کد خبر :5608 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۲  ۰:۵۴
قاسم پور:
نقش تکنولوژي در مديريت پسماند بي بديل است

عضو شوراي اسلامي شهر کرج با بيان اينکه مديريت پسماند به عنوان يکي از مهمترين دغدغه هاي جوامع بشري مطرح مي باشد، گفت: پيشرفتهاي گسترده فن آوري وعلوم در زمينه هاي مختلف باعث ورود انواع پسماند هاي خطرناک حتي در داخل پسماندهاي عادي خانگي شده است .

شبکه خبري کرج به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، غفور قاسم پور اظهار داشت: افزايش روز افزون حجم پسماند ها از يک سو و تنوع و گوناگون آن ها از سوي ديگر بر پيچيدگي شرايط و نحوه جمع آوري و دفع آن ها مي افزايد.


اين مسئول استفاده از تکنولوژي هاي نوين در مديريت پسماندهاي شهري را مطلوب ذکر و عنوان کرد: استفاده از اين تکنولوژي ها در کنار فرهنگ سازي تفکيک زباله از مبدا و کاهش توليد زباله ها نقش خود را نشان مي دهد.


عضو شوراي اسلامي شهر کرج بيان کرد: براي شکل‌گيري يک نظام فرهنگي عوامل مختلفي دخيل هستند که ابتدا جنبه فردي داشته و با تکامل در محيط زندگي، شکل اجتماعي به‌ خود مي‌گيرند که در اثر بقا در جامعه بصورت يک فرهنگ باقي مي‌مانند. از جمله اين عوامل مي‌توان به مواردي چون نظم، قانون، وابستگي، تفکر، مديريت و ... اشاره کرد.


وي با اشاره به اينکه معضل مربوط به پسماندهاي جامد به‌دليل رشد سريع جمعيت و گسترش شهرنشيني بيش از گذشته موجب نگراني مسئولان شده است، گفت: فرهنگسازي پيش‌نياز و تضمين‌کننده برنامه‌هاي مديريت پسماند است که بايد مورد توجه قرار گيرد و در بحث پردازش، تکنولوژي، حمل و دفن بايد از تجربيات دنيا استفاده کرد.


اين مسئول ادامه داد: تا زماني که فرهنگ صحيح توليد و نحوه انباشت و جمع‌ کردن زباله در بين مردم نهادينه نشود، مديريت پسماند آنطور که بايد و شايد با موفقيت همراه نخواهد بود.


وي در پايان گفت: زيربناي هر فرهنگي از تفکر آن شکل مي‌گيرد و نياز به آن، ولو نيازي غلط هم باشد، مي‌تواند باعث بقا و جاي گرفتن آن درعرصه فرهنگ يک جامعه باشد؛ پس مسلما کار را بايد از تغيير و تحول در افکار آغاز کرد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5608

کليد واژه ها :
قاسم پور,نقش تکنولوژي در,مديريت پسماند بي بديل است,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني