کد خبر :5456 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۶/۲۴  ۲۰:۵۵
زنگ شکوفه ها با حضور وزير آموزش و پرورش در البرز نواخته مي شود

مدير کل آموزش و پرورش البرز گفت که زنگ سراسري شکوفه ها در مدارس کشور با حضور وزير آموزش و پرورش در استان البرز نواخته مي شود.

خسرو ساکي روز چهار شنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: با حضور وزير آموزش و پرورش و هيئت همراه زنگ شکوفه ها که ويژه کلاس اولي ها است، روز 31 شهريور ماه در يکي از مدارس دخترانه البرز نواخته مي شود تا جشني به ياد ماندني در مدارس دخترانه و پسرانه سراسر کشور برگزار شود.


وي اظهار کرد: اولين روز مدرسه براي تک تک افراد که گاهي با شادي و گاهي با گريه همراه است باعث مي شود تا بهترين خاطره دوران کودکي در ذهن آنان نقش ببندد.


وي با اشاره به اينکه طبق روال هر سال جشن شکوفه ها در 31 شهريور ماه برگزار مي شود خاطر نشان شد: زنگ اولين روز مدرسه براي دانش آموزان کلاس اولي کشور در سالت تحصيلي 96-95 در البرز نواخته مي شود که اين مهم افتخاري بزرگ براي دانش آموزان و معلمان اين استان محسوب مي شود.


مدير کل آموزش و پرورش البرز گفت : زمينه برگزاري اين جشن ملي در ساعت 9 صبح با حضور مسوولان کشوري ، استاني ، خانواده معظم شهدا و اولياي دانش آموزان در البرز که به تعبير رهبر معظم انقلاب به ايران کوچک لقب گرفته ، آماده است.


وي گفت : شور و نشاط کلاس اولي ها براي رفتن به مدرسه همانند ساير دانش آموزان در اين استان که لحظه شماري مي کنند نشان دهنده علاقه آنان به تلاش در سنگر علم و دانش با هدف رشد و تعالي کشور و نويد براي ساختن ايراني آباد و هميشه سرافراز است.


ساکي در ادامه به آمار اعلام شده از سوي معاون ابتدايي وزارت آموزش و پرورش پرداخت و يادآور شد: پيش بيني شده در سال تحصيلي 96-95 يک ميليون و 400 هزار دانش آموز کلاس اولي وارد مدارس ابتدايي شود که اين آمار نسبت به سال قبل رشد دارد.


وي از فعالان عرصه تعليم و تربيت در اين استان که با تمام قوا براي بازگشايي مدارس در سال تحصيلي جديد در قالب 5 کميته کاري - اجرايي پروژه مهر تلاش مي کنند قدر داني کرد .


مدير کل آموزش و پرورش البرز اظهار کرد: ايران کوچک ميزبان جشن شکوفه هاي کشوري است تا دراين جشن همه کلاس اولي هاي ايران اسلامي همگام و يکصدا سرود ملي ايران را زمزمه کنند و پرچم پر افتخار ايران اسلامي را به اهتزاز در آورند.


ساکي از جشن شکوفه ها که لبخند بر لبان کلاس اولي ها مي نشاند و زمينه حضور آنان در فضايي شاد و دوستانه را فراهم مي کند بعنوان اولين خاطره هر فرد در زندگي ياد کرد که اميدواريم با تلاش هايي که تا کنون صورت گرفته بتوانيم نقشي موثر در شاد کردن اين نوگلان عرصه تعليم و تربيت در مدارس در جشن شکوفه ها داشته باشيم.


وي تاکيد کرد: آيين بازگشايي سال تحصيلي جديد براي ساير دانش آموزان نيز سوم مهرماه 95 در همه مدارس البرز برگزار مي شود.


البرز 430 هزار دانش آموز دارد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5456

کليد واژه ها :
خسرو ساکي,مدير کل آموزش,و پرورش البرز,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني