کد خبر :5597 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۲۰  ۲۰:۳
اعلام خواهرخواندگي شهرهاي کرج و «چن دوو» کشور چين پس از طي مراحل قانوني

کلانشهر کرج و شهر «چن دوو» کشور چين پس از طي مراحل قانوني و انجام مکاتبات اداري خواهر خوانده شدند.

شبکه خبري کرج به نقل از پايگاه پايگاه خبري مديريت شهري کرج، محمود دادگو رئيس شوراي اسلامي شهر کرج روز گذشته پذيراي هياتي از مقامات محلي کشور چين بود و طي آن مذاکرات فشرده اي پيرامون «اعلام خواهرخواندگي شهرهاي کرج و چن دوو» و همچنين تعريف بسته هاي مشترک سرمايه گذاري صورت پذيرفت.


در اين نشست آقاي «يو» نماينده مرکز همکاري و هماهنگي تجاري چين، آقاي «گو» مدير انجمن همکاري هاي بين المللي شرکت هاي کوچک و متوسط چين و همچنين آقاي «هنگ جون شن» نماينده شرکت سرمايه گذاري چيني حضور داشتند و موضوعات مختلفي با محوريت معرفي جاذبه ها و توانمنديهاي دو شهرِ هدف مطرح شد و طرفين به بيان و تشريح ديدگاه هاي خود پرداختند.


رئيس شوراي اسلامي شهر کرج با بيان اينکه تبادل گردشگر، تعريف بسته هاي مشترک سرمايه گذاري، استفاده از ظرفيت هاي فني و کارشناسي جهت پيشبرد اهداف عمراني، ايجاد پل هاي ارتباطي في مابين مراکز علمي و دانشگاهي دو شهر و همچنين شناساندن فرهنگ و تمدن کهن ايراني و چيني به ساکنين شهرهاي کرج و «چن دوو» از جمله اهداف اعلام خواهرخواندگي است، بيان داشت: البته تحقق اين مهم نيازمند طي مراحل قانوني و انجام مکاتبات اداري و مبادله تفاهم نامه هاي مربوطه است که ان شاء الله اين موارد نيز در اسرع وقت اجرايي خواهند شد.


محمود دادگو در عين حال متذکر شد که شهر «چن دوو» به لحاظ اقتصادي، توليد ناخالص داخلي و بهره مندي از ناوگان پيشرفته ناوگان حمل و نقل زميني، دريايي و هوايي و همچنين بهره مندي از صدها هزار شرکت و کارخانجات صنعتي و توليدي گزينه اي مناسب براي الگوبرداري کلانشهر کرج به شمار مي رود؛ چرا که اين شهر برغم مساحت متوسط و جمعيت بالا اما به لحاظ سرانه هاي خدماتي و عمراني از شاخص هاي جهاني برخوردار است و شهروندان نيز تعامل بسيار حسنه اي با مسئولان محلي از جمله شهرداري و شورا دارند.


آقايان گو، يو و هنگ جون شن که به نمايندگي از طرف چيني در اين مذاکرات حضور داشتند نيز طي سخناني جداگانه با تقدير و تشکر از مهمان نوازي و خونگرمي کرجي ها، فرهنگ ايراني را اصيل و پرفراز و نشيب توصيف کردند و گفتند که هدف شان از حضور در استان البرز و شهر زيباي کرج، ايجاد مقدمات لازم براي توسعه مبادلات فرهنگي و اقتصادي است و آمادگي دارند تا حجم بالاي ارزي را در زيرساخت ها و پتانسيل هاي اين شهر هزينه نمايند.


بنا بر اعلام طرف چيني، شهر «چن دوو» مرکز استان «سي چو آن» چين است و به عنوان يکي از شهرهاي تاريخي اين کشور داراي قدمت 2 هزار و 500 ساله مي باشد که جمعيت آن بر اساس نتايجِ آخرين سرشماري عمومي بالغ بر 16 ميليون نفر است.


اين شهر با حدود 300 کيلومتر مربع مساحت پنجمين شهر بزرگ و مهم کشور چين است که پيش از اين نيز با 31 شهر مهم از قاره هاي مختلف جهان اعلام خواهرخواندگي داشته است.


شهر «چن دوو» در زمينه هاي IT، خودروسازي، ماشين آلات صنعتي و صنايع غذايي داراي فعاليت هاي شاخصي است که حجم مبادلات تجاري سالانه هر يک از بخش هاي فوق الذکر بالغ بر 100 ميليارد يوآن (واحد پول کشور چين) مي باشد و همچنين اين شهر ميزبان چهارمين فرودگاه بزرگ کشور چين مي باشد که فرودگاه جديد نيز با سرمايه گذاري 271 ميليارد يوآني در حال ساخت است و سالانه پذيراي بيش از 105 ميليون مسافر خواهد بود.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5597

کليد واژه ها :
محمود دادگو,رئيس شوراي,اسلامي شهر کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني