کد خبر :5707 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۶/۵/۷  ۲۱:۳۲
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز:
ارتقاء فردیس در حوزه نرم افزاری فرهنگ و هنر

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز گفت که شهرستان فردیس در حوزه نرم افزاری فرهنگ و هنر در بعد کمی و کیفی گسترش می یابد.

شبکه خبری کرج به نقل از ایرنا، علی خیلدار در دیدار با امام جمعه شهرستان فردیس، افزود: فردیس به لحاظ اینکه به تازگی ساختار اداری شهرستان گرفته، در حوزه های نرم افزاری فرهنگ و هنر هنوز نقطه ضعف بسیاری دارد، ازجمله انجمن های فرهنگی، هنری، موسسات فرهنگی و قرانی، کانون فرهنگی هنری مساجد.

وی تصریح کرد: با توجه به جمعیت نیم میلیونی فردیس لازم است که فعالیت ها دراین قسمت ها را گسترش دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اظهار داشت: یکی از برنامه ها و سیاست ها تعامل و تفاهم با ائمه جمعه و روحانیت و مدیران استانی است و دیدار امروز با امام جمعه فردیس استفاده از ظرفیت ستاد نماز جمعه و امام جمعه شهرستان درتقویت حوزه های فرهنگی و هنری این شهرستان است.

خیلدار گفت: شهرستان فردیس از نظر سخت افزاری مشکل دارد، این شهرستان جزء شهرستان های تازه تاسیس است، از نظر سخت افزاری با کمبود امکانات روبرو است، تنها یک فرهنگسرا دارد که بخشی از این فرهنگسرا در اختیار بخش اداری قرار گرفته است که البته قرار است که بخش اداری را از فرهنگسرا جدا کنیم.

وی در ادامه افزود: فرهنگسرای ولایت فردیس باید به صورت کامل در اختیار هنرمندان باشد و درآینده هم با تعامل مدیران شهرستان اگر این امکانات مهیا باشد، حوزه های سخت افزاری را هم گسترش می دهیم.

وی افزود: امکان فعالیت برای هنرمندان فردیسی در این شهرستان به لحاظ ارتباط نزدیک با استان تهران ظرفیت بالایی از حوزه فرهنگی و هنری ایجاد کرده و بسیاری از هنرمندان ملی در رشته های مختلف در فردیس ساکن هستند که ما از این ظرفیت ها برای ارتقاء فرهنگ و هنر شهرستان فردیس نهایت بهره برداری را خواهیم کرد.

امام جمعه شهرستان فردیس نیز در این دیدار گفت: هر جایی که دولت ها نیاز به راهنمایی و خط مشی داشته باشند، رهبری دریغ نمی کنند و به موقع نقد منصفانه خودرا در کنار حمایت هایی که دارد، اعلام می کنند.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی افزود: در مسئله فرهنگ، ما نیز همین سیاست را باید دنبال کنیم. دست دولت را در تعیین و نصب مدیران فرهنگی جایی که با اصول اصلی انقلاب و خط مشی رهبری منافاتی ندارد، بازبگذاریم.

وی در ادامه افزود: از این جهت ما از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز در چارچوب نظام و ارزش های انقلاب اسلامی حمایت می کنیم و از مدیر کل ارشاد هم تقاضا داریم در خصوص فردیس قوی ترین مدیران خود را به کار بگیرد.

وی اظهار داشت: تعامل و همدلی تا به امروز در بخش های مدیریتی شهرستان وجود داشته که باید بیش از پیش تحکیم بخشیده شود و با برگزاری جلسات منظم شورای فرهنگ عمومی و عملیاتی کردن و نظارت بر مصوبات بتوانیم شاهد رشد و ارتقاء بخشهای مختلف فرهنگی و مقابله با نابهنجاریهای اجتماعی در شهرستان باشیم.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 5707

کليد واژه ها :
علي خيلدار,مديرکل فرهنگ وارشاد,اسلامي استان البرز,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني