.


خطيب نماز جمعه کرج درادامه بر لزوم بيداري مردم و داشتن بصيرت تاکيد کرد و ياد آور شد: دشمنان ايران با بکار گيري ترفند هاي مهندسي شده به دنبال آسيب زدن به کشور هستند که بايد با زمان شناسي و به موقع عمل کردن که همان فهم و بصيرت است حرکت کرد.


حسيني همداني به حضور پرشور مردم در گراميداشت حماسه 9 دي در کشور اشا ره کردو از مردم هميشه در صحنه کرج به خاطر برپايي همايشي بزرگ در مصلي امام خميني (ره ) اين شهر تشکر و قدرداني به عمل آورد.


وي گفت: مردم ايران در نهم دي ماه سال 95 نيز هوشمندانه به ميدان آمدند تا بار ديگر فتنه سال 88 را محکوم کنند و مشتي محکم بردهان دشمنان بزنند.


نماينده ولي فقيه در استان البرز از بصيرت به عنوان عنصر اصل حضور ملت ايران در 9 دي نام برد و اين اصل مهم را به قوه بينايي براي هر انسان تشبيه کرد که اگر هر فردي آن را نداشته باشد در واقع بصيرت ندارد.


حسيني همداني بصيرت را مقدمه عمل دانست و در اين زمينه به فرمايشاتي از حضرت علي (ع) ، جريان کربلا و دوران امام حسن (ع) اشاره کرد و افزود: يکي از ثمرات بصيرت، دشمن شناسي است زيرا اگر بصيرت نباشد گول دشمن را مي خوريم .


وي در بخش ديگري از سخنانش به 16 دي سال 59 که تعداد زيادي از دانشجويان در منطقه هويزه با آن وضعيت دلخراش به شهادت رسيدند پرداخت و يادآور شد: اين دانشجويان با بصيرت زمان را شناختند و با شهادتشان به ديگران درس بصيرت آموختند.


امام جمعه کرج گفت: دانشجويان همانند روحانيون در جامعه جلو دار هستند لذا نبايد اجازه دهند که عده اي از اين قشر استفاده ابزاري کنند .


حسيني همداني افزود: آمريکا به مردم ايران خيانت هاي زيادي کرده است و ما ملت ايران توطئه فتنه در ايران در سال 88 را هرگز فراموش نخواهيم کرد.


وي با اشاره به اينکه اساس کار الهي اين است که تا امتحان نگيرد مقام نمي دهد تصريح کرد: فتنه سال 88 نيز يک آزمون ديگر براي ملت ايران در بخش بصيرت بود که به لطف الهي در اين روز مردم انسجام ، وحدت ، ولايت مداري و دفاع از اسلام ،انقلاب و نظام را به همه نشان دادند .


نماينده ولي فقيه در بخش ديگري از خطبه هاي نماز جمعه به جايگاه و نقش مساجد در جامعه پرداخت و گفت: مسجد در دين اسلام و جوامع اسلامي داراي جايگاهي بالا ست زيرا از آن بعنوان خانه خدا ياد مي شود .


حسيني همداني به کارکرد مسجد در حوزه عبادت الهي و ايجاد بصيرت دهي به مردم در محلات اشاره و افزود: بايد در مساجد به مردم بينش و آگاهي عميق در مسائل فردي، اجتماعي، ديني، سياسي ، علمي و آسيب شناسي داد که اين مهم در مساجد البرز در هر محله اي بايد مورد توجه قرار گيرد.


وي خاطر نشان شد: همه حرکت ها به ويژه انقلاب اسلامي از مسجد شروع شد که مردم با پيروي از امام و تقويت وحدت و انسجام توانست به پيروزي برسد لذا براي فراخوان عمومي بايد به حوزه مسجد و کارکردهاي آن توجه کرد.


وي تاکيد کرد: تعدادي از مساجد البرز شرايط مناسبي ندارند و در بخش هاي مختلف کارکردي فعال نيستند لذا ضرورت دارد به مساجد اين استان توجه شود.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5622

کليد واژه ها :
حسيني همداني,نماينده ولي فقيه در استان,البرز و امام جمعه کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني