کد خبر :5582 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۹/۸  ۲۲:۳۱
وزير اطلاعات:
گام هاي بلندبراي تداوم امنيت وآرامش/ وحدت عامل شکست توطئه دشمنان است

کرج - ايرنا - وزير اطلاعات گفت که با همت و تعامل همه نهادهاي امنيتي در مسير تداوم امنيت، آسايش و آرامش در کشور گام هاي شايسته اي را بر مي داريم و به خواست خدا دسيسه هاي دشمن و عوامل آن شناسايي و خنثي مي شود.

شبکه خبري کرج به نقل از ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد محمود علوي دوشنبه شب در مراسم عزاداري رحلت پيامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و امام حسن مجتبي (ع) که در مسجد رسول اکرم (ص) کرج برگزار شد، با تسليت اين ايام، گفت: انقلاب اسلامي دشمنان بسياري دارد، ولي وحدت بين تمامي قوا و اجزاي آن بر اين عداوت ها پيروز بوده و دسيسه ها را خنثي کرده است.


علوي افزود: بايد از تقابل با يکديگر در داخل دوري کرد و با اتحاد و همدلي همانطور که تاکنون بوده، کشور را حفظ کرد.


وي اضافه کرد: پيدا کردن يک عامل انتحاري در تهران و کرج بسيار سخت است، ولي با بيداري و آگاهي سربازان گمنام امام زمان (عج) و ياري خاص خداوند محقق مي شود.


وي افزود: شکرانه نگاه خاص خداوند ترويج اخلاق پيامبر در کشور و اتحاد و همدلي در تمامي ابعاد در کشور است.


علوي خاطرنشان کرد: نظرات مختلف در مسائل کشور طبيعي است و جناح هاي مختلف سياسي مانند فرزندان خانواده هستند، ولي بحث و جدل در اين زمينه درست نيست چراکه بايد حرمت ها حفظ شود.


وي گفت: نظرات مختلف بايد بيان شود و بهترين روش براي انتخاب طبق اخلاق پيامبر گرامي اسلام (ص) انتخاب شود.


وزير اطلاعات افزود: دولت بستري براي تمامي افکار و جناح ها فراهم کرده که نيروهاي شايسته به کشور خدمت کنند.


علوي افزود: بايد حرمت بزرگان نظام حفظ شود، ولي گاهي بي احترامي هايي صورت مي گيرد که خلاف منويات پيامبر اسلام (ص) است.


وي در ادامه با اشاره به آيات قرآن مبني بر اينکه افرادي در جنگ احد پشت به جبهه کردند و وعده عذاب الهي به آنها داده شد، گفت: بر اين اساس مقرر نيست که اسلام با فوت پيامبر از بين رود و مسلمانان بايد تا ابد بر حلال و حرام و سنت پيامبر پايبند باشند.


علوي گفت: پيامبر اکرم (ص) مسئول ابلاغ اسلام و آيات قرآن به انسان ها بود و امامت نيز در اين مسير براي هدايت مردم مقرر شده است.


وي افزود: پيامبر، امامان و قرآن براي قرار گرفتن انسان ها در مسير شکوفايي و کمال از سوي خدا مامور هستند و پيامبر اسلام براي بشر يک سرمشق سازنده محسوب مي شود.


وزير اطلاعات اضافه کرد: براي ارتقاء اخلاق، گفتار و رفتار به يک الگوي درست نياز است از اين رو پيامبر اکرم (ص) بهترين سرمشق است.


وي با اشاره به فرمايشات رسول اکرم (ص) مبني بر ضرورت کسب دانش براي هر فرد، گفت: بايد اگر علم در دورترين نقطه جهان است نيز آموخته شود، چراکه علم و دانش ايرانيان از سوي پيامبر تحسين شده است.


علوي افزود: بايد براي يافتن علوم جديد از تمامي ابزاري که در جهان موجود است بهره برد، اکنون نيز تمدن غرب بر پايه علوم پايه اسلامي بنا شده است.


وي خاطرنشان کرد: پيامبر از نظر عقلي يک انسان نمونه بوده چراکه جامعه اي مانند عربستان را که از قبايل و گروه هاي مختلف تشکيل مي شدند و عليه يکديگر اقدام مي کردند، ظرف 23 سال به يک امت واحده با فرهنگ و بينش تبديل شدند.


وزير اطلاعات گفت: آنچه بيش از تمامي صفات پيامبر مورد توجه خداوند است، اخلاق زيباي او است، چراکه با اخلاق علم عالم در مسير خدمت به انسان ها قرار مي گيرد.


وي افزود: اگر اخلاق نيکوي پيامبر نبود، مردم به سوي اين الگوي بزرگ جلب و جذب نمي شدند، بنابراين تمامي اين خصوصيات از سوي خداوند به انسان ها توصيه شده است.


علوي گفت: پيامبر آمد که ارزش هاي اخلاقي در جامعه به اوج برسد و مردم با استناد به اين امر بايد در برابر دشمن تبديل به يد واحده شده و از مقابله با يکديگر بپرهيزند.


وي با اشاره به لزوم ترويج اخلاق بين مسلمانان، ادامه داد: انقلاب اسلامي براي ترويج فرهنگ نبوي در جامعه و مهرورزي مردم به يکديگر پايه گذاري شد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5582

کليد واژه ها :
وزير اطلاعات,در,کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني