کد خبر :5590 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۱۶  ۲۲:۱۵
برپایی نمایشگاه هفته پژوهش البرز با 170 غرفه

سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری البرز با 170 غرفه در محل پارک شهید چمران کرج با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار البرز و مسئولان استانی برپا شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که برجام با توافق بین المللی امضاء شده و به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده و یک سند بین المللی محسوب می شود، بنابراین آمریکا نمی تواند به تنهایی این سند را نقض کند.


محمود واعظی در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری البرز که عصر سه شنبه در آمفی تئاتر پارک شهید چمران کرج برگزار شد، خاطرنشان کرد: امریکا امروز نمی تواند به آنچه که می گوید عمل کند، بنابراین اگر خلاف تعهدات اقدام کند خود زیان می بیند.


وی افزود: مردم در تحریم ها مقاومت کردند و با تبعیت از تصمیم دولت برای دفاع از اصول و اعتقادات مردم برای برداشته شدن تحریم های ظالمانه 30 ماه از دولت حمایت کردند که با آرامش مذاکره کنند و به احقاق حقوق ملت ایران برسند.


واعظی افزود: در دوران گذشته و موانعی که ایران از آنها عبور کرده، بزرگترین مولفه مردم بزرگ ایران و رهبری فرزانه بوده اند، بنابراین باید آرامشی داشته باشیم که آینده روشنی در راه است.


وی با اشاره به اینکه دنیا در حال تغییر است و قدرت تسلیحات نظامی نیست، گفت: اکنون کسی که می تواند از قدرت فکر و قدرت نرم مبنی بر فرهنگ و اندیشه استفاده کند، پیروز است.استان البرز در آستانه جهش بزرگ


وزیر ارتباطات افزود: اکنون برای پیشرفت باید از قدرت نرم در ابعاد مختلف کشور بهره ببریم. در دولت قبل 213 طرح در یک جلسه یک ساعته تصویب می شد، ولی در دولت یازدهم با تدبیر مصوبات کارشناسی شده و برای تحقق آنها با برنامه ریزی و پژوهش اقدام شده است.


وی در ادامه با تقدیر و تشکر از مردم فهیم البرز برای استقبال پرشوری که از رییس جمهوری در سفر به استان البرز داشتند، افزود: اهتمام ویژه ای برای دریافت مصوبات بیشتر از سوی استان صورت گرفت که دستاوردهای بسیار خوبی نیز داشت.


وی ادامه داد: در مجموعه پیگیری های جدی برای رفع موانع و معضلات بزرگ استان وجود دارد از این رو انتظار می رود که برای تحقق مصوبات سفر رییس جمهوری به البرز نیز این روند دنبال شود.


واعظی با اشاره به 16 آذر روز دانشجو نیز گفت: این روز یادآور ایثارگری 3 دانشجو است که جان خود را کف دستشان گذاشتند تا کشور را از خفقان آن دوره نجات دهند، بنابراین یاد و خاطره آنها گرامی داشته می شود.پژوهش اساسی رشد و توسعه در دولت یازدهم


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: برای رشد در حوزه های مختلف کشور باید به پژوهش به شکل ویژه ای توجه شود چراکه در دولت تدبیر و امید تلاش شده سلیقه ای تصمیم گیری نشود و مشورت با افراد با تجربه به جد در دستور کار است، بنابراین معنای واقعی تدبیر در یافتن راه حلی عقلانی برای حل مشکلات است.


واعظی گفت: امسال 700 هزار شغل ایجاد شده ولی بیکاری جوانان به اندازه ای بود که به چشم نیامده است، بنابراین باید به سوی دانش بنیان شدن اقتصاد و سایر موضوعات کشور حرکت کنیم.تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان


وی افزود: 140 وام وجوه اداره شده مصوب شده تا شرکت های دانش بنیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از این طریق حمایت شوند.


واعظی اضافه کرد: در استان البرز مجموعه فرودگاهی پیام می تواند کمکی برای اقتصاد استان باشد. شهرک آی سی تی را در این محل ایجاد کرده و منطقه ویژه نیز به زودی فعال می شود که در خدمت کسب و کار و رونق اقتصادی استان قرار گیرد.


استاندار البرز: کشور توان علمی بالایی دارد


استاندار البرز و رییس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان گفت که کشور توان علمی بالایی دارد که ما در استان البرز وقتی در صحنه های علوم جدید کمبود احساس می کنیم، می توانیم از آن بهره ببریم.


سید حمید طهایی در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری که عصر سه شنبه در آمفی تئاتر پارک شهید چمران کرج برگزار شد، با بیان اینکه پیروزی ایران در برجام در گفتگو، استدلال منطقی و تدبیر به دنیا اثبات شد، ادامه داد: امید است با اتکا به توانمندی ها و ظرفیت های فراوان داخلی گام های موثٍری برای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته شود.


طهایی گفت: جهادگران صحنه علم و دانش کارهای نوینی به جامعه ارائه می دهند که دستاوردهای ارزشمندی برای کشور محسوب می شود.


وی با اشاره به 16 آذر روز دانشجو نیز گفت: این روز بسیار پر تکاپو و حماسی بود از این رو یاد افرادی که در این روز نقش آفرینی کردند، گرامی داشته می شود.


استاندار البرز به دستاوردهای سفر رییس جمهوری اشاره کرد و گفت: به سی استان سفر شده بود ولی به گفته همه حضور در البرز ویژگی های خاصی در بر داشت چراکه سرمایه بزرگ اجتماعی و فرهنگی برای دولت رقم خورد.


وی خاطر نشان کرد: کل اعتبارات استانی 126 میلیارد تومان است ولی در سفر رییس جمهوری هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب پروژه هایی در بخش های مختلف مصوب شد.


طهایی گفت: تفاوت بزرگی در این نمایشگاه این است که حضور بخش های دولتی به حداقل ممکن رسیده و 62 درصد شرکت کنندگان افزایش پیدا کرده است.


وی افزود: دستگاه های اجرایی در گذشته 15 درصد نمایشگاه را داشتند که امسال به 8 درصد رسیده است.


استاندار البرز با اشاره به اینکه تعدادی دوره های آموزشی در کنار این نمایشگاه برگزار می شود خاطر نشان کرد: امید است تفاهم نامه هایی در فن بازار این نمایشگاه به امضا برسد چراکه سال گذشته 11میلیارد تومان بود.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5590

کليد واژه ها :
برپايي نمايشگاه,هفته پژوهش البرز,با 170 غرفه,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني