کد خبر :5282 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۵/۳/۶  ۱۱:۶
گمنامان نامدار، خدا قوت

گمنامند اما نامدار، بی نام و نشانند اما سرشناس، آنان در آوردگاهی ناپیدا و ناشناخته برای دست یابی به آرمانی والا و ارزشمند در حال مجاهدت هستند که رمز تحقق آن در گمنام و بی نام و نشان بودن آنان نهفته است.

آشکار است که سخن از امنیت و آرامش بی نظیر حاکم بر کشور و پرداختن به تلاش‌ها و فداکاریهای شبانه روزی انسانها و نیروهای مومن و بی ادعایی است که این نعمت بزرگ را به ملت شریف ایران اسلامی ارزانی داشته اند.


به گواه عموم کارشناسان اعم از داخلی و بین المللی امروزه به مدد همکاریهای تنگاننک نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی، ایران اسلامی برغم قرار گرفتن در منطقه پرآشوب خاورمیانه، یکی از امن ‌ترین کشورهای جهان به شمار می رود.


اکنون اما در میان نهادهای ضامن امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران که برخورداری از حمایت ها و پشتیبانی های بی دریغ مردمی از ویژگیهای بارز آنها محسوب می شود، حدود چهار سال و نیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مجموعه ای منسجم و متمرکز به نام وزارت اطلاعات تشکیل شد که خدمات ارزشمند و مجاهدتهای خاموش نیروهای متدین، ولایت مدار و کارآمد این نهاد در طول بیش سه دهه بر کسی پوشیده نیست.


واقعیت این است که این نهاد از چنان نقش و جایگاهی برخوردار است که اول بار بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) عنوان زیبا و مقدس سربازان گمنام امام زمان (عج) را بر آنان نهاد و خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز فرمودند:
این افتخار شما را بس که امام بزرگوارمان سینه هایتان را با مدال سربازی گمنام امام زمان(عج) مزین کردند.


از طرفی با هرچه پررنگتر شدن نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) در عرصه های داخلی و خارجی، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 668 مورخ 26/5/89، بنا به پیشنهاد مورخ 13/5/ 89 شورای فرهنگ عمومی، تغییراتی را در تقویم رسمی کشور برای سال 1390 هجری شمسی گنجاند و نیمه شعبان مصادف با خجسته میلاد حضرت بقیة الله الاعظم(عج) را به عنوان روز سربازان گمنام امام زمان(عج) نامگذاری کرد.


با این تغییر بسیار سنجیده و هوشمندانه هر ساله همزمان با نیمه شعبان و ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت قائم (عج) فرصت مناسبی است که از مجاهدتها و فداکاریهای این سربازان گمنام امام زمان (عج) تجلیل و قدردانی شود.


هرچند این عزیزان در طول سالیان گذشته بی هیچ توقع و چشمداشتی، وظیفه اسلامی و ملی خود در قبال نظام و مردم را به بهترین نحو انجام داده اند، اما انعکاس عبارت زیبا و مقدس سربازان گمنام امام زمان (عج) در رسانه ها و محافل مختلف همراه با عملکرد و فعالیتهای تاثیرگذار این نهاد در ایجاد امنیت می تواند نقش به سزایی در نزدیکی، همدلی و همکاری مردم درپی داشته باشد.


البته ناگفته پیداست که مردم شریف و حق شناس ایران اسلامی نیز همواره قدردان تلاشها و زحمات خادمان ملت از جمله سربازان گمنام امام زمان (عج) بوده اند، چراکه به یقین امنیت، آرامش و ثبات کشور حاصل پایمردی و از خودگذشتگی این عزیزان است.


بی تردید، فعالیت های گسترده و درخشان سربازان گمنام امام زمان (عج) در برخورد با بدخواهان و دشمنان ایران اسلامی از جمله دستگیری ریگی جنایتکار تا مقابله با جاسوسان داخلی و خارجی و نیز خنثی سازی توطئه های مختلف، فهرست بلندبالایی را تشکیل می دهد که در این مجال اندک نمی گنجد.


در عین حال یادمان باشد در دنیای پرچالش امروز همه حکومتها و دولت ها برای تامین منافع ملی و پیشگیری از هرگونه نفوذ و تهدید، کشور خود را به پیشرفته ترین و به روزترین تشکیلات، نیروی انسانی و امکانات مختلف اطلاعاتی و امنیتی تجهیز کرده اند و بحمدا... در این رقابت نفس گیر مجموعه حافظان امنیت کشور بخصوص سربازان گمنام امام زمان (عج) توانسته اند با خنثی سازی انواع و اقسام توطئه ها و ترفندهای دشمنان، ایران اسلامی را از هر گزندی مصون بدارند.


بنابراین لازم است به سربازان گمنام امام زمان (عج) که در راه حفظ تمامیت ارضی، ارزشها و آرمانهای انقلاب، عزت و اقتدار نظام، امنیت و سربلندی ملت و عظمت ایران اسلامی چنین خالصانه و شجاعانه جانفشانی و فداکاری می کنند با تمام وجود گفت: گمنامان نامدار خدا قوت.


یادداشت از منصور جمشیدی

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5282

کليد واژه ها :
گمنامان,نامدار,خدا قوت,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني