کد خبر :5583 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۱۰  ۲۲:۲۰
البرز برای شهدای گمنامش سنگ تمام گذاشت

همزمان با روز شهادت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) 2 کبوتر خونین بال حرم رضوی بر روی دستان مردم استان البرز در شهرستان فردیس تشییع و به خاک سپرده شدند.

مراسم تشییع این 2 شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس با حضور هزاران نفر از مردم قدرشناس استان البرز و جمعی از مسئولان استان با شکوه خاصی برگزار شد.


شرکت کنندگان در تشییع پیکرهای پاک این 2 شهید بار دیگر با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید پیمان کردند.


پیکر پاک این شهدا از مقابل مسجد جامع المهدی (عج) واقع در فلکه چهارم شهرستان فردیس با حضور مسئولان استانی و شهرستان و مردم شهید پرور فردیس البرز تشییع و در بوستان شهدای گمنام شهرک سپاه فردیس به خاک سپرده شدند.


در این مراسم معاون سیاسی استاندارالبرز،فرمانده انتظامی استان البرز،مدیرکل حفظ ارزشهای دفاع مقدس،جانشین سپاه استان البرز،مسئولان شهرستان ،خانواده معظم شهداء،ایثارگران،جانبازان و عمومی مردم شهروندان شهرستان فردیس حضور داشتند.


این مراسم که هزاران نفر از مردم قدرشناس در آن حضور دارند با شکوه خاصی همراه است. گروه موزیک مرکز آموزش شهید کچویی فردیس به اجرای برنامه پرداختند.


تشییع پیکر دو شهید گمنام از فلکه چهارم مسجد جامع المهدی(عج) آغاز شد و در بوستان شهدای گمنام به خاک سپرده شدند.دکتر حقیقی: رمز پیروزی نظام اسلامی وحدت و خون شهداء است


معاون سیاسی و امنیتی استاندار البرز گفت: رمز پیروزی کشور و نظام مقدس اسلامی وحدت و خون با برکت هزاران شهید است.

دکتر فتح اله حقیقی روز چهارشنبه در حاشیه تشییع پیکر 2 شهید گمنام در فردیس به خبرنگار ایرنا، گفت: مقام معظم رهبری بر موضوع وحدت و اتحاد سفارش کردند و همیشه مدنظرشان بود و جلوه اتحاد و وحدت بین همه اقشار مختلف و گروه ها مردم را در عرصه های مختلف نظاره گر بوده ایم.


وی ادامه داد: این اتحاد را همین شهداء در کشور ایران ایجاد کردند و رمز پیروزی و عبور از گردنه های سخت و خطرناک در سایه وحدت بین ملت ایران بوده است.


وی اظهار داشت: البته شهداء و خانواده های آنان به ما احتیاج ندارند، آنها زمانی که انقلاب اسلامی به وجود عزیزانشان احتیاج داشت، بدون هیچ ادعایی جانشان را تقدیم کردند.


وی با بیان اینکه بر اساس سفارشات دینی حق همیشه پایدار است به غیر از حق همه چیز نابودشدنی است، افزود: شهید همیشه در تاریخ حق است و همیشه حق جاویدان بوده و امروز نماد وحدت و اتحاد را که امام بزرگوار به آن سفارش کردند، ادامه دادن راه امام و شهداء است.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: ما به خانواده شهداء احتیاج مبرم داریم و باید ادامه دهنده واقعی راه شهداء باشیم.جانشین فرمانده سپاه البرز: استقبال بی نظیر مردم از شهدای گمنام ستودنی استجانشین فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز گفت که مراسم استقبال از پیکر پاک دو شهید گمنام در شهرستان فردیس با حضور گرم مردم ولایتمدار همراه بود، که ستودنی است.


سردار سید یوسف مولایی در حاشیه تشییع پیکر مطهر دوشهید گمنام دفاع مقدس در شهرستان فردیس به خبرنگار ایرنا، گفت: پیام روشن این حضور با شکوه جز این نمی تواند باشد که آرمان های نظام و رهبری معظم همچنان زنده و استوار است و عموم مردم با شور، شوق و شعف بسیار مشتاقانه بر آن پایبند هستند.


وی ادامه داد: بسیار حیرت انگیز است و این جمعیت انبوه، سرمایه و ثروت اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود که ثمره آن در اقتدار و عظمت کشور و ملت متجلی شده است.


جانشین سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز گفت: امروز حضور مردم در تشییع این شهداء نشان دهنده حمایت از انقلاب و دفاع از راه رهبر و نظام است و باید گفت هنوز هم در شهادت بسته نشده و تا زمانی که این در بسته نشود، شجاعت و شهامت در کشور جاری است.


وی افزود: این شهیدان در دفاع از آرمان های امام و دفاع از وطن گام عملی برداشتند و فرهنگ شهامت و شجاعت با مردم ایران عجین شده است.امام جمعه فردیس: تشییع با شکوه شهدا مهر تاییدی برنام گذاری فردیس به شهر فاطمی استامام جمعه شهرستان فردیس گفت: تشییع با شکوه پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس بر درستی نام گذاری این شهرستان به نام شهر فاطمی و شهدای اقتدار صحه می گذارد.


حجت الاسلام علی اکبر ایمانی در حاشیه تشییع پیکر 2 شهید گمنام در فردیس به خبرنگار ایرنا، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند با این ستارگان می شود راه را پیدا کرد.


وی ادامه داد: حضور شهدای گمنام در میان مردم و در شهرستان های مختلف نقشه راه ملت ایران را ترسیم می کند.


وی اظهار داشت: شهدایی که فدارکاری کردند از دشمنان این مرزو بوم نترسیدند و مردانه در مقابل دشمنان جنگیدند و تنها تکه ای از استخوان هایشان به کشور بر می گردد ولی همین روح شهدا در شهرهای مختلف موج ایجاد می کند و مردم را برای دفاع از جمهوری اسلامی و رساندن کشور به قله های عزت و اقتدار علمی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پشتیبانی و حمایت می کند.


امام جمعه شهرستان فردیس گفت: تشییع پیکر شهدا در روز شهادت امام رضا(ع) در شهرستان فردیس خونی تازه را در رگهای مردم این شهرستان به جریان انداخت.


ایمانی افزود: این شهرستان به نام شهر فاطمی، شهیدان اقتدار نام گذاری شده است. تشییع پیکر این شهدا مهرتاییدی بر درستی نام گذاری این شهرستان به نام شهیدان است.


هرکجا یادو نام شهداء طنین انداز شود آنجا منشا خیر وبرکت است


فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان فردیس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هر جا که یادو نام و خاطره شهداء طنین انداز شود، آنجا منشا خیر و برکت است و منجر به تحول می شود.


سرهنگ پاسدار محمد زارعی افزود: در ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی وقتی نظام سلطه استکبارجهانی هجمه گسترده خود را بر علیه ایران آغاز کرد و جان، مال، ناموس و کشور در خطر بود، این جوانان انقلابی از دنیا و خانواده خود دل کندند و مردم ولایت مدار در هر قشری از کارگر، دانش آموز، دانشجو و نخبه علمی در جهاد اصغر حضور پیدا کردند.


یکی از این شهدا که در شهرستان فردیس تشییع شد، 28 ساله بوده، در جزیره مجنون و در عملیات خیبر در اسفند ماه سال 1362 به شهادت رسیده و شهید دیگر نیز 19 ساله و در منطقه ام الرصاص و در عملیات والفجر در تک ایذایی بهمن ماه سال 1364 به دست دشمن بعثی به شهادت رسیده است.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5583

کليد واژه ها :
البرز براي شهداي,گمنامش سنگ تمام,گذاشت,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني