کد خبر :5615 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۴  ۲۰:۲۱
فرماندار فرديس: وضع اين شهر از اين که هست بدتر نمي شود

فرماندار فرديس گفت: برخي ها مي گويند اگر شهرداري فرديس از کرج جدا شود، وضعيت بدتر مي شود، بنده جواب دادم اگر هر چه بشود، از اين که هست بدتر نمي شود.

به گزارش شبکه خبري کرج، حميد احدي روز شنبه در نشست ستاد هماهنگي مديريت بحران شهرستان فرديس در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان افزود: شهردار کرج و اعضاي شوراي شهر کرج مصرند که فرديس از کرج جدا نشود و بهترين وکلا را گرفته اند تا مصوبه هيات دولت را مبني بر استقلال فرديس در ديوان کشور ملغا کنند.


وي تاکيد کرد: شما که ادعا داريد، چه اقداماتي در سالهاي گذشته براي اين شهر انجام داده ايد که الان مي گوييد فرديس از کرج جدا نشود، آيا تاکنون زيرساختهاي خوبي را براي اين شهر فراهم کرده ايد، از ساخت و سازهاي غيرمجاز که فاجعه اي براي فرديس شده است جلوگيري کرده ايد؟ چه کرده ايد که الان مدعي هستيد جدا نشود.


وي با طرح اين پرسش که در سال 94 کدام بودجه عمراني تصويب شده را به فرديس آورده ايد، ادامه داد: 180 ميليارد تومان سهميه بودجه دو مناطق 3 و 10 کرج در فرديس بود، بعد مي گوييد بودجه فرديس اين قدر بوده و ما اين قدر هم خرج کرديم، ما نمي خواهيم براي فرديس خرج کنيد.


فرماندار فرديس گفت: اين شهرستان به نخاله داني تبديل شده است، چرا جاهاي ديگر نخاله داني نيست، فقط فرديس نخاله داني شده است، کدام کار را براي شهرستان فرديس انجام داده ايد که مدعي هستيد فرديس از کرج جدا نشود.


احدي افزود: گرفتاري ما اين موارد است، بعد مي گوييد ما بهترين وکلا را گرفتيم، خب که چي مردم اين شهرستان مي ريزند جلوي شهرداري مي گويند بهترين وکلا را نگيريد و بهتر است قبلا برادري خودتان را ثابت مي کرديد، ديگر نياز نبود فرديس جدا شود.


وي گفت: شما براي فرديس چه کرده ايد، يک پل ناقص جلوي انبار نفت ساخته ايد که خود مصيبتي شده و يک پل ديگر هم در فلکه پنجم ساخته ايد که هر روز کشته مي دهد، کدام کار بنيادي را انجام داده ايد، وقتي به اينها مي انديشيد بعد آيا مي توانيد ادعا کنيد که فرديس جدا نشود؟


وي افزود: متاسفانه به هر طرف که سر به چرخاني با انبوهي از ساخت و سازهاي غيرمجاز دراين شهر روبرومي شويم که هيچ نظارتي برآنها انجام نشده است، 80 درصد منطقه 10 ساخت و ساز غيرمجاز است، چرا بايد اينگونه باشد شهرداري وقتي اينجا را به صورت غيرمجاز مي ساختند، کجا بود؟ مگر اين ساخت و سازهاي غيرمجاز الان ساخته شده است.


فرماندار فرديس تاکيد کرد: از روز آغاز مسووليت در فرمانداري فرديس يک تيم نظارتي مامور رسيدگي به ساخت و سازهاي غيرمجاز کردم، ولي با اين حال بازهم مي سازند، متاسفانه ما وارث بحراني هستيم که قسمتي از منطقه 10 را بافت هاي نوين فرسوده تشکيل داده که با کوچکترين حادثه و زمين لرزه، صدها هزار نفر در اين شهرستان جانشان را از دست خواهند داد.


وي اضافه کرد: خانه هايي با استحکام پايين، غيراستاندارد و با قوطي و لوله در شش طبقه در فرديس ساخته شده، چرا اينگونه خانه ها در اين حد و وسعت در کرج ساخته نشده و اين همه گرفتاري درست نکرده است.


احدي گفت: متاسفانه ما وارث بحراني شده ايم که به علت بي توجهي و ندانم کاري انجام شده، حالا ما بايد به اينگونه خانه هايي که ساخته شده خدماتي مانند گاز، آب و برق ارائه بدهيم، مردم گرفتار در آن خانه ها سکونت دارند ما چه کنيم؟ ايا قانون را اجرا کنيم يا نه؟ يا بگوييم باز هم به صورت غيرمجاز بسازيد، ما نيز به شما خدمات ارائه مي دهيم.


پيش از اين نيز برخي مسوولان شهرستان فرديس از جمله امام جمعه فرديس نسبت به برخي مخالفت ها با استقلال شهرداري فرديس واکنش نشان داده و بر مستقل شدن شهرداري و شوراي اسلامي اين شهر از کرج تاکيد کرده اند.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5615

کليد واژه ها :
فرماندار فرديس,وضع اين شهر از اين,که هست بدتر نمي شود,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني