کد خبر :1727 |  زمان مخابره:  ۱۳۹۰/۲/۱۱  ۱۷:۱۳
ابراهیم کردلو سخنگو شورای اسلامی محمد شهر
عملکرد چهارسال اخیر شورای اسلامی محمدشهر کرج تشریح شد

شبکه خبری کرج ، ابراهیم کردلو سخنگو و رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی محمد شهر کرج گزارشی از عملکرد چهار سال اخیر این شورا ارایه کرد.

وی که قبل از خطبه های نماز جمعه هفته گذشته این شهر سخن می گفت ضمن قدردانی از همکاری نهاد روحانیت ودیگر دستگاههای اجرایی به تفصیل کارها وخدمات انجام شده توسط اعضای شورای اسلامی محمدشهر را تشریح کرد.

وی همچنین شهادت دکتر مرتضی مطهری را تبریک تسلیت گفت و با گرامیداشت هفته معلم ، روز کارگر و سالروز تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا در 9 اردیبهشت افزود: فلسفه تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا سپردن کار به دست خود مردم است.

کردلو ، دستاوردهای تشکیل شوراهای اسلامی را به شرح زیر توضیح داد:

1 - گسترش نظام پارلمانی تا سطح محلی که آموزش دموکراسی

را تا سطح روستاها هم گسترش داد.

2 - برداشتن بار سنگین مدیریت شهر و روستا از دوش دولت

3- مشارکت مردم در مدیریت، نظارت ، پیشنهادات و دخالت آنها در امور عمرانی واجرائی شهر و روستا.

4 - افزایش اعتماد اجتماعی به مدیریت شهری که موجب افزایش سرمایه اجتماعی حکومت می شود.

5 - افزایش درآمد ریالی شهرداریها بطور چشمگیر.

6 - افزایش نظارت عمومی بر خدمات عمرانی شهری.

7- کم کردن تنش میان ادارات دولتی و مردم با واسط قرار گرفتن شوراها.

8 - سرعت بخشیدن به اجرای طرح ها.

سخنگوی شورای اسلامی محمدشهر یادآور شد: البته تحلیلی وجود دارد که هنوز جایگاه شوراها در کشور جا نیفتاده و حتی برای خود شوراها هم این جایگاه خوب تبیین نشده که چه کارهایی می توانند انجام دهند.

کردلو گفت: بنابراین بعضی مواقع مشکلاتی هم به همین دلیل پیش آمده است که بد نیست اصل 103 قانون اساسی که اشاره دارد به استانداران ، فرماندهان، بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعین می شوند در حدود اختیارات شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند مورد توجه قرار دهیم.

وی با این توضیح که ظرفیت شوراهای کنونی با انچه در قانون اساسی امده تطابق ندارد و بسیار کمتر از آن طراحی شده است به روند کارها و برنامه ها و خدمات شورای اسلامی محمدشهر پرداخت.

کردلو گفت: در چهار سال گذشته شورای اسلامی محمد شهر جلسات هفتگی و فوق العاده خوبی را برگزار کرد و حدود 193 جلسه رسمی و فوق العاده برگزار کرد که حاصل آن 765 مصوبه بود.

وی به تشکیل جلسات کمیسیونهای فنی و عمرانی حمل و نقل و ترافیک، برنامه و بودجه ، فرهنگی اجتماعی ، خدمات شهری ورزش و امور جوانان که از کمیسیونهای داخلی شهر هستند ،

شرکت فعال اعضای شورای شهر در کمیسیونهای شهرداری که بصورت هفتگی برگزار می شود شامل کمیسیون معاملات، کمیسیون 77 ، کمیسیونهای ماده صد و کمیسیون فنی وشهر سازی نیز اشاره کرد.

کردلو اظهار داشت: یکی از مواردی که در این دوره پیگیری وبه نتیجه رسید طرح تفضیلی یک پارچه شهر محمدشهر بود که این طرح با جلسات و پیگیریهای مداوم تصویب و مراحل ابلاغ را طی می کند که از این پس، ملاک عمل شهرداری خواهد بود.

به گفته وی، این طرح مایه افتخار مدیریت شهری است چرا که محمدشهر از زمان دهداری تا کنون با طرح هادی اداره می شده است.

کردلو افزود: بحث حسابرسی از جمله بحثهای مهمی است که همیشه مورد غفلت واقع شده اما در دوره سوم حسابرسی انجام شده و شورای شهر بران تاکید داشته و شهرداری هم همکاری خوبی داشته است.

وی از همکاری نزدیک وخوب با دستگاه های اجرائی استان، شهرستان طی چهار سال اخیر گفت و یادآور شد: حاصل آن به استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شعب بانک مسکن ، تجارت و در آینده یک شعبه بانک ملی دیگر و چند موسسه اعتباری در شهر،

استقرار اداره برق محمد شهر ، واگذاری 850 مترزمین در بهترین نقطه شهر به اداره دارایی که در حال ساخت است،

استقرار اداره راهنمایی و رانندگی در شهر، افزایش یک کلانتری جدید در شهر، دو دانشگاه و حوزه علمیه ودر آینده ثبت احوال ، کمیته امداد ، ثبت اسناد و املاک ، سپاه منجر شده است.

وی با تاکید بر ساخت پارکینگ توسط شهروندان و جلوگیری از تبدیل پارکینگ به واحدهای تجاری و مسکونی گفت: طبق برنامه ریزیها مقرر شد اگر کسی هم نمی تواند پارکینگ تامین کند ملزم شود که بخرد.

وی ادامه داد: یکی از مصوبات مهمی که در سال گذشته انجام شد واگذاری بخشی از وظایف شهرداری در حوزه خدمات شهری به بخش خصوصی است که از ابتدای امسال اجرایی خواهد شد.

ساماندهی نیروی انسانی شهرداری و اجرایی طرح اتوماسیون شهرداری با جدیت دنبال می شود ، اهمیت زیادی به سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهر داده شده که نمونه های آن مثل پروما ، مجتمع های بزگ تجاری و اداری – اخذ 147 هزار متر مربع فضای تجاری و اداری در یکی از بهترین نقاط شهر و در همین راستا تصویب شیوه نامه سرمایه گذاری در محمدشهر از دیگر طرحهای به تصویب رسیده است که کردلو به آنها اشاره کرد.

سخنگوی شورای اسلامی محمد شهر بر مسائل فرهنگی و اجتماعی به عنوان یک اولویت تاکید کرد و افزود: نقش نظارتی شورای اسلامی شهر و پیش بینی زمین بسیار مناسب برای شهرک اداری در جنوب شهرستان از دیگر اولویتهای این شهر است.

ابراهیم کردلو سخنگو و رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی محمد شهر کرج در ادامه اهم فعالیتهای عمرانی وبودجه شهرداری را با عدد و رقم به شرح زیر توضیح داد.

1-قبل از آغاز بکار شورای اسلامی در دوره سوم یعنی سال 85 بودجه شهرداری چهار میلیارد و صد میلیون تومان بود و بودجه سال 86 هم تقریبا همین رقم بود که محقق شد.

2 - سال 87 تقریبا بودجه شهرداری به هفت میلیارد و نهصد میلیون تومان رسید و این رقم در سال 88 به هشت میلیارد و یکصد میلیون تومان افزایش یافت.

3 - سال 89 با یک افزایش قابل توجه این رقم به دوازده میلیارد وچهار میلیون تومان رسید در حالی که بودجه مصوب هفت میلیارد و 500 میلیون تومانی در دیماه سال قبل محقق شد و افزایش قابلا ملاحظه ای هم داشت.

3 - ملاحظه می شود که بودجه شهرداری در این چهار سال نسبت به دوره دوم تقریبا 3 برابر شده است.

4 - امسال هم رقمی معادل دوازده میلیارد و ششصد میلیون تومان برای بودجه سالجاری شهرداری توسط شورای شهر تصویب شده که پیش بینی این است که رقم پانزده میلیارد تومان با همت و تلاش همه عزیزان و مشارکت شما شهروندان عزیز افزایش داشته باشد و محقق شود.

5 - تقریبا سعی شده توازن بودجه یعنی 60 درصد جاری و 40 درصد عمرانی رعایت شود.

به گزارش شبکه خبری کرج ، کردلو رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی محمدشهراهم پروژه های عمرانی این شهر را نیز یه شرح زیر برشمرد.

1- طراحی و احداث میدان عباس آباد که به جهت تجلیل از معلمین عزیز به نام میدان معلم نامگذاری شده است.

2-احداث ساختمان شورای اسلامی شهر (12 سال است که شورای شهر در یک ساختمان استیجاری فعالیت می کند)

3-احداث سالن ورزشی جعفرآباد

4-احداث سالن ورزشی چمران با مشارکت تربیت بدنی و شهرداری محمدشهر

5- شروع احداث سالن ورزشی بسیج با مشارکت حوزه بسیج محمدشهر.

6- شروع احداث سالن ورزشی فردوسی

7- طراحی و احداث بلوار خبرنگاران (تپه قشلاق)

8- شروع احداث ساختمان آتش نشانی

9- شروع احداث کتابخانه و قرائت خانه جعفر آباد

10- احداث بلوار شهرک نهال و بذر

11- احداث بلوار شهدا

12- اجرای فاز دوم پارک فدک

13- اجرای فاز اول روکش آسفالت بلوار اصلی شهر فاز دوم

14- احداث کانالهای سر پوشیده محله اصفهانیها محمد شهر شهید عظیمی ، پشت بانک ملی محمدشهر ، جوی سیاه جعفر آباد

15- آسفالت پخش شده در طول 4 سال در نقاط مختلف شهر حدود 000/600 مترمربع با توجه به اینکه در سال 86 با ورود شورای اسلامی دوره سوم حفاریهای متعدد گاز، آب و ... مشکلات زیادی را ایجاد کرده بود.

16- جدول گذاری انجام شده در سطح شهر ، کوچه ها معابر خیابانها و میادین شهر حدود 000/63 متر

17- ساخت نصب و بازسازی پل فلزی حدود یکصد مورد.

18- زیرسازی و جدول گذاری ورودی محمدشهر (مقابل شهرک نهال و بذر تا پمپ بنزین)

19- جابجایی شبکه های برق در بلوار شهداء - بلوار شهید صالحی جعفرآباد با هزینه حدود یکصد میلیون تومان

20 - طرح جمع آوری تیرها و ترانس های معارض برق در سطح شهر سال گذشته تهیه شده و صورتجلسه ای هم با رییس اداره برق امضاء شد که حدود یکصد وپنجاه میلیون تومان هزینه دربر داشت .

21- احداث پارکینگ عمومی جز اولویت های امسال شهرداری منظور شده است.

22- اختصاص یکصد میلیون تومان برای احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی در سطح شهر در سال جاری

به گزارش شبکه خبری کرج ، کردلو فعالیتهای شورای اسلامی محمد شهر در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، آموزشی ، ورزشی و درمانی این شهر را اینگونه شرح داد.

1-قبل از آغاز بکار شورای اسلامی دوره سوم 3 سالن ورزشی در محمد شهر وجود داشته است

2-در 4 سال گذشته 4 سالن ورزشی ساخته و یا در حال ساخت است (چمران، جعفرآباد، فردوسی مشارکتی با بسیج) و یک سالن ورزشی هم از محل اعتبارات استانی و شهرستان در علی آباد گونه ساخته خواهد شد.

3-شروع دوره جدید فعالیت اداره تربیت بدنی محمدشهر با حضور برادر عزیز جناب آقای سیجانی هم نوید فعالیت های خوبی است.

4-برگزاری مسابقات متعدد ورزشی حمایت مادی و معنوی از قهرمانان خوب محمد شهردر صحنه ورزش کشور که مایه افتخار هستند، مدال آوران خوب در رشته های مختلف.

5-تا قبل از شروع به کار شورای شهر در دوره سوم هیچ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی در این شهر وجود نداشته و الحمدالله با پیگیریها و مساعدتها شورای شهر و شهروندان اکنون 3 مرکز دانشگاهی و علوم دینی شامل (پیام نور .علمی کاربردی وسفیران هدایت) و (اختصاص زمین ، ساختمان ، ماشین و مساعدت مالی ) و تجهیز و تامین نیرو.

6-پیگیری تخریب بازسازی مدارس سطح شهر که در چهار سال گذشته حدود 5 مدرسه تخریب و بازسازی شده از جمله مدرسه مسلما نزاده محله اصفهانیها.

7-کمک مالی به مدارس سطح شهر هر سال رقمی حدود 10 میلیون تومان.

8-تجلیل از معلمین عزیز

9-ساخت و تعمیر 3 کتابخانه از جمع شهرک شهید چمران ، جعفرآباد و دهخدا حجت آباد و طرح کتابخانه مرکزی محمد شهر هم در حال پیگیری است.

10-اختصاص 17000 متر مربع در بهترین نقطه شهر برای احداث مصلی نماز جمعه به علاوه اینکه یکصد میلیون تومان هم امسال در بودجه پیش بینی شده است برای ساخت مصلی.

11 - واگذاری 2 باب واحد مسکونی برای خرید دفتر و واحد مسکونی نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه محمد شهر.

12 - مساعدت در اعزام کاروان راهیان نور، اعزام خانواده معظم شهداء به مشهد مقدس، برگزاری یادواره شهداء ، هفته بسیج ، سالگرد ارتحال حضرت امام و...

13- افتتاح اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در محمدشهر

14-166 مورد از مصوبات شورای شهر مربوط به حوزه فرهنگی،اجتماعی و ورزشی بوده است.

15-خرید و تجهیز تعدادی از پارکهای سطح شهر به وسایل ورزشی همشهریان

16- احداث طبقه دوم فرهنگسرای الزهراء.

17-ساخت اولین خانه سلامت شهر امسال شروع خواهد شد.(150 میلیون اعتبار اولیه)

18-کلنگ زنی خانه بهداشت محله اصفهانیها سال گذشته صورت گرفت.

19- مساعدتهای لازم برای ساخت درمانگاه خیرساز تپه قشلاق و همچنین بیمارستان امام حسین (ع)

20-حدود یک میلیارد هم مساعدتهایی بوده که بابت عوارض و جرائم کمیسون ماده صد آسایشگاه خیریه کهریزک با مصوبات شورای اسلامی شهر انجام شد.

21-نصب تابلو(نامگذاری)کوچه ها و معابر سطح شهر در آینده نزدیک هم کوچه ها یی به نام شهداء عزیز نام گذاری شده به تمثال مبارک شهدا مزین خواهد شد، با همکاری ستاد یادواره شهداء.

22- کمکهای خوبی هم هر سال به مساجد شهر شده حدود 50 میلیون تومان.

23-احیای سنت خوب سرکشی اعضای شورای شهر،شهردار وجمعی از مسئولین شهر از مساجد ،حسینیه ها وهیئت های عزاداری در ماه محرم.

24- برگزاری حدود 30 دیدار مردمی در مساجد سطح شهر و پاسخ به پرسش های شهروندان.

فعالیت شورای اسلامی محمد شهر در حوزه های حمل و نقل و ترافیک و بهبود عبور و مرور شهری را نیز کردلو چنین تشریح کرد:

وضعیت حمل ونقل چیزی است که برای همه مردم قابل لمس است و شهرداری به تنهایی نمی تواند مشکل حمل ونقل را درحوزه اتوبوسرانی ، مینی بوسرانی و تاکسیرانی حل کند.

در چهارسال گذشته در این حوزه پیگیریهای و اقدامات خوبی انجام شد.

افزایش 299 دستگاه تاکسی به ناوگان حمل ونقل محمد شهر در طول چهار سال گذشته با تسهیلات افزایش 25 دستگاه مینی بوس و 2 دستگاه ون ، 30 دستگاه اتوبوس هم در ناوگان حمل ونقل محمد شهر فعال هستند که طی توافق شهرداری و سازمان اتوبوسرانی کرج کار جابجایی
مسافرین را انجام می دهند که هزینه هایی توسط شهرداری به اتوبوسرانی کرج پرداخت می شود.

در سال 90 هم 15 دستگاه (شامل سمند، پژو405 و 5 دستگاه هم روآ ) سهمیه اخذ شده که در حال ثبت نام هستند.

پیگیری تصویب ادامه خط 5 مترو کرج به طول 12 کیلومتر از بلوار موذن کرج تا محمد شهر که جلسات متعددی برای اجرایی شدن آن با مدیرعامل قطار شهری کرج برگزار شده است.

پیگیری و مشارکت در افتتاح ایستگاه مترو محمدشهر که با مصوبه شورای اسلامی شهر 250 میلیون تومان به این طرح در قالب زیر سازی و آسفالت خیابان شهرک نهال و بذر اختصاص یافت و مورد بهره برداری قرار گرفت.

پیگیریهای متعدد و تشکیل جلسه با مسئولین در خصوص زیر گذر محمدشهر ، پل روگذر کامیونداران و نصب پل عابر پیاده در مقابل ایستگاه مترو محمدشهر که کارهای مقدماتی آن در حال انجام است.

نصب تابلوها و علائم راهنمائی و رانندگی در سطح شهر و همچنین نصب ایستگاههای اتوبوس و سرویس بهداشتی برای رانندگان در سطح شهر.

به شهرداری اجازه داده شد که با مشارکت بخش خصوصی نسبت به نصب 5 پل عابر پیاده در سطح شهر اقدام کند که یک دستگاه نصب شده و مابقی هم در حال پیگیری است.

با پیگیری های صورت گرفته مطالعه کمربندی محمد شهر ، ماهدشت و اشتهارد در مصوبات سفر سوم رییس جمهوری به کرج تصویب شده و جلسات خوبی هم با مدیر کل راه و ترابری استان البرز ( جناب آقای رضوی ) داشته ایم که انشاالله کار مطالعاتی امسال شروع شود.

برای سهولت رفت وآمد شهروندان و کاهش بار ترافیکی بلوار اصلی محمدشهر عملیات فاز اول راه دسترسی محلی (خ تپه قشلاق)تحت عنوان بلوار خبرنگاران با هزینه ای بالغ بر 250 میلیون تومان انجام شده و انشاءالله امسال فاز دوم آن شروع خواهد شد.

و ادامه آن تا سه راه کهریزک و از محله های اصفهانیها، ولدآباد و جعفرآباد عبور و به جاده اصلی ما هدشت متصل خواهد شد.

با تلاش 4 سال شورای شهر و مسئولین محترم برای ساماندهی ورود محمدشهر .مصوبه ای در شورای شهر کرج به تصویب رسیدکه سه میلیارد و 200 میلیون تومان برای این پروژه به تصویب رسیده و با قول شهردار محترم کرج بزودی شاهد شروع عملیات عمرانی و ساماندهی خواهیم بود.

این منطقه قبلا جزء محدود شهرداری محمدشهر بود که متأسفانه اکنون در حریم شهر کرج قرار دارد.

اصلاح هندسی بلوار اصلی شهر و ایجاد روشنایی بلوارهای امام خمینی (ره)،شهداء و جعفر آباد از جمله کارهایی بوده که صورت گرفته است.

انشاءالله امسال روشنایی بلوار اصلی حد فاصل میدان عباس آباد تا بیمارستان شریعتی هم با قولی که رییس اداره برق داده اند انجام می شود.

ساخت یک جایگاه با مشارکت شرکت نفت و شهرداری محمدشهر و اخذ مصوبه و مجوز دومین جایگاه برای این شهر صورت گرفته است.

با مساعدت شورای اسلامی شهر و در اختیار قرار دادن یک ساختمان وتجهیز آن راهنمایی ورانندگی محمدشهر که بسیار ضروری بود افتتاح شد و ما شاهد نتایج خوب حضور عزیزان زحمت کش پلیس در شهر هستیم.

آخرین سرفصل مهمی که ابراهیم کردلو سخنگو و رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی محمد شهر کرج در پیش از خطبه های نماز جمعه هفته گذشته مطرح کرد موضوع کمک به تأمین امنیت شهر بود .

وی به واگذاری زمین و مساعدت جهت ساخت و تجهیز کلانتری 44 محمدشهر که سال گذشته افتتاح شد اشاره کرد و افزود:خرید یک دستگاه خودرو برای کلانتری 25 محمدشهر و مکان این کلانتری که متعلق به شهرداری است از دیگر اقدامهای صورت گرفته در این زمینه است.

کردلو ، مساعدت در طرح تجهیز پایگاههای بسیج و ساخت تعدادی ازپایگاه و مقدمات و ارایه لایحه برای اختصاص زمین و یا مکانی بمنظور تأسیس واحد سپاه جوادالائمه(ع) در محمدشهرو نیز برگزاری مانور و نجات با مشارکت هلال احمر و شرکت 20 کشور جهان در سال گذشته در محمدشهر را از دیگر فعالیتهای انجام شده در راستای تامین امنیت برشمرد.

ودست آخرهم کردلو از توسعه و تجهیز فضای سبز سخن گفت وافزود: سرانه فضای سبز محمدشهر در سال 1368 (16 متر مربع)بود که در سال گذشته این رقم به 25 مترمربع برای هر نفر رسیده است.

وی افزود: گسترش پارک جنگلی فدک به مساحت 50 هکتار به اضافه حفر چاه احداث پارک حافظ به وسعت 7000 متر مربع احداث پارک چمران به مساحت 000/10 مترمربع ایجاد فضای سبز بلوار شهداء، تپه قشلاق ، بلوار امام خمینی ، بلوار گلستانک و در آینده بلوار خبرنگاران و ادامه بلوار شورا در برنامه سال 90 احداث 2 پارک محلی و پارک بانوان در پروژه های سالجاری پیش بینی شده است.

بنابرگزارش شبکه خبری کرج ، ابراهیم کردلو سخنگو و رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی محمد شهر کرج توسعه و تجهیز پارک آزادگان ، ایجاد روشنایی برای پارکهای سطح شهر ، احیاء و کف شکنی مجدد دو حلقه چاه در پارک آزادگان و ورودی جعفرآباد را از دیگر اقدامها برای توسعه فضای سبز این شهر ذکر کرد.

انتهاي خبر //  شبکه خبری کرج  ::::  کد خبر 1727

کليد واژه ها :
ابراهيم کردلو سخنگو شوراي اسلامي محمد شهر,عملکرد چهارسال اخير شوراي اسلامي,محمدشهر کرج تشريح شد,

 
 
 
 
نام و نام خانوادگی:
 
پست الکترونیک:
   
نظر شما:
 

 
کليه حقوق اين سايت متعلق به شبکه خبري کرج مي باشدواستفاده از مطالب باذکر منبع بلامانع است.
هايپر مديا مرکز جامع خدمات رسانه ها / نگارش اطلاع رساني