کد خبر :5607 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۱۰/۲  ۰:۵۲
فرمانده انتظامی البرز:
تاکید بر حقوق شهروندی از آموزه ها و احکام دین اسلام است

فرمانده انتظامی استان البرز گفت که مسئولان درنظام اسلامی باتوجه به احکام دین و دستورات الهی ملزم به رعایت حقوق شهروندی هستند و همه ما باید روی این موضوع مهم تاکید داشته باشیم.

سردار بخشعلی کامرانی صالح روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: حقوق شهروندی با مقتضیات زمان و مکان منطبق می شود و اکنون نیز به درستی مورد توجه وی‍ژه قرار گرفته است.


وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به حقوق شهروندی تاکید ویژه ای داشتند و فرمان 8 ماده ای ایشان نیز در این خصوص بود.


فرمانده انتظامی استان البرز همچنین گفت: حقوق شهروندی موضوعی مهم بوده و از گذشته مدنظر قرار گرفته که ما هم موظف به رعایت آن هستیم.


سردار کامرانی صالح خاطرنشان کرد: اظهارات رئیس محترم جمهوری نیز دراین همه زمینه است که حقوق شهروندی باید رعایت و اجرا شود.


وی درخصوص ماموریت های پلیس در حوزه حقوق شهروندی، گفت: نیروی انتظامی نیز در این خصوص برنامه ریزی های خاص داشته و دارد و درحوزه های مختلف تلاش برای تحقق این حقوق مهم خواهد داشت.


فرمانده انتظامی البرز افزود: پلیس درحوزه هایی مثل سامانه 110 و 197 در اجرای حقوق شهروندی قدم برداشته و درگذشته مردم اگر مشکل و یاخواسته ای داشتند باید به صورت حضوری به مقرهای پلیس مراجعه می کردند، اما اکنون پلیس با راه اندازی این سامانه ها، پیشگام برای پیگیری و حل مشکلات و مسائل آن ها است.


منشور حقوق شهروندی که توسط رئیس جمهوری تدوین شده بندهای حق حیات، سلامت و کیفیت زندگی، کرامت و برابری انسانی، آزادی و امنیت شهروندی، مشارکت در تعیین سرنوشت، اداره شایسته و حسن تدبیر، آزادی اندیشه و بیان، دسترسی به اطلاعات، دسترسی به فضای مجازی، حریم خصوصی، تشکل، تجمع و راهپیمایی، تابعیت، اقامت وآزادی رفت وآمد، تشکیل و برخورداری از خانواده، برخورداری از دادخواهی عادلانه، اقتصاد شفاف و رقابتی، مسکن، مالکیت، اشتغال و کار شایسته، رفاه و تأمین اجتماعی، دسترسی و مشارکت فرهنگی، آموزش و پژوهش، محیط‌ زیست سالم و توسعه پایدار و صلح، امنیت و اقتدار ملی مورد تاکید قرار گرفته است.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5607

کليد واژه ها :
تاکيد بر حقوق شهروندي,از آموزه ها و احکام دين,اسلام است,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني