کد خبر :5451 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۶/۱۹  ۲۳:۴۴
مهدی ابدالی:
نمایشگاه امسال از نظر کیفی و کمی نسبت به سال های گذشته متفاوت است

مهدی ابدالی مشاور مدیر کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کرج در چهارمین روز از هفتمین نمایشگاه کتاب البرز و در حاشیه برگزاری نمایشگاه در گفت و گو با روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج گفت: نمایشگاه امسال به نسبت سال های گذشته هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی متفاوت است و توانسته گام های بلندی را در راه ارتقای فرهنگ کتابخوانی بردارد.

شبکه خبری کرج به نقل از اداره فرهنگ و ارشاد کرج؛ مدیر اجرایی هفتمین نمایشگاه کتاب البرز به استقبال مردم از این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استقبال مردم در سه روز نخست برگزاری نمایشگاه بسیار خوب ارزیابی شده است. برخی مسئولان استان نیز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه حضور داشتند و برخی دیگر در روز نخست از هفتمین نمایشگاه کتاب البرز بازدید کردند که امیدواریم در ایام دیگر نمایشگاه شاهد اتفاق و حضور مردم، مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر در استان باشیم.


ابدالی به برنامه های جنبی برگزار شده در حاشیه هفتمین نمایشگاه کتاب البرز اشاره کرد و گفت: اگر هدف از برگزاری برنامه های جنبی کمک به حضور مردم و رونق فروش کتاب در نمایشگاه است، انتظار دوری است. اگر بتوانیم عنوان جشنواره را به کار بریم آنگاه می توانیم در کنارِ فروش کتاب، به برپایی برنامه های جنبی مانند: حوزه نشر، برگزاری شب شعر و... پرداخت.


امکان تمدید نمایشگاه لوازم التحریر و نوشت افزار وجود دارد


مشاور مدیر کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج در ادامه سخنانش گفت: امسال هفتمین دوره از برگزاری نمایشگاه کتاب البرز است و برای بهتر شدن این نمایشگاه ها در دوره های آتی، تلاش های بسیاری را انجام خواهیم داد. امسال پس از گذشته هفت دوره توانسته ایم از نظر مکانی در فضایی قابل قبول و دائمی باشیم که جای خرسندی دارد. سال گذشته تنها یک کانون تبلیغاتی تمایل همکاری در بخش خصوصی نمایشگاه را بر عهده داشت که خوشبختانه پرتلاش وارد میدان شد. اما امسال با اعلام همکاری از سوی بخش خصوصی درخواست های بسیاری هم از سوی کانون های تبلیغاتی و هم از ناشران فعال استان درخواست هایی را داشتیم. نمایشگاه چون مربوط به کتاب و ترویج کتابخوانی است درخواست یکی از ناشرین فعال را قبول کردیم.


این مسئول به بسته های حمایتی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفتمین نمایشگاه کتاب اختصاص یافته است اشاره کرد و گفت: تخفیفاتی که از سوی وزارت ارشاد در قالب اهدای بُن به علاقمندان کتاب داده می شود، تنها برای خرید کتاب است و مربوط به بخش لوازم التحریر و نوشت افزار نمی شود. در سال های آتی اگر بخش خصوصی همکاری کند، امکان تعامل بین غرفه دارِ بخش لوازم التحریر و سرمایه گذار در بخش خصوصی وجود دارد. همینک فروش لوازم التحریر و نوشت افزار با فروش 15 درصدی صورت می گیرد.


ابدالی به تمدید زمان برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و گفت: از سمت غرفه داران نوشت افزار و لوازم التحریر تقاضاهایی در خصوص تمدید زمان نمایشگاه داشتیم که امکانِ آن وجود دارد. اما این تمدید مختص نمایشگاه کتاب نخواهد شد.در صورت استقبال مردم؛ امکان شارژ بن‌های تخفیف وجود دارد


مدیر اجرایی هفتمین نمایشگاه کتاب البرز؛ استقبال خوب از سوی مردم را مهم دانست و گفت: بسته های حمایتی که به هفتمین نمایشگاه کتاب البرز اختصاص داده شده با استقبال خوب مردم روبرو شده است که همین استقبال باعث اتمام بن های تخفیف می شود. در این راستا قول مساعدی از سوی جناب آقای امیر مسعود شهرام نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران داده شده که بتوان پس از اتمام بن های تخفیف، شارژ آن ها صورت گیرد.


مشاور مدیر کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج در پایان ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی و دست اندرکاران برگزاری هفتمین نمایشگاه کتاب البرز، گفت: از سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، دکتر امیر مسعود شهرام نیا مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و مریم قهرمانی عضو شورای اسلامی شهر کرج به پاس حمایت هایشان و از سید رضا چای چی مدیر مسئول انتشارات گردوی دانش به پاس حمایت های مالی تقدیر و تشکر می کنم. از اهالی خوب رسانه نیز برای انعکاس اخبار هفتمین نمایشگاه کتاب البرز تشکر و قدردانی دارم.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5451

کليد واژه ها :
مهدي ابدالي,رئيس اداره,فرهنگ و ارشاد کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني