کد خبر :5717 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۶/۵/۸  ۱۸:۲۷
وزير علوم، تحقيقات و فناوري اعلام کرد:
گسترش ارتباط موثر دانشگاه و صنعت و ثبت 3800 ميليارد تومان قرارداد

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به ارتباط موثر موسسات علمي و دانشگاه ها با صنعت و 3 هزار و 800 ميليارد تومان قرارداد در اين بخش، گفت: تعداد فناوري هاي خلق شده از 727 مورد در سال 92 به 2 هزار و 780 مورد در سال 96 رسيده است.

شبکه خبري کرج به نقل از ايرنا ، محمد فرهادي در مراسم افتتاح پارک علم و فناوري گرمدره که صبح يکشنبه صورت گرفت، با اشاره به اينکه گام و اقدام اساسي در حوزه علم و فناوري برداشته شد، افزود: رويکرد وزارت علوم در اين دوران توجه به زيرساخت هاي لازم براي پارک هاي علم و فناوري بوده است.

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به ضرورت ارتباط دانشگاه و صنعت و اقدامات قابل توجهي که در اين زمينه صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در سال 92 حدود 33 پارک داشتيم که اکنون به 42 مورد رسيد و مراکز رشد از 146 به 179 مرکز رسيده است.

وي گفت: از 11 شرکت مستقر در پارک علم و فناوري به هزار و 126 شرکت رسيده ايم و مراکز کارآفريني از 55 شرکت به 130 شرکت رسيده است.

فرهادي خاطرنشان کرد: شرکت هاي خطرپذير از 7 مورد به 66 شرکت رسيده است که تمامي اين موارد نشان از رشد و توسعه فعاليت هاي فناورانه دارد.

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينکه اين مجموعه که امروز افتتاح شد پارکي تخصصي است، ادامه داد: براي ايجاد پارک هاي خصوصي، انديشيمندان و سرمايه گذاران فراواني اعلام آمادگي کرده اند که درخواست آنها در حال بررسي است.

فرهادي جذب شرکت هاي بزرگ داخلي و خارجي و توسعه فن بازارهايي متشکل از نوآوران و توليدکنندگان علوم را در دستور کار اعلام کرد و گفت: نقش مهم علوم انساني در اين رابطه بسيار حائز اهميت است که اين امر مي تواند در ترويج علم و فناوري و هم گرايي صاحب نظران براي تشکيل شرکت ها و بازاريابي نقش آفرين باشد.

وي افزود: پارک آي سي تي به طور قطع در بهبود محصولات و بالا بردن سطح محصولات اين حوزه نقش اساسي دارد از اين رو در سطح بسيار بالايي کمک شاياني در کسب ثروت خواهد داشت.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5717

کليد واژه ها :
محمد فرهادي,وزير علوم، تحقيقات,و فناوري,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني