کد خبر :5324 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۳/۲۹  ۱۹:۲۷
گلريزان فرصتي براي سخاوتمندي

کرج-ايرنا- همه ساله در ماه مبارک رمضان سنت زيبا و با شکوهي در سراسر کشور برگزار مي شود و خيرين با کمک يکديگر براي آزاد کردن زندانيان جرائم غير عمد جشن گلريزان برگزار مي کنند تا دستان خيران سخاوتمند را براي آزادي زندانيان طلب کنند.

به گزارش ايرنا، جشن گلريزان جشني است که در آن انسان ها به تبعيت از معبود خويش آزادي و پاک زندگي کردن را به همنوعان خود هديه مي دهند و اين جشن زيبا بهترين فرصت براي ياد کردن از زندانيان نيازمند جرايم غيرعمد در شب هاي ماه مبارک رمضان است. شب هايي که بخشش و مغفرت مهم ترين هديه خداوند به مخلوقات است.


گلريزان در واقع ريختن گل زندگي و اميد در چله سرماي رنج و سختي و گرفتاري همنوعان است که با ريختن گلي از شاخسار زندگي خود باغ بقا و بهار وصل را به خانواده‌هاي در رنج هديه مي‌کنند و زندانيان جرائم غيرعمدي را که از بد حادثه گرفتار شده‌اند، نجات مي ‌دهند.


آن روز که شهيد سيداسدالله لاجوردي براي کمک به زندانيان نيازمند دستي دراز کرد و با مبلغي چند زنداني را آزاد کرد، هيچ کسي اين روز را تصور نمي‌کرد که نه اينقدر زنداني نيازمند داشته باشيم و نه اين تعداد خير براي آزادي زندانيان نيازمند، اما سال‌هاي زيادي است که ماه مبارک رمضان


براي مردم ايران يادآور فصل همدلي و کمک به نيازمند شده است و در اين ماه مهماني خدا بسياري از مردم هر آنچه در توان دارند براي کمک به نيازمندان به کار مي‌گيرند.


در ايام ماه مبارک رمضان سنت زيبا و ديرينه گلريزان و جشن آزادي زندانيان جرائم غير عمد به همت ستاد ديه استان البرز برگزار مي ‌شود و بسياري از زندانيان دربند به آغوش خانواده خود بازمي‌گردند.


تا شادي را در چشمان بسياري از کودکان عضو خانواده زندانيان که مدت زيادي است از حسرت دوري پدر زانوي غم در بغل گرفته اند و گل روي آنان در غبطه يک لبخند مهرآميز پدر پژمرده شده است را مي توان ديد.


امسال هم مانند هر سال از مسئولان استان البرز گرفته تا خيرين دست به دست هم مي دهند و با کمکهايشان زمينه آزادي تعدادي از زندانيان غير عمد را فراهم کنند.


مديرعامل ستاد ديه استان البرز در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: 290 نفر از زندانيان جرائم غير عمد در استان البرز در انتظار آزادي به سر مي برند.


محمدباقر مقدسي افزود: 55 درصد بدهکار مالي،10 درصد ديه،35 درصد مهريه و نفقه در مجموع ميزان بدهي آنان در حدود 500 ميليارد ريال است.


وي افزود: سال گذشته 309 نفر از زندان استان البرز به کمک خيرين و ستاد ديه استان آزاد شدند.


وي گفت: رانندگان وسيله نقليه خود را بيمه کنند با توجه به قانون جديد بيمه اجباري اخيرا تصويب شده است رانندگاني که داراي بيمه نامه باشند ورودي به زندان نخواهند داشت.


مديرعامل ستاد ديه استان البرز افزود: خانواده هاي پسر و دختر که مهريه معقول را در نظر بگيرند و بخاطر مهريه باعث جدائي نشود اکثر زندانيان بدهکار مهريه جوانان کمتر از 30 سال هستند آنها نبايد در گوشه زندان باشند بلکه بايد چرخ مملکت را به حرکت درآورند.


مقدسي افزود: جوانان پسر براي خواستگاري دقت کنند که در مورد مهريه مي گويند کي داده کي گرفته است مهريه تعهد است و بايد پرداخت شود .


وي در خصوص بدهکاران مالي که بيشترين افراد را در زندان دارد ، اظهار کرد: با توجه به توانايي خودشان چک را صادر کنند و در امور مالي وضعيت خود را در نظر بگيرند و کار مالي انجام بدهند.


وي ادامه داد: تعداد زيادي از اين افراد بدليل چکهاي بلامحل در زندان بسر مي برند.


گزارش: معصومه مهتاب

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5324

کليد واژه ها :
گلريزان,فرصتي براي,سخاوتمندي,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني