کد خبر :5718 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۶/۵/۸  ۱۸:۳۱
وزيرارتباطات:
کابينه منسجم مي تواند اهداف و برنامه هاي دولت ومردم را محقق کند

وزيرارتباطات وفناوري اطلاعات با بيان اينکه تغييراتي در کابينه دولت دوازدهم وجود خواهد داشت،گفت: تشکيل کابينه منسجم مي تواند برنامه ها و اهداف دولت و انتظارات مردم را محقق کند.

شبکه خبري کرج به نقل از ايرنا ، دکتر محمود واعظي روز يکشنبه در آئين گشايش پارک علم و فناوري در منطقه گرمدره استان البرز افزود: اميدواريم که کابينه جديد بتواند با قدرت بيشتري توفيقات کابينه يازدهم را دنبال کرده و نقطه ضعف ها را شناسايي کند.

وي ادامه داد: رئيس جمهوري نيز به دنبال همين مساله است و با توجه به انتظارات مردم به طور حتم کابينه در دولت دوازدهم تغييراتي خواهد داشت.

واعظي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به مثلث دولت، بخش خصوصي و مراکز پژوهشي در کشور گفت: دولت نبايد تصدي گري کند و در واقع نقش دولت نقش سياستگذاري و نظارت است.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه داد: يکي از اموري که بايد حتما به آن توجه شود بخش خصوصي است که بهتر از دولت مي تواند فعاليت بنگاه داري کند ضمن آنکه براي منافع خود و جامعه تمرکز و سرمايه بياورد.

واعظي افزود: اين ضلع سوم که همواره از آن غفلت کرده ايم ضلع علم، نوآوري ، فناوري و دانش بنيان بودن است چراکه دانشگاه ها و مراکز تحقيقاتي آينده کشور را روشن و راه را مشخص مي کنند.

وي بيان داشت: ارتباط اين سه بخش نه فقط در وزارت ارتباطات بلکه به جد در برنامه هاي دولت دوازدهم بايد باشد که دراين صورت دربخش هاي ديگر نيز جواب مي دهد .

واعظي با اشاره به ظرفيت هاي مختلف استان البرز ادامه داد: البرزداراي ظرفيت هاي مناسبب مانند نيروهاي متخصص و متعهد ، دانشگاه ها ، مراکز مختلف علمي و صنايع متعدد پيشرو و مراکز کشاورزي است .

وي با اشاره به موضوع دولت الکترونيک دراستان البرزگفت : هرچه دستگاه ها و وزارتخانه هاي مختلف بيشتر با استان در زمينه دولت الکترونيک همکاري کنند وزارت ارتباطات تمام زيرساخت هاي امور دولت الکترونيک را براي استان فراهم خواهد کرد.

وي با بيان اينکه زير ساخت هاي البرز امروز قابل قياس با 4 سال گذشته نيست، اظهار داشت: امروز نفت، بانک و بيمه ديگر پول نمي آفريند بلکه علم و فعاليت هاي دانش بنيان است که دراين زمينه بسيار موثر و استان البرز نيز در اين زمينه قطب علم و فناوري کشور است .

وزير ارتباطات در ادامه گفت: درکشور پنج کريدورعلم و فناوري بيشتر نداريم که يکي از آنها از تهران شروع و تا مجموعه پيام ختم مي شود دراين کريدور انواع و اقسام فعاليت هاي دانش بنيان مي توان قرار داد .

وي افزود: در منطقه ويژه اقتصادي پيام بيش از يک سال و نيم است که با همکاري يک گروه مشاور سنگاپوري قصد راه اندازي شهرک اي سي تي را داريم که بستر براي اين منظور کاملا فراهم شده و بقيه وزارتخانه ها هم مي توانند دراين کريدور هر کدام يک نقش داشته باشند .

وي ادامه داد: در نزديکي مجموعه منطقه اقتصادي پيام ، پارک فناوري و همچنين مرکز فضايي ماهدشت وجود دارد که ظرفيت بزرگي براي فعاليت هاي اقتصادي و الکترونيکي است.

وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در منطقه ويژه اقتصادي پيام به خاطر اشتغال و رونق اقتصادي استان البرز طي چهارسال گذشته تلاش هاي بسياري درآن انجام شده است .

وي ادامه داد: به همين منظور در شوراي معاونان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تصويب شد که اجازه دهيم که فرودگاه پيام مسافربري شود.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5718

کليد واژه ها :
محمود واعظي,وزيرارتباطات وفناوري اطلاعات,در کرج,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني