کد خبر :5472 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۷/۳  ۲۳:۱۱
با حضور وزیر ارتباطات
مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی پیام منصوب شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام ظهر امروز با حضور وزیر ارتباطات برگزارشد.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات گفت: دولت تلاش کرده چابک‌سازی را پیگیری کند و دست از تصدی‌گری برداشته و امور غیر امنیتی را به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی واگذار کند.


محمود واعظی در جلسه تودیع و معارفه رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام که ظهر امروز با حضور سید حمید طهایی استاندار البرز و عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز از ظرفیت‌های بسیار مناسبی برخوردار است.


وی افزود: سه سال قبل فرودگاه پیام و منطقه وضعیت خوبی نداشت و در این مدت کارهای زیادی انجام شده است.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشکر از صادق عابدین سرپرست شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه پیام، بیان کرد: شرط من مدیریت نیروی بومی برای مدیریت این منطقه و سکونت در کرج بود و کسی مدنظر بود که احساس تعلق خاطر داشته باشد.


واعظی گفت: با جمع‌بندی با استاندار و نمایندگان در مورد زرندی اتفاق‌نظر پیدا کردیم و قرار شد که وی به این سمت منصوب شود و از طرف دیگر ایشان مدیرکل صنایع و مدیرکل فن‌آوری اطلاعات البرز بوده است.


وی با بیان اینکه زرندی با قرآن انس دارد و این فاکتور مهمی برای مدیریت است، گفت: بسیار خوشبین هستم که با کمک جدی استاندار توانستیم فضا را برای توسعه ایجاد کنیم.


واعظی با بیان اینکه از ظرفیت‌های نمایندگان برای پیشبرد اهداف مورد نظر باید استفاده شود، ادامه داد: نگاه من به این مجموعه این است که احساس دین برای فعال‌کردن مجموعه پیام در استان دارم و هیچ قسمتی از درآمد این مجموعه در غیر از اینجا هزینه نمی‌شود.


وزیر ارتباطات با بیان اینکه به مجموعه پیام نگاه توسعه‌ای دارم، عنوان کرد: سیاست توسعه‌ای در مورد مجموعه پیام باید ادامه یابد و از ظرفیت‌های موجود استفاده شود.


وی گفت: رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در این استان با توجه به توسعه جمعیت باید با سرعت و رشد بیشتری پیش رود و‌ نگاه و برنامه‌ریزی به البرز باید با دیگر استانها متفاوت باشد.


وی با بیان اینکه سیاست دولت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است، گفت: دولت تلاش کرده چابک‌سازی را پیگیری کند و دست از تصدی‌گری برداشته و امور غیر امنیتی را به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی واگذار کند.


واعظی با بیان اینکه بخش خصوصی باید مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد، گفت: سیاست استاندار البرز نیز همین است.


وی با بیان اینکه فرودگاه پیام باید نقطه اتکای استان باشد، گفت: از ظرفیت‌های این مجموعه باید برای صادرات محصولات و تولیدات استان استفاده شود تا بتوان ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کرد. این مجموعه در حال حاضر ظرفیت سرمایه‌گذاری را دارد.مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام: ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پیام برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی فراهم شودمدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های هوایی و ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی پیام برای جذب سرمایه‌گذار خارجی بهره‌گیری شود، گفت: تا یک ماه آینده باید برنامه جذب سرمایه‌گذاری خارجی و جذب صنایع مخابراتی در منطقه پیام مهیا شود.


سعید زرندی در مراسم تودیع و معارفه رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام که ظهر امروز در منطقه فرودگاه پیام با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای تاسیس استان طرح تبدیل شدن البرز به قطب صنایع هایتک مطرح شد.


مدیرعامل منطقه پیام با بیان اینکه البرز در حوزه ICT می‌تواند محور شود، افزود: از دیگر پتانسیل‌های البرز دارا‌بودن 2 بخش دارویی است.


وی با اشاره به اینکه یکی از پتانسیل‌های کشور، توان در حوزه صنعت فناوری اطلاعات و به‌کارگیری آن در تولید اشتغال و ارزش افزوده است، گفت: باید با تمرکز پیام را به قطب ICT تبدیل کرد.


زرندی با بیان اینکه در حال حاضر فرودگاه پیام تثبیت و شرایط استان هم مناسب است، افزود: کمبود در بحث صنایع دانش‌بنیان و ارائه خدمات محسوس است.


وی با اشاره به اینکه با حمایت وزیر ارتباطات و استاندار باید گمرک و شهرک فناوری در البرز به‌عنوان محور در کشور مطرح شود، گفت: تا یک ماه آینده باید برنامه جذب سرمایه‌گذاری خارجی و جذب صنایع مخابراتی در منطقه پیام مهیا شود.


زرندی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های هوایی پیام به‌شکل ویژه اقتصادی استفاده کرد، افزود: این امر در توسعه کشور تاثیرگذار است.


با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات، سیدحمید طهایی استاندار البرز، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی آیین تودیع و معارفه رئیس ه‍یئت مدیره شرکت خدمات هوایی و‌ منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد.


در این مراسم از زحمات محمد علی مختاری رئیس سابق هیئت مدیره منطقه ویژه پیام تقدیر و با حکم وزیر ارتباطات سعید زرندی به عنوان رئیس ه‍ئیت مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و‌ منطقه ویژه پیام معرفی شد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5472

کليد واژه ها :
مديرعامل جديد منطقه,ويژه اقتصادي,پيام منصوب شد,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني