کد خبر :4820 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۴/۶/۹  ۱۹:۷
يکهزارميليارد ريال اوراق مشارکت شهرداري کرج به فروش رفت

شهردار کلانشهر کرج از فروش يکهزار ميليارد ريال اوراق مشارکت براي تکميل خط دو قطار شهري اين کلانشهر خبرداد.

شبکه خبري کرج به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري کرج ،علي ترکاشوند با اشاره به طولاني شدن زمان احداث خطوط قطار شهري کرج افزود: برهمين اساس در هفته گذشته با فروش اوراق مشارکت ، يکهزار ميليارد ريال اعتبار براي اجراي خط 2 قطار شهري جذب شد.


وي با بيان اينکه شهرداري و سازمان قطار شهري درسال هاي گذشته پيگير تامين اعتبار براي ساخت قطار شهري بوده اند، خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه سهم دولت و شهرداري در تامين اعتبارات متروي شهري کرج مساوي بوده، براين اساس رايزني هاي لازم و مکرر در خصوص دريافت حق السهم مترو از دولت انجام گرفته است.


ترکاشوند گفت: شرايط تحريم و محدوديت هاي شديد اقتصادي، امکان پرداخت کامل اين ديون را براي دولت ميسر نساخت.


وي افزود: بر همين اساس، شهرداري کرج با دريافت مجوزهاي لازم اقدام به انتشار و فروش اوراق مشارکت پروژه ملي مترو به شهروندان کرد.


به گفته وي، در زمان حاضر تمام اوراق توسط بانک شهر و در زمان تعيين شده، فروخته شد و مبلغ مورد نظر به طور کامل جذب شده است.


ترکاشوند با يادآوري اينکه احداث و تکميل اين طرح ترافيکي يکي از نيازها و اولويت هاي جدي شهر در حوزه حمل و نقل درون شهري است، پيش بيني کرد: با توجه به موفق بودن اجراي طرح فروش اوراق مشارکت و استقبال از سوي شهروندان، احتمال تکرار اين اقدام در سه مرحله ديگر وجود دارد.


وي گفت : حدود چهار هزارميليارد ريال ديگر نيز از طريق فروش اوراق مشارکت در مراحل مختلف براي تکميل خط 2 جذب خواهد شد.


شهردار کرج از جمله شروط تعيين شده از سوي بانک مرکزي و معاونت برنامه ريزي و راهبردي رياست جمهوري براي دريافت مجوز فروش اوراق را اجراي مرحله به مرحله طرح و جذب تمام مبلغ تعيين شده در هر مرحله عنوان کرد و ادامه داد: بر همين اساس در هر مرحله، فروش اوراق مشارکت تا سقف يکهزارميليارد ريال انجام مي گيرد.


به گفته اين مسوول، به رغم همه محدوديت هاي اقتصادي و اعتباري در سازمان قطار شهري و شهرداري کرج، با اقدامات متعددي که تاکنون از سوي اين دستگاه و با حمايت شوراي اسلامي شهر صورت گرفته، بخش هاي زيادي از ايستگاه ها و تونل هاي قطار شهري احداث شده و تجهيزات آن نيز به طور مستمر در حال خريداري و نصب است.


شهردارکرج خريد دو رام قطار، تجهيزات سيگنالينگ در تونل ها و ايستگاه هاي قطار شهري از جمله اقدامات انجام شده براي خط 2 قطاري شهري برشمرد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 4820

کليد واژه ها :
علي ترکاشوند,شهردار,کلانشهر کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني