کد خبر :5452 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۶/۲۱  ۰:۵۸
پنجمين نمايشگاه گل و گياه البرز در کرج گشايش يافت

پنجمين نمايشگاه گل و گياه، بذر، نهال و صنايع وابسته کرج عصر شنبه در باغ گل هاي پارک چمران کرج با حضور مسئولان استاني، شهرستاني و فعالان محيط زيست گشايش يافت.

مدير عامل سازمان فضاي سبز شهرداري کرج در اين آيين هدف از افتتاح اين نمايشگاه را ايجاد فضايي شادي آفرين براي شهروندان، تقويت روحيه نشاط در بين خانواده ها، ايجاد حس مشارکت جويي بين شهروندان در حفظ و مراقبت ازطبيعت و زيبايي هايي که گل ها و درختان به شهر ما بخشيده اند ذکر کرد.


محمد رضا زين العابديني افزود: گل هاي زيبا ، سر سبزي درختان در سطح شهر به خصوص در پارک چمران و باغ گلها حاصل دستان زحمت کشي است که بعنوان باغبان در مجموعه فضاي سبز شهرداري کرج مشغول خدمت هستند.


وي با اشاره به تلاش شبانه روزي اين عزيزان در زيبايي بخشي ، طراوت و شادابي به کلانشهر کرج خاطرنشان شد: همه ما بايد قدر دان زحمات اين تلاشگران که اين گل هاي زيبا و رنگارنگ را پرورش داده اند باشيم و با مراقبت از فضاي سبز در حفظ شادابي و زيبايي شهرمان بکوشيم.


مدير عامل سازمان فضاي سبز شهرداري کرج ادامه داد: در اين مجموعه 8/5 هکتاري ، پنجمين نمايشگاه گل و گياه کرج با سيصد هزار گل فصلي بر پا شده است تا بار ديگر در بين شهروندان زيبايي طبيعت را که نشان دهنده قدرت خداوند در خلق طبيعت زيبا و مهارت باغبانان در پرورش گل هاي مختلف در چهار فصل کشور است را به نمايش در آوريم.


زين العابديني گفت: با دستان مهربان و پرتوان اين باغبانان ، پياز گل هاي لاله خريداري شده براي به نمايش گذاشتن گل هاي لاله در جشنواره لاله ها در نوروز 96 رشد و پرورش پيدا مي کند.


وي با اشاره به استقبال شهروندان از نمايشگاه هاي گل و گياهي که در کرج برگزار شده است يادآور شد: ما منتظر حضور گرم شهروندان در اين نمايشگاه از امروز به مدت يک هفته هستيم.


شهردار کرج نيز در آيين افتتاح اين نمايشگاه گفت: پنجمين نمايشگاه گل و گياه يک ابتکار خوب و تاثير گذاردر ترويج فرهنگ مراقبت از فضاي سبز است که طي چند سالي که در کرج برگزار مي شود آثار مثبت و خوبي را در بين شهروندان داشته است.


علي ترکاشوند اظهار کرد: کارهاي زير بنايي و ماندگاري که با مشارکت اعضاي شوراي اسلامي و مديريت شهري در کلانشهر کرج صورت گرفته است قابل مقايسه با شوراهاي اسلامي در دوره هاي قبل و يا از زمان آغاز بکار شهرداري در اين کلانشهر نيست.


وي در ادامه از حمايت شوراي اسلامي شهر کرج در تصويب طرح و برنامه هاي مديريت شهري قدر داني کرد و افزود: بر پايي چنين نمايشگاه زيبا، اجراي طرح هزار هکتاري کمربند سبز در شمال غربي کرج، تصويب اعتبارات عمراني به رغم رکود ساخت و سازها ، ايجاد شرايط مناسب براي استفاده از آب خام در آبياري فضاي سبز و پروژه بزرگراه شمالي از جمله اقدامات بي نظيري است که در کلانشهر کرج در حال انجام و به ثمر رسيدن است.


وي تاکيد کرد: مديريت شهري اين کلانشهر نياز به مشارکت همه جانبه شهروندان دارد زيرا يک شهر خوب با شهروندان خوب ساخته مي شود.


دادستان عمومي البرز نيز در اين آيين گفت: آمده ام تا اين نمايشگاه زيبا را با حضور مسوولان و شهروندان افتتاح کنيم تا بار ديگر شعار حفاظت از محيط زيست در اذهان يادآوري شود.


حاجي رضا شاه کرمي افزود: فرهنگ حفاظت از محيط زيست بايد در بين شهروندان به يکي از موضوع هاي مهم زندگي فردي - اجتماعي تبديل شود چرا که دوست داشتن طبيعت و حس آرامشي که به انسان مي دهد موجب سلامت زندگي در بين افراد جامعه مي شود.


وي که خود را يکي از حاميان حفاظت از محيط زيست در البرز ذکر کرد يادآور شد: در دستگاه قضايي نيز تلاش مي کنيم از هر گونه تعرض و آسيب به طبيعت جلوگيري کنيم و در برخورد با متخلفان نيز قاطع هستيم.


در اين آيين از سه نفر از باغبانان به نمايندگي ازباغبانان نمونه فضاي سبز کرج فعال در رشد و پرورش سيصد هزار گل به نمايش گذاشته شده در اين نمايشگاه تجليل شد.


پنجمين نمايشگاه گل و گياه کرج به مدت يک هفته در باغ گل هاي پارک چمران کرج براي بازديد شهروندان داير است.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5452

کليد واژه ها :
پنجمين نمايشگاه,گل و گياه البرز در کرج,گشايش يافت,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني