کد خبر :5594 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۱۹  ۲۱:۵۳
امام جمعه کرج: راه نجات بخش جهان اسلام اتحاد امت اسلامي است

کرج - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان البرز و امام جمعه کرج با تاکيد بر اينکه راه نجات بخش جهان اسلام اتحاد امت اسلامي است، گفت که گرايش هاي تند و افراط گرايانه که بين شيعه و سني در حال رواج است، از جمله شيعه منحرف انگليسي و سني تکفيري هر دو براي جهان اسلام خطرناک هستند.

به گزارش ايرنا، آيت الله سيد محمد مهدي حسيني همداني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه کرج، به فرارسيدن هفته وحدت اشاره و بيان داشت: اين دو دست پرورده استکبار هستند.


حسيني همداني گفت:هر دو خواسته هاي دشمنان اسلام را پياده مي کنند و در اين فضا آن چيزي که نجات بخش است، اتحاد امت اسلامي است.


امام جمعه کرج ادامه داد:مقام معظم رهبري بارها تذکر به وحدت و جلوگيري از اهانت به ساير اديان داده اند، چرا که طراحي دشمنان اين است که ما را به جان هم بياندازند.


حسيني همداني در ادامه به برگزاري بيست و پنجمين اجلاس سراسري نماز در البرز اشاره و گفت: يکي از ماموريت هاي اصلي دشمنان مورد هجمه قرار دادن ارزش ها و فرهنگ ما است که اگر باورهاي ما تغيير کنند، موفق شده اند.


حسيني همداني افزود:يکي از راهکارهايي که ازطريق آن مي توانيم در برابر اين هجمه دشمنان ايستادگي و آن را خنثي کنيم، ترويج نماز و اشاعه آن است.


نماينده ولي فقيه در استان البرز ادامه داد:نماز يکي از راهکارهاي مهم و اساسي مقابله با آسيب هاي اجتماعي است که امروز کشور ما با آن به شدت درگير است، چرا که بخش زيادي از افراد بزهکار کساني هستند که اهل نماز نيستند.


امام جمعه کرج افزود: اگر سنگر مسجد و نماز خوب محکم شود و خانه و مدرسه نيز کمک کنند دشمن که قصد جدي براي نابودي ما را دارد، توان خود را از دست خواهد داد.


وي همچنين به سالروز تاسيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي اشاره کرد و گفت:رهبري کلمه بزرگ فرهنگ را براي اين شورا عنوان کرده اند و اينکه براي تمامي مسايل فرهنگي کشور طرح و برنامه داشته باشد.


حسيني همداني افزود:بعد از اينکه مقام معظم رهبري بارها بحث شبيخون فرهنگي را مطرح کرده اند، هزاران نفر کار کرده و مهندسي فرهنگي را تدوين کردند، اما تا کنون اين مهندسي فرهنگي خروجي قابل اعتمادي نداشته و نياز است که در اين خصوص اهتمام بيشتري صورت گيرد.


وي همچنين به آغاز امامت امام زمان (عج) اشاره و گفت: پيروي از امام تنها به حرف نيست بلکه همه بايد در عمل و رفتار نيز پيرو باشند و بايد شرايط ظهور را فراهم کنيم.


وي ادامه داد:از ولي فقيه در جامعه بايد اطاعت و پيروي شود و تمامي نظرات و دستورات ولي فقيه بايد اجرا و مورد تبعيت قرار گيرد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5594

کليد واژه ها :
حسيني همداني,نماينده ولي فقيه,در استان البرز و امام جمعه کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني