کد خبر :5596 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۱۹  ۲۲:۳۳
حسين عربيان:
20 هزار دانش آموز دوره ابتدايي کرج مراتب شکرگزاري از خالق را فرا مي گيرند

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري کرج اعلام کرد که با حمايت اين سازمان 20 هزار دانش آموزمقطع تحصيلي ابتدايي در مدارس کرج ، مراتب شکرگزاري از خالق هستي را فرا مي گيرند.

حسين عربيان در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج، اظهار داشت: نماز، ستوني است که استحکام آن جامعه را از سلامت جسم و روح بهره مند خواهد کرد و پيام مسلمانان را به عنوان انسان هايي شکرگزار، شجاع، مخلص و صلح جو به ديگران مخابره مي کند؛ از اين رو توسعه فرهنگ اقامه نماز در جامعه، علاوه بر آثار مثبتي که بر روح و جسم افراد به جا مي گذارد موجب حفظ نظام و ارزش هاي آن خواهد شد.


وي با اشاره به اينکه اجلاس نماز در دوره هاي مختلف برگزاري خود رويکردي ديني، فرهنگي، اجتماعي و آموزشي را دنبال مي کند، به اهميت آموزش نماز اشاره کرد و اذعان داشت: يکي از مهمترين دوره هاي سني که مي توان رفتارها و فعاليت هاي ديني را در ذهن افراد جاگير و اثرگذار کرد، دوره کودکي است و آموزش مناسب در اين سنين از اهميت بسزايي برخوردار است.


مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري کرج گفت: آنچه در سنين کودکي براي انسان ها به عنوان الگويي زيبا و ارزشي تبيين و تثبيت شود در آينده به سادگي قابل تغيير نيست و کودکان که آينده سازان جامعه هستند نقشي بي بديل در ترويج اين فرهنگ به نسل هاي آتي ايفا خواهند کرد.


وي به برگزاري بيست و پنجمين دوره اجلاس نماز در استان البرز اشاره کرد و با بيان اينکه همايش فوق با حضور مسئولان ارشد کشور و استان در محمدشهر به اجرا در مي آيد، خاطرنشان کرد: با توجه به اهميت مقوله برپايي نماز و افتخار برپايي اين همايش در استان البرز، سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري کرج کوشيده است بنا به وظيفه ذاتي و مسئوليت فرهنگسازي خود، آموزش نماز به بيش از 20 هزار دانش آموز دوره ابتدايي را در دستور کار قرار دهد.


وي، اين اقدام را در پي حمايت هاي قاطع شهردار و شوراي اسلامي شهر کرج ذکر کرد و ادامه داد: در اين زمينه اداره کل آموزش و پرورش استان، همکاري هايي را با مديريت شهري کرج صورت داده است.


عربيان گفت: اين طرح با عنوان 'کرج، شهر نماز' به اجرا در مي آيد تا به اميد خدا بتوانيم اين خطه از خاک ايران زمين را با يکي از مهمترين و ارزشمندترين ستون هاي دين، آباد و برقرار کنيم.


وي، تاکيد کرد: هدف اين طرح، آموزش نماز براي شبکه اي 2 هزار نفره از معاونين و مربيان پرورشي و معلمان اول ابتدايي در فاز نخست مي باشد و فاز دوم آن آموزش 20 هزار نفري دانش آموزان دختر و پسر مقطع اول ابتدايي است.


اين مسئول فرهنگي عرصه مديريت شهري کرج، خاطرنشان کرد: فاز اول طرح در تالار شهيدان نژادفلاح به اجرا در مي آيد و فاز دوم شامل کليه مدارس ابتدايي شهر کرج خواهد بود.


وي تصريح کرد: در اين طرح، مباحث مرتبط با موضوع برپايي نماز، به شيوه اي متناسب به تمامي دانش آموزان پايه اول ابتدايي آموزش داده خواهد شد.


انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5596

کليد واژه ها :
حسين عربيان,مديرعامل سازمان فرهنگي,ورزشي شهرداري کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني