کد خبر :5595 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۱۹  ۲۱:۵۶
پژوهشگاه مواد وانرژی ایران و دانشگاه فناوری پکن تفاهمنامه امضاء کردند

پژوهشگاه مواد و انرژی ایران و دانشگاه فناوری شیمی پکن از کشور چین روز جمعه تفاهمنامه همکاری های مشترک به امضاء رساندند.

پژوشگاه مواد و انرژی روز جمعه میزبان تین وی تن رئیس دانشگاه فناوری شیمی پکن و جمعی از رئیسان مراکز پژوهشی این دانشگاه بود.


در دیدار مسئولان دانشگاه فناوری شیمی پکن از پژوهشگاه مواد و انرژی کشور، با حضور محمد مهدی هادوی رئیس دانشگاه مواد و انرژی و تین وی تن رئیس دانشگاه فناوری شیمی پکن، تفاهم نامه همکاری بین دو طرف امضاء شد.
همکاری در پروژه های مشترک بین المللی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کارگاه ها و سمینارهای بین المللی مشترک در حوزه های مواد پیشرفته و انرژی های تجدیدپذیر و همچنین ایجاد همکاری های مشترک در تجاری سازی فناوری ها و تولید محصولات دانش بنیان از اهدف انعقاد این تفاهمنامه اعلام شده است.


دانشگاه فناوری شیمی پکن از دانشگاه های معتبر کشور چین است که در هم اکنون برای همکاری با پژوهشگاه مواد و انرژی اعلام آمادگی کرده است.


سیاست پژوهشگاه مواد و انرژی تجاری سازی فناوری است


رییس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران گفت: سیاست پژوهشگاه مواد وانرژی تجاری سازی فناوری ها و تبدیل به آن چیزی که صنعت کشور می خواهد.


سید محمدمهدی هادوی روز جمعه در بازدید رییس دانشگاه فناوری شیمی پکن و هیات همراه از پژوهشگاه مواد وانرژی مستقر در مشکین دشت فردیس، افزود: دانشگاه تکنولوژی شیمی پکن که سابقه خوبی در تکنولوژی هایی مانند مواد وانرژی دارد، تمایل داشتند که از پژوهشگاه مواد و انرژی بازدید کنند تا بتوانیم همکاری مشترکی را با هم داشته باشیم.


وی افزود: امروز رییس دانشگاه شیمی پکن به همراه روسای دانشکده های انرژی، مواد و مسئول ارتباط بین الملل چین در این بازدید حضور داشتند، از مجموعه تجهیزات و توانمندی که هیئت علمی پژوهشگاه مواد وانرژی ارائه دادند، علاقمند شدند که این ارتباط برقرار شود.


هادوی گفت: علاوه بر امضاء تفاهمنامه همکاری با رییس دانشگاه فناوری شیمی پکن در چین، به صورت جدی وارد تبادل استاد و دانشجو و پروژه های مشترک با هم خواهیم شد.


رییس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران گفت: هیات چینی از ساختمان صفر (سبز) پژوهشگاه مواد وانرژی بازدید کردند و ساختمان صفر برای آنها خیلی جالب بود، زیرا تصور نمی کردند با این فناوری بخشی از نیازهای انرژی ساختمان نیز با استفاده از انرژی خورشیدی تامین می شود.


هادوی افزود: تجربه خوبی هم دانشگاه تکنولوژی شیمی پکن در انرژی خورشیدی دارد این باعث شد که تمایل ایجاد شود تا کاملا مستقیم با هم کار کنیم.


این پژوهشگاه یکی از قطب های علمی و تحقیقاتی کشور است که دستاوردهای علمی ، اختراعات و نوآوری های متعدد آن تاکنون توجه پژوهشگران جهان را به خود معطوف کرده است.


پژوهشگاه مواد و انرژی کشور در مشکین دشت شهرستان فردیس مستقر است.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5595

کليد واژه ها :
پژوهشگاه مواد وانرژي ايران,دانشگاه فناوري پکن,تفاهمنامه امضاء کردند,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني