کد خبر :321 |  زمان مخابره:  ۱۳۸۹/۴/۲۶  ۰:۱۴
خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستانهای غرب استان تهران

شبکه خبری کرج به نقل از ایرنا مرکز استان البرز ، خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستانهای کرج ، ساوجبلاغ ، نظرآباد، قدس و ملارد درادامه بخوانید .

امام جمعه موقت کرج: ریشه تمام فتنه های دنیا از استکبار جهانی است

امام جمعه موقت شهرستان کرج با اشاره به ناامنی ها و جنایات موجود در کشورهای مختلف جهان گفت: ریشه تمام فتنه های دنیا از استکبار جهانی بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

شبکه خبری کرج به نقل از ایرنا،حجت الاسلام غلامرضا کریمی در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر افزود: در تمام کشورهایی که به نوعی آمریکا و ایادی او حضور دارند همواره شاهد آدم کشی ، بی ثباتی و نا امنی هستیم.

وی به جنایت تروریست ها در انفجار روز گذشته مسجد جامع زاهدان اشاره کرد و اظهار داشت: ادامه دهندگان و تربیت شدگان استکبار با حمایت مستقیم آنها به چنین حملات وحشیانه ای علیه مردم مظلوم دست می زنند.

امام جمعه موقت کرج همچنین ربودن شهرام امیری را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: در کدام منطق و عقلی آدم ربایی وجود دارد که مستکبران با حمایت دست نشاندگان خود در حرم امن الهی و کشوری که برای مسلمانان بواسطه وجود شریف پیامبر و ائمه اطهار (ع) مقدس است ، دست به چنین اقدامات زشت و ناپسندی می زنند.

کریمی اضافه کرد: استکبار جهانی با این اعمال ننگین و لذت بردن از آدم کشی ، دره سقوط را طی می کند و به زودی شاهد نابودی آنها خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به ارزش امور فرهنگی پرداخت و اظهار داشت: امام حسین (ع) معلمی را که به فرزندش سوره حمد آموخته بود درهم فراوانی بخشید تا به ما جایگاه کارهای فرهنگی به ویژه امور دینی را بیاموزد.

امام جمعه موقت کرج همچنین به ماه شعبان و اعیاد و ایام این ماه اشاره کرد و گفت: شعبان ماه رحمت و رضوان الهی است که باید از فرصت های شعبانیه کمال استفاده و بهره را ببریم.

کریمی در ادامه ، با اشاره به میلاد حضرت عباس ابن علی ع سردار وفادار ولایت و روز جانباز بیان داشت: از حضرت ابوالفضل ع درس تسلیم محض از رهبری و امام ، ادب و اخلاص و وفاداری باید آموخت.

*****************************
امام جمعه ساوجبلاغ: تهدید علیه ملت ایران معنا و مفهومی ندارد

امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ گفت: مردم جهان با ضعف های دولت های آمریکا و اسرائیل آشنا شده و تهدیدهای پوشالی علیه ملت ایران معنا و مفهومی ندارد.

شبکه خبری کرج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمد تقی ناطقی در خطبه های نماز جمعه این شهر افزود: ملت ایران اسلامی به خوبی با شعارها و سخنان بیهوده سران این حکومت های استکباری و زورگو آشنا است.

وی اضافه کرد: مردم جهان نیز با راهپیمایی و اعتراضات خود اقدامات ستمگران را شناخته و فریب مدعیان حقوق بشر را نمی خورند.

ناطقی با اشاره به نگاه مثبت جهانیان به ویژه مستضعفان عالم به ایران اسلامی و مردم هوشیار ما اظهار داشت: ملت ایران بیش از 30 سال است که مسیر پر فراز و نشیب سربلندی خود را سپری می کند و هیچ مانعی در راه ولایت مداری و شهادت طلبی از جمله تهدید ، اقدامات تروریستی و تحریم نمی تواند او را در پیمودن راه مقدسش باز دارد.

وی در ادامه با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: مردم ایران اسلامی همگام با مسلمانان جهان از فرصت این ایام مبارک برای خودسازی فردی و اجتماعی برای رسیدن به سعادت بهره معنوی ببرند.

*******************************
امام جمعه نظرآباد: تلاش های آمریکا علیه ایران با وحدت ناکام می ماند

امام جمعه شهرستان نظرآباد گفت: تلاش های بی وقفه آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران اسلامی با وحدت ملی همچنان ناکام خواهد ماند.

شبکه خبری کرج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام علی اکبر وثوقی در خطبه های نماز جمعه این شهر افزود: سران این حکومت ها که احساس قدرت دارند بر این باورند که کشورها بویژه ایران اسلامی باید به آنان وابسته باشند.

وی اضافه کرد: ملت ایران طی سالهای گذشته در برابر این زورگویان با شجاعت و قاطعیت کامل ایستادگی کرده و توطئه هایشان را با حفظ وحدت خنثی نموده اند.

خطیب جمعه نظرآباد با اشاره به جنایات تروریستی زاهدان اظهار داشت: استکبار برای بدست آوردن جایگاه از دست رفته خود در جهان دست به چنین اعمال ننگینی می زند.

وثوقی در بخش دیگری از خطبه ها ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیرویی پشتیبان انقلاب و مردم خواند و گفت: تا زمانیکه این نیروی عظیم مردمی زنده است دشمنان ایران اسلامی نمی توانند به اهداف شوم خود دست یابند.

وی تاکید کرد: توطئه و تحریم ها علیه مردم ایران با وحدت ملی و حرکت در مسیر ولایت همواره ناکام و ملت ما سربلند تر از گذشته به راه مقدس خود ادامه خواهد داد.

*******************************
امام جمعه ملارد: سپاه پاسداران با شهادت طلبی نقشه های شوم دشمنان را بر آب کرده است

امام جمعه شهرستان ملارد گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شهادت طلبی، بصیرت و هوشیاری نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب کرده است.

شبکه خبری کرج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام رحیم علی بخشی نهاوندی در خطبه های این هفته نماز جمعه ملارد افزود: نیروی پرتوان سپاه پاسداران از زمان تاسیس تا امروز توانسته دشمنان اسلام را مایوس و از رسیدن آنها به اهداف شومشان جلوگیری کند.

وی اضافه کرد: لذا استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا تضعیف این نیروی عظیم ، مخلص و خدمتگزار ارزشهای دینی و اسلامی را در دستور کار خود قرار داده است.

بخشی ادامه داد: مردم داخل کشور را نسبت به آنها بدبین و در خارج کشور نیز عملیاتهای تروریشتی که ممکن است همسایگان و دیگران انجام دهند به او نسبت می دهند.

وی افزود: اما اینها نیز به جایی نخواهند رسید و سپاه با ایفای نقش مردمی و دلسوز بودن نسبت به مردم و جامعه جهانی تضعیف نخواهد شد.

امام جمعه ملارد خاطرنشان کرد: انتخاب روز پاسدار در روز ولادت سرور شهیدان امام حسین(ع) از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بدلیل انتصاف روحی و اخلاقی پاسداران به امام حسین (ع) بود.

نهاوندی افزود: روحیه شهادت طلبی و انقلابی پاسداران و افتخار دریافت مدال ویژه " اگر سپاه نبود کشور هم نبود" از بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران بیانگر جایگاه این نیروی ارزشی است.

وی در مورد شورای نگهبان نیز گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که ساختار حکومتی و قانون اساسی مجلس را ملزم کرده هیچیک از قوانین مخالف موازین شرعی قانون اساسی را تصویب نکند لذا شورای نگهبان در انجام وظایف محوله خود باید قوی ، قاطع و دقیق باشد.

امام جمعه ملارد افزود: امام بزرگوار نیز خطاب به شورای نگهبان در ماموریت مهم خود فرمودند به هیچ وجه ملاحظه اشخاص و گروههای انحرافی را ننموده و به وظیفه خطیر خود قیام و اقدام نماید.

نهاوندی اظهارداشت: شورای نگهبان باید هموراه خدمت خود را با قدرت تمام در پیشگاه خداوند و ولی مطلق او حضرت ولی الله عظیم امام عصر(عج) انجام دهد.


*********************************
امام جمعه شهرستان قدس: تمامی توطئه ها علیه انقلاب اسلامی در سایه وحدت خنثی شده است

امام جمعه شهرستان قدس گفت: وحدت و همدلی در تمام صحنه های انقلاب اسلامی طی 30سال گذشته حرف اول را زده و هزاران نقشه و توطئه ریز و درشت دشمنان انقلاب با تکیه بر وحدت خنثی شده است.

شبکه خبری کرج به نقل از ایرنا، حجت الاسلام ابوالقاسم میراحمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه افزود: سفارش همیشگی امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظ وحدت و یکپارچگی و حرکت در صف واحد برای پیشبرد اهداف انقلاب مقدس اسلامی و محکم شدن پایه های نظام اسلامی است.

وی اضافه کرد: طی سه دهه از برپایی جمهوری اسلامی به برکت وحدت میان آحاد مردم و مسوولان نظام ، فتنه ها و توطئه های مختلف خنثی شده است.

میراحمدی گفت: هوشیاری و اتحاد مردم و حضور آنان در صحنه امکان هرگونه توطئه را از دشمنان سلب کرده و در شرایط مختلف از جمله توطئه گروهک ها در ابتدای انقلاب ، جنگ تحمیلی و تازه ترین آن فتنه سال گذشته در جریان انتخابات ، طعم شیرین پیروزی بر دشمنان در سایه وحدت چشیده شده است.

حجت الاسلام میراحمدی افزود: ایستادگی ، مقاومت و پایداری ملت ایران در دفاع از کیان جمهوری اسلامی در جریان جنگ تحمیلی در سایه وحدت حاصل شد و در نتیجه آن هماهنگی رزمندگان اسلام، دشمن را شکست داد و در نهایت نیز دنیا به حقانیت ایران و سفاکی صدام پی برد.

وی اظهار داشت: وحدت مردم در جریان قطعنامه 598 نیز رقم خورد و ملت قهرمان ایران از این صحنه سربلند خارج شد.

امام جمعه شهرستان قدس در بخش دیگری از خطبه ها به موضوع فرهنگ عمومی با محور مال و طعام حلال اشاره کرد و گفت: کسب مال و طعام حلال موجب حفظ انسان از محرمات می شود ، لذا تلاش برای به دست آوردن روزی حلال و استفاده از طعام حلال برای خود و فرزندان باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 321

کليد واژه ها :
غرب استان تهران / کرج,امامان جمعه,خطبه ها ي نمازجمعه,

 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني