کد خبر :2361 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۰/۱۲/۱  ۱۵:۵۱
با حضور وزیر ارتباطات:
اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز افتتاح شد

به گزارش شبکه خبری کرج، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرزباحضور تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سعید شریف زاده معاون وزیر توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی فرهادی استاندار البرز، زرندی مدیر کل جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، حمیدی مدیر کل شرکت پست استان البرز گشایش یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دراین مراسم دولت الکترونیک را به عنوان دولت دوم عنوان کرد.

دکتر رضا تقی پور اظهار داشت: دولت الکترونیک، دولت دوم است که می تواند یک زندگی جدید را برای مردم به ارمغان بیاورد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد دولت الکترونیک مستلزم همکاری همه دستگاه ها است، اضافه کرد: در حال حاضر بحث سلامت، تجارت و آموزش از راه دور مطرح است که در دولت الکترونیک حائض اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه دولت دهم اولین دولت الکترونیکی است، اضافه کرد: دولت الکترونیک را باید بر اساس اقتصاد دیجیتال فعال کرد که امیدواریم این اتفاق در سطح کشور و استان بیافتد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: زیر ساخت ها، بستر و نرم افزارهای انجام این کار در استان فراهم خواهیم کرد و البرز در زمینه فناوری و ارتباطات موقعیت و پتانسیل ویژه ای از جمله نیروی انسانی با سواد و با فرهنگ دارد.

تقی پور گفت: امروزه در همه روستاهای بالای 20 خانوار تلفن وجود دارد، البرز جزو استان های قوی و برتر در این زمینه بوده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در استان البرز ضریب نفوذ تلفن همراه و ثابت به صورت 100 درصد است که به ازای هر نفر یک و دو دهم خط تلفن وجود دارد، و تلفن ثابت امروزه تعداد خطوط تلفن ثابت بیش از تعداد خانوار ها است.

وی افزود: این دستاوردها پایان کار نیست بلکه با توجه به اهداف در نظر گرفته شده یک شروع خوب برای البرز و کل کشور در نظر گرفته شده است که البرز در اولویت اول در تبدیل به استان الکترونیکی است که این ظرفیت و پتانسیل را دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: صرفه جویی در هزینه، رفاه و حفظ محیط زیست از جمله فواید دولت الکترونیک است.

وی گفت: فرودگاه پیام، وزنه سنگینی در بحث پست و انتقال مرسوله های پستی است و این فرودگاه از ابتدا به عنوان فرودگاه پستی مطرح بوده که در گذشته از ظرفیت آن به خوبی استفاده نمی شد ولی امروزه این فرودگاه می تواند اقتصاد استان را به طور کلی متحول کند.

تقی پور با اشاره به اینکه همه مدیران استان البرز جوان، با روحیه و انرژی هستند، اضافه کرد: عیسی فرهادی استاندار البرز معادلات غرب کشور را خیلی حمایت کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در آینده دفاتر ای سی تی و دفاتر پیشخوان استان البرز ایجاد و تکمیل خواهد شد.

وی گفت: اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک در ارتقاء سهم اطلاعات و تولید ناخالص داخلی به عنوان پیش ران اقتصادی بوده است که این حوزه نیز در استان البرز فعال خواهد شد تا در کنار سایر رشته های بتواند در پیشبرد و پیشرفت استان ایفای نقش کند.

تقی پور افزود: اقتصاد دیجیتال به عنوان یک عرصه پیشرفته در پیشبرد اهداف اقتصادی می تواند در مجموعه استان البرز ایفای نقش کند.

در ادامه معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمام تلاشمان برتری استان البرز در حوزه ارتباطات و فناوری است.

سعید شریف زاده اظهار داشت: تمام تلاشمان برتری استان البرز در حوزه ارتباطات و فناوری است.

وی گفت: سیاست نظام بر این است که دولت کوچک تر و چابک تر شود و به منظور اجرای اصل 44 قانون اساسی بخش های از دولت باید به بخش خصوصی واگذار شود.

وی ادامه داد: اولین قدم در این راستا واگذاری شرکت مخابرات ایران، پست، و پست بانک بود که حداکثر تا سال 91 باید این کار به نحو احسن انجام شود.

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعاتافزود: بدین منظور باید بتوانیم مجموعه خود را چنان بازنگری و باز مهندسی کنیم قادر به ادامه پیگیری برنامه پنجم توسعه بدون کوچکترین کم و کاستی باشیم.

شریف زاده اظهار داشت: اصل ایجاد اداره کل ارتباطات و فناوری بدین منظور است که بتوانیم مطالبات مردم را پاسخگو باشیم و هم بتوانیم بخش نظارتی و حاکمی را به نحو احسن اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه پست بانک تنها بانکی است که در روستاها خدمات می دهد، اضافه کرد: برای مدیریت اداره کل ارتباطات و فناوری سعی شده فردی متخصص مومن و متعهد انتخاب شود که زرندی به عنوان مدیر کل انتخاب شده اند.

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعاتادامه داد: آقای زرندی همزمان با هدفمندسازی یارانه ها رئیس سازمان صنایع و معادن استان شدند و در اوج ناباوری مسئولان استان، سازمان را از بحران به براحتی عبور دادند انشاالله در این جایگاه جدید هم موفق خواهند بود.

شریف زاده تاکید کرد: در مجموعه وزارت خانه هر آنچه وظیفه ما است باید از آن حمایت و پشتبانی کنیم و تلاش ما این است که استان البرز در حوزه ارتباطات و فناوری نمونه شود.

استاندار البرز نیز گفت: رسالت و هدف اصلی دولت الکترونیک را تحقق عدالت محوری در جامعه عنوان کرد.

مهندس عیسی فرهادی اظهار داشت: رسالت و هدف اصلی دولت الکترونیک تحقق و اجرای عدالت محوری در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه مخابرات، پست، پست بانک، فناوری ارتباطات و دولت الکترونیک در استان البرز طی سال های اخیر ایجاد شده است، اضافه کرد: هدف دولت الکترونیک عدالت گستری در جامعه است به دلیل اینکه از این منظر و مسیر همه شهروندان می توانند خدمات یکسانی را دریافت کنند.

وی افزود: ماهواره مخابراتی اخیراً توسط جمهوری اسلامی ایران به هوا پرتاپ شده که چشم دشمنان را کور کرده است و برگ زرین دیگری را برای نظام به ارمغان آورد.

وی گفت: توجه بیشتری به استان البرز فیبر نوری و زیر ساخت ها شود همه مصوبات سفر سوم در خصوص فناوری اطلاعات علمی شده است و مشکلاتی نیز هنوز داریم .

یکی از دستاوردهای بسیار بزرگ انقلاب امام که در همه نهضت های عالم ارجهیت دارد مشارکت مردم در صحنه های مختلف زندگی آنها است، به محض اینکه انقلاب به ثمر نشست.

همچنین مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: دولت الکترونیک در استان البرز باید ساماندهی شود.

به گزارش شبکه خبری کرج ،مهندس سعید زرندی قبل از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز که در اداره کل پست استان برگزار شد، اظهار داشت: دولت الکترونیک در استان البرز باید ساماندهی شود.

وی گفت: ساماندهی دولت الکترونیک یکی از مهم ترین کارهای است که در طول مدیریت خود باشد به نحو احسن پیگیری و اجرایی کنم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز ادامه داد: استان البرز در خصوص دولت الکترونیک ضعف و کمبودهای دارد که باید پیگیری شود.

زرندی افزود: فرصت مناسبی در استان البرز ایجاد شده و چند حوزه ارتباطات و فناوری وزارت خانه را در استان البرز پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات در استان البرز پیگیری خواهد شد، اضافه کرد: سطح صنعت فناوری اطلاعات باید ارتقاء پیدا کند که البرز می تواند بستر مناسبی برای این موضوع باشد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز تاکید کرد: باید بستر توسعه صنعت فناوری اطلاعات در استان البرز فراهم شود که این استان قابلیت های خوبی در این زمینه دارد.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی بر تقویت زیر ساخت های ارتباطات و فناوری استان البرز تاکید کرد.

عزیز اکبریان اظهار داشت: زیر ساخت های ارتباطات و فناوری استان البرز باید تقویت شود.

وی گفت: بخشی از حوزه های ارتباطات به بخش خصوصی واگذار شده است که این امر نیازمند حمایت و توسعه است.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: استان البرز در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارای ظرفیت و پتانسیل های خوبی است.

اکبریان اظهار داشت: انتخاب زرندی به عنوان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات انتخاب شایسته و به جای بود.


مدیرکل پست استان البرز نیز گفت: طی 10 ماه گذشته 35میلیون مرسوله دراین استان جابجا شد. 
 

غلامرضا حمیدی افزود: بیشترین مرسولات مربوط به قبوض آب و برق با 10میلیون مرسوله وابلاغیه های دادگستری با دو میلیون مرسوله بوده است .


وی ادامه داد: امسال 100هزار مرسوله در زمینه خرید و فروش اینترنتی بوده که با انعقاد قرارداد خرید و فروش 140واحد فروشگاهی می توان گامهای سازنده تری را دراین زمینه برداشت .


حمیدی گفت: با اجرای طرح بهنگام سازی کد پستی 10رقمی نیز ،115 هزار مکان در البرز کد پستی آنان بهنگام سازی شد.


وی اضافه کرد: اکنون در بانک اطلاعاتی اداره کل پست استان البرز دو میلیون مکان برای بهنگام سازی کد پستی ده رقمی شناسایی شده است .


مدیرکل پست استان البرز اظهارداشت: میزان اعتبار این اداره کل درسالجاری دو هزار 100میلیون ریال بوده که نسبت به سالهای گذشته پنج برابر افزایش یافته است .


وی افزود: میزان اعتبارهای ملی آن 10میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته به میزان سه برابر رشد را نشان می دهد .


وی خاطرنشان کرد: اداره کل پست استان البرز با 300 سازمان و کارخانه انعقاد قرارداد برای مبادله مرسولات داشته که دراین زمینه همکاری ویژه ای را با ثبت اسناد برای مبادله مرسولات ان آغاز کرده است .


حمیدی گفت: با اجرای این طرح که 12فعالیت در ثبت اسناد تعریف شده شاهد کاهش 100هزار ترافیک پستی و 500هزر ترافیک شهری خواهیم بود .


وی افزود: تجهیز 170نامه رسان به کامپیوتر دستی و تمام واحدهای پستی به خدمات الکترونیکی از دیگر اقدامات انجام شده دراین زمینه بشمارمی رود.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 2361

کليد واژه ها :
اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات,استان البرز,افتتاح شد,

 
 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني