کد خبر :5599 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۲۲  ۲۰:۴۹
شهردار کرج :
مردم از طرق اصولي به نيازمندان کمک کنند/ بسياري ازگدايان فقير نيستند

شهردار کرج با بيان اينکه بسياري از افراد متکدي در اين کلانشهر به لحاظ مالي فقير نيستند، گفت: انتظار مي رود مردم از طرق اصولي و قانوني به نيلزمندان واقعي کمک کنند.

دکتر علي ترکاشوند افزود مشاهده مي شود که برخي افراد سودجو باعنوان نيازمند و فقير در خيابانها به تکدي گري مي پردازند و از احساسات و عواطف پاک شهروندان سوء استفاده مي کنند.


وي بيان داشت: اين در حالي است که نيازمندان واقعي به جهت آبرومندي و شرم و حيا از دست درازي در برابر سايرين سرباز مي زنند و در نتيجه فقراء فقيرتر و برخي سودجويان پول بيشتري را به جيب مي زنند.


شهردار کرج گفت: انتظار مي رود علاوه بر فرهنگسازي از طريق رسانه هاي جمعي و گروهي، دستگاه قضا و نيروي انتظامي با اين قبيل سودجويان برخورد قانوني کنند.


ترکاشوند با بيان اينکه شهروندان بايد از مجاري صحيح همچون کميته امداد، موسسات خيريه يا شناسايي مستقيم افراد نيازمندان نسبت به تامين نيازهاي افراد
کم توان مالي اقدام کرد، خاطر نشان کرد: با اطمينان و اطلاع کامل به شهروندان اعلام مي کنيم که بيشتر متکديان به لحاظ مالي بي نياز هستند و با هدف کلاهبرداري و سودجويي در اين حرفه فعاليت مي کنند.


ترکاشوند با تاکيد بر اينکه حضور متکديان در سطح شهر به لحاظ سيما و منظر شهري نيز تهديدزا مي باشد و اين افراد بهداشت روان و سلامت عمومي جامعه را زير سوال برده اند، عنوان کرد: در مواردي مشاهده شده که اين افراد پيشنهادهاي ارائه شده مبني بر فرصت شغلي با بيمه و حقوق مکفي را رد کرده اند و پُر واضح است که کسي حاضر به ترکِ تن پروري و کسب درآمد بدون کمترين تحرک نيست.


وي گفت: متاسفانه علاوه بر مهاجرت افراد از ساير شهرهاي کشور براي تکدگري در تهران و کرج، مشاهده مي شود که اتباع غيرمجاز از کشورهاي عراق، پاکستان، بنگلادش و افغانستان نيز به صورت فردي و گروهي در خيابانها حضور يافته و با ايجاد معلوليت هاي عمدي و چهره اي نامعقول از شهروندان اخاذي و سودجويي مي کنند.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5599

کليد واژه ها :
دکتر علي ترکاشوند,شهردار,کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني