کد خبر :5712 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۶/۵/۷  ۲۱:۵۲
خانواده ها شهريه اضافي به مدارس غير دولتي پرداخت نکنند

رئيس اداره ارزيابي عملکرد و پاسخگويي به شکايات اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: خانواده ها ضمن خودداري از پرداخت شهريه اضافي به مدارس غير دولتي ، نسخه قرارداد شهريه سال تحصيلي 97-96 را از مديران مدارس مطالبه کنند.

حسن نوروزي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: براي پيشگيري از هر گونه تخلف و آگاهي خانواده ها نرخ شهريه مدارس غيردولتي از طريق بخشنامه و چاپ پوستر به آموزش و پرورش نواحي و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش استان البرز ارسال شده است.

وي اظهار کرد: شهريه مدارس غيردولتي دراين استان به تفکيک دوره تحصيلي و مدارس در پور تال اداره کل آموزش و پرورش البرز قابل مشاهده و دريافت است.

وي با بيان اينکه همه مديران مدارس غير دولتي موظف هستند نرخ هاي مصوب شده براي ثبت نام را در معرض ديد اولياء دانش آموزان قرار دهند، ياد آور شد: اين اقدام به منظور شفاف سازي ، پاسداشت حقوق شهروندي ، رعايت حقوق دانش آموزان در مدارس غير دولتي استان اجرايي شده است.

وي تصريح کرد: پوستر و بخشنامه مربوط به شهريه مدارس بايد در محلي که براي همه والدين قابل مشاهده باشد نصب شود تا خانواده ها با آگاهي کامل از شيوه نامه نام نويسي و شهريه هاي مربوط به هر پايه در مقاطع مختلف تحصيلي اقدام به ثبت نام کنند.

رئيس اداره عملکرد و پاسخگويي به شکايات اداره کل آموزش و پرورش البرز ياد آور شد: بر اساس دستورالعمل وزارتخانه ، مدارس غير دولتي حق دريافت هيچ گونه وجه اضافه از اولياي دانش آموزان را ندارند.

نوروزي يادآور شد: مديران مدارس غير دولتي در هنگام ثبت نام حق گرفتن هزينه اياب و ذهاب، ميان وعده ، پوشاک را ندارند.

وي اضافه کرد: تعيين دريافت هزينه هاي خدمات ويژه در طول سال تحصيلي بر عهده انجمن اولياء و مربيان اين مدارس است به همين دليل مديران مدارس حق گرفتن وجه اضافه از دانش آموزان را ندارند.

وي تاکيد کرد: اولياي دانش آموزان پس از عقد قرار داد که يک قرارداد سامانه اي مي باشد ، يک نسخه آن را از مدير مدرسه مطالبه کنند.

استان البرز 312 مدرسه غير دولتي دارد که در آن 24 هزار و 576 دانش آموز در سال تحصيلي 96-95 مشغول تحصيل هستند.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5712

کليد واژه ها :
خانواده ها شهريه,اضافي به مدارس غير,دولتي پرداخت نکنند,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني